Společenství

Komunita

(festivalový název)

Komedie / Thriller / Krimi / Mysteriózní

Španělsko, 2000, 110 min

Rozpočet $2miliónyTržby Celosvetovo $7,000,000(4.6.2010)

,,CHTĚLA BYCH VÁM NĚCO ŘÍCT. TADY V TOM DOMĚ SE DĚJE NĚCO...DIVNÉHO“....... /// Ve Španělsku si s činžákama nedaj pokoj. Jen tenhle dům je plnej prachů a vystresovanejch nájemníků. A zabít..... to tady taky uměj. Černá komedie o milionech, solidaritě, chamtivosti a o tom, že bejt milionářkou není žádná prdel. Možná to mohlo bejt kratší, ale příznivcům absurdních situací mohu jen doporučit! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem šmírák v masce Darth Vadera. 2.) Máme ve vchodě podepsanou dohodu o spravedlivým podílu. 3.) Thx za titule ,,therescka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ *(18.9.2011)

Druhý nejlepší Iglesiův film. Skvěle napsaná a vyvážená černá komedie o chamtivosti a kufru peněz. Prskat smíchy sice nebudete, ale takto nějak si představuju výborný, dotažený film, který zaručeně napne a pobaví zároveň viz. "Tvůj otec měl pravdu, ty blbče, měli jsme Tě utopit ve vaně hned po porodu!" . Prostě tohle já můžu. 90% Doporučuju také tenhle o něco slabší, ale o to bláznivější Iglesiův kus.(28.5.2013)

Drsná, čierna komédia, ktorá sa síce pomalšie rozbiehala, no približne od polovice to už dostalo slušné grády. No a koniec... ten bol úplne najlepší, hlavne čo sa týka tej dlhej napínavej naháňačky na streche. Škoda tej prvej polovice, chcelo to tam ešte pár gagov, hlášok, alebo aspoň pár zaujímavejších situácií, aby to nebola taká nuda. Na slabší nadpriemer to však stačí. 70/100(8.7.2017)

• sochoking

Tak mne niečo zrejme uniklo, pretože pre mňa toto bola jedna neuveriteľne a zbytočne natiahnutá, nudná kravina, v ktorej sa v tom obrovskom zhone, chovali všetky postavy ako úplní dementi a do toho každých desať minút nejaký blbec furt vyzváňal na dvere!(16.8.2011)

• mat.ilda

Byl jednou jeden dům v Madridu, plný tak odpudivých nájemníků, že by z toho jeden, zrovna ten nejmajetnější, umřel ... a tak do tří čtvrtin stopáže i divák - pro změnu nudou, až finální část rozčeřila hnilobu stojatých vod honby za téměř družstevním dědictvím jednou provždy uzavřené společnosti, která rozhodně nemá zájem přijímat nové členy, zvláště bez dvacetileté čekací lhůty ... Pokud byli do posledního statisty nesympatičtí herci vybráni záměrně, pro reálnější vykreslení charakterů, vyplatilo se, jen jaksi nezbyl nikdo, komu by se dal přát zisk hlavní výhry v závodech o nejúlisnější lest (velmi zábavná část večírku u kubánského nájemníka) a bezskrupulóznější odstranění podílníka. Mně se však, až na několik světlých chvilek, do nálady ani do vkusu Álex de la Iglesia netrefil.(31.3.2013)

Álex de la Iglesia asi natočil i lepší věci - osobně se mi víc líbí třeba jeho pozdější snímky Balada o smutné trumpetě nebo El bar - ale i Společenství má něco do sebe a stojí za vidění. Námět je podle mě zdařilý, obsazení se taky povedlo (potěšil mě tam Luis Tosar v malé roli policisty), a místy je to celkem sranda. I když scénář se asi mohl odvázat víc - do srovnání se pořád derou Iglesiovy zmíněné pozdější filmy, vedle kterých je Společenství spíš takový slabší čajíček. Btw. tvrdit o Carmen Maura, že je atraktivní čtyřicátnice, je dost mimo, vzhledem k tomu, že jí v době natáčení bylo už 55.(23.9.2019)

Takhle nějak má vypadat černá komedie, vau, Alex de Iglesia mi opět dokázal vykouzlit potutelný škodolibý úsměv na rtech, hrabivost je mrcha a když popadne mrchu, tak neobstojí ani společnost jinak velmi "milých lidí" :)(22.8.2012)

Mě Alex de la Iglesia prostě baví..dokáže vykreslit špínu lidského charakteru ve vypjatých situacích, často až absurdních..a tady nám bezvadně ukazuje, jak dokážou podstatu bytí změnit peníze, dokonce i ty, které vám nepatří..(9.12.2011)

Španělský snímek „Společenství“ vás prostě dovede překvapit. Ten žánr se mění skoro scénu od scény, ale přitom je dění konzistentní, dává to smysl a jako celek to drží skvěle po kupě. A to je dobré, moc dobré. Společenská kritika je tu silnější než horor, horor je jen jeden z nástrojů, které jsou tu použity, ale pokud už na něj dojde, je použit velmi dobře. Povedený film.(11.2.2019)

vše se točí kolem jednoho starého pána který zaklepe důchodkama a nechá po sobě kromě otevřeného kohoutku také un chingo de dinero. Tuto pozůstalost najde Julia (Carmen Maura), dáma která se právě do domu přistěhovala. Aniž by si toho byla vědoma, tím udělá poměrně radikální zásah do fiskální politiky tamní komunity. Jak je vidět, na staříkovu smrt se již dlouho čekalo a sousedé si peníze nenechají vyfouknout. Překvapivě dobrá komedie plná absurdních situací, ujetých postaviček (Darth Vader), černého humoru a jako vždy excelentní Carmen Maury(17.1.2007)

Byl jednou jeden dům....(20.7.2015)

• LadyDevil

Šílená bláznivina, kdy si říkáte, že je někdy ta parodie tak přehnaná, že je to vlastně už za hranicí vkusu. Asi bych nepotřebovala vidě tuhle taškařici dvakrát.(2.12.2015)

Neprávem opomíjený film. Takovou směsku komedie, thrilleru a hororu s všudypřítomnou nadsázkou a černým humorem jsem dlouho neviděla. A také potěšily občasné odkazy na Hvězdné války.(6.3.2017)

Netradiční mix žánrů se odehrává v Madridu. To, že je člověk od přírody chamtivý hovado je známá věc, ale někdy to může vést až do extrémů. A když proti vám jde celej barák, musíte jenom doufat, že vás zachrání Darth Vader. Zpracování a nápadu se nedá vytknout nic, naopak tam bylo pár špatnejch momentů a situací, což zničilo plnej počet bodů. Ale i tak šlo o moc sympatickej, málo známej film.(11.1.2011)

Drsná černá komedie, která mi svou finální honičkou po střechách pěkně pocuchala nervy.(12.5.2017)

Drahoušci to umějí roztočit i ve Španělsku :-)(14.10.2013)

Originální příběh a nepromyšlené provedení dělá z La Comunidad napínavou záležitost na jedno podívání.(29.6.2013)

Dlouho, PŘEDLOUHO jsem neviděl tak zábavné filmy, jaké točí Álex de la Iglesia. Skoro celou minutáž se mi potkávaly koutky mých úst za zátylkem. Úsměv na tváři mi vyloudily už samotné titulky nebo záběry jak od Polanského či Hitchcocka. Nutno dodat, že Polanského činžák v Nájemníkovi nemá ani zdaleka tak groteskní obyvatele. Filmy s takovýmhle nábojem se dřív točívaly v ČSSR s herci jako Menšík, Bohdalová, Sovák, Janžurová a další naší hereckou elitou. 100%(13.5.2012)

• Narciska

Pitoreskní drama není můj styl. Asi se dívám ve špatném životním období (těžká přepracovanost, zvýšená citlivost a řada věcí cuchající nervy) a tenhle film jako balzám na bolavou duši určitě nepůsobí. Úsměvný místy je, ale převálcují to nechutné scény, jedna dokonce hned před úvodními titulky. A já zrovna včera četla o tom, jak nás mohou určité filmy a určitá forma zábavy intoxikovat. Tenhle film mi určitě vtiskl ze dva obrazy (a to jsem to nedokoukala), bez nichž by bylo břímě života o kapku lehčí a místo pobavení ústil do stále většího absurdna. A ani absurdní drama mi nesedí. Prostě takový moderní Harpagon...(23.5.2017)

<< předchozí 1 2