800 kulek

800 Bullets

Komedie / Western

Španělsko, 2002, 124 min

• sibskyn

Pořádně to ani western není, jenže není to ani vtipný, takže to ani komedie nemůže být, to by ani tak nevadilo, kdyby to bylo aspon zábavné, jenže to bohužel taky není. a navíc všechny hlavní postavy jsou příšerně nesympatické(jediný kdo jsou sympoši tak je italský hrobník a ta prostitutka... a ta je, věřím, že ten kluk si při natáčení užil hodně srandy s ní), a to především Děda, který je na plátně neustále. No nic, je to prostě jen špatný film, vyhýbejte se mu!(18.12.2016)

Jméno bych změnil spíš na 800 kur*v, protože tohle opravdu neni rodinná komedie a se slovníkem si hlavu neláme, ale rozhodně to není ani na škodu. Žádný slaďák o dobrodružství malého Timiho, ale opravdový výlet do světa divokého západu. S tím souvisí i nepředvídatelnost. Zvlášť druhá půle je jeden zvrat za druhým. 5*(24.9.2011)

Oblíbil jsem si režiséra Álexe de la Iglesiu. Mám pro jeho filmy slabost. 800 kulek je jako vždy zábavná podívaná. Není to dokonalý majstrštyk jako La Comunidad nebo Perdita Durango, a připadlo mi to o hvězdičku méně vtipné než Crimen Ferpecto nebo El Día de la bestia. I tak jsem strávil u tohoto současného westernu velmi zábavný večer. Film jsem mněžel viděl s českým dabingem, což mu jistě ubralo na atmosféře, obzvláště když mne tito herci a herečky v jiných Iglesiových filmech dokáží nahlas rozesmát právě svou mluvou. Chybělo mi nějaké to Hijo de puta nebo Puta madre, hahaha!(13.5.2012)

09. 05. 2007: Tvůrci si očividně nebrali vůbec servítky... Moc se mi to líbilo. Samozřejmě konec nic moc, ovšem jinak jsem se dloouho tak dobře nepobavil, aniž bych to vlastně čekal (na film jsem přepnul náhodou, když začínal a nechal jsem ho tam v domnění, že se jedná o Kapsy plné dynamitu...).(9.5.2007)

Další Igelsiův komunitní kousek, tentokrát z westernového městečka, do kterého utajeně před svou matkou přijíždí malý chlapec hledat svého děda, jež jako vyhaslá hollywoodská hvězda hraje každodenní westernovou show pro návštěvníky fingovaného divokého západu. Jedná se o taškařici pohrávající si s mezilidskými vztahy a jednotlivými náturami uvnitř zaběhlého kolotoče, který vyvrcholí až obří reálnou přestřelkou s policií po vzoru amerických legend. Iglesia má za sebou určitě lepší kusy, tohle jen průměr. 60%(26.5.2013)