800 kulek

800 balas

800 Bullets

Komedie / Western

Španělsko, 2002, 124 min

Další Igelsiův komunitní kousek, tentokrát z westernového městečka, do kterého utajeně před svou matkou přijíždí malý chlapec hledat svého děda, jež jako vyhaslá hollywoodská hvězda hraje každodenní westernovou show pro návštěvníky fingovaného divokého západu. Jedná se o taškařici pohrávající si s mezilidskými vztahy a jednotlivými náturami uvnitř zaběhlého kolotoče, který vyvrcholí až obří reálnou přestřelkou s policií po vzoru amerických legend. Iglesia má za sebou určitě lepší kusy, tohle jen průměr. 60%(26.5.2013)

• mat.ilda

Titulkový úvod mně nasliboval divočinu, při které jsem natěšeně poposedávala, div jsem si nemnula ruce, po chvíli jsem se však musela zabavit sama - přemítáním, zda matka s babičkou, při vší úctě ke španělským ženám, nebudou předvojem travesti show, které musí zákonitě následovat... tak nebyly. Rozjela se přehlídka opilecko-chlapáckého chvástání za doprovodu pestrobarevného mumraje divoko-západních karikatur a já se ztotožnila jen s jedinou hláškou hlavního hrdiny: "...je třeba využít přestávek mezi průsery"... bohužel, jelo se bez nich, s jedinou výjimkou, která nastala v 1,20 hod. a skončila podáním telegramu v 1,33 hod. filmového času. Ještě by se slušelo vyzdvihnout jeden geniální záběr anfas - profil, ten však spolehlivě zazdí jeden z nejtrapnějších konců, co jsou k vidění. Věřím tak jedině tomu, že se celý štáb při natáčení dobře bavil, škoda, že já nemohu říci totéž...(2.6.2013)

Jméno bych změnil spíš na 800 kur*v, protože tohle opravdu neni rodinná komedie a se slovníkem si hlavu neláme, ale rozhodně to není ani na škodu. Žádný slaďák o dobrodružství malého Timiho, ale opravdový výlet do světa divokého západu. S tím souvisí i nepředvídatelnost. Zvlášť druhá půle je jeden zvrat za druhým. 5*(24.9.2011)

Oblíbil jsem si režiséra Álexe de la Iglesiu. Mám pro jeho filmy slabost. 800 kulek je jako vždy zábavná podívaná. Není to dokonalý majstrštyk jako La Comunidad nebo Perdita Durango, a připadlo mi to o hvězdičku méně vtipné než Crimen Ferpecto nebo El Día de la bestia. I tak jsem strávil u tohoto současného westernu velmi zábavný večer. Film jsem mněžel viděl s českým dabingem, což mu jistě ubralo na atmosféře, obzvláště když mne tito herci a herečky v jiných Iglesiových filmech dokáží nahlas rozesmát právě svou mluvou. Chybělo mi nějaké to Hijo de puta nebo Puta madre, hahaha!(13.5.2012)

Nebýt přehnaně patetického "westernoveho :- )" závěru, bylo by to ode mě za plný počet.Partička životních ztroskotanců si plní alespoň část svých snů ve westernovém městečku. Ten film je o kráse života v kterém si chcete dělat to, co vás zrovna napadne. Ten film je o volnosti a svobodě. Jak jsem napsal na začátku je to patetické, ale je to ((ten závěr) především smutné. Doporučuji všem, kteří ještě na kanále FILM+ neviděli dobrý film."Chayenne, v našem městečku tě nechceme"(1.8.2006)