Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film o sousedském teroru, kombinující klaustrofobní napětí s domácím násilím, obsahující značnou dávku lidské tragédie a spoustu černého humoru... Atraktivní čtyřicáetnice Julia prodává byty v jedné realitní kanceláři. Touží po lepším osudu a jednoho dne jsou její prosby vyslyšeny. Poté, co nalezne v bytě po zemřelém nájemníkovi pod dlaždicemi v kuchyni v kufru schovaných 300 miliónů peset, je odhodlána se nálezu nevzdat. Je kvůli tomu schopna čehokoli. Právě tak jako ostatní postavy příběhu. A tak Julii nezbývá nic jiného než čelit hněvu velmi svérázného společenství. Čtrnáct sousedů, v jejichž čele stojí úředník bez skrupulí, čekalo dvacet let, až zemře nájemník z mansardy, šťastný výherce v loterii, když se jejich nadějí zmocnila vetřelkyně... Tak v domě postupně vyvře drama, jehož černý humor uvolňuje místo napětí, pak hrůze a nakonec akci bez zábran, abychom zjistili, že „všichni jsme sousedé, ničemní a ubozí, ale jenom někteří si to přiznáme“. Proslulý baskický režisér Álex de la Iglesia šokuje od počátku své kariéry a pohrává si s těmi nejpokleslejšími žánry. My jsme do naší přehlídky zařadili „odlehčenější“ film. Slabší povahy může občas příjemně mrazit a kromě jednoho přepůleného těla a pár krvavých cákanců se není čeho bát. Zajímavé je sledovat, jak nadaný režisér inteligentně a parodizujícím způsobem využívá znalostí béčkových a céčkových filmů. Prostě lehčí filmeček na sobotní odpoledne... (Festival otrlého diváka)

(více)

Recenze (26)

Vančura 

všechny recenze uživatele

Álex de la Iglesia asi natočil i lepší věci - osobně se mi víc líbí třeba jeho pozdější snímky Balada o smutné trumpetě nebo El bar - ale i Společenství má něco do sebe a stojí za vidění. Námět je podle mě zdařilý, obsazení se taky povedlo (potěšil mě tam Luis Tosar v malé roli policisty), a místy je to celkem sranda. I když scénář se asi mohl odvázat víc - do srovnání se pořád derou Iglesiovy zmíněné pozdější filmy, vedle kterých je Společenství spíš takový slabší čajíček. Btw. tvrdit o Carmen Maura, že je atraktivní čtyřicátnice, je dost mimo, vzhledem k tomu, že jí v době natáčení bylo už 55. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Drsná, čierna komédia, ktorá sa síce pomalšie rozbiehala, no približne od polovice to už dostalo slušné grády. No a koniec... ten bol úplne najlepší, hlavne čo sa týka tej dlhej napínavej naháňačky na streche. Škoda tej prvej polovice, chcelo to tam ešte pár gagov, hlášok, alebo aspoň pár zaujímavejších situácií, aby to nebola taká nuda. Na slabší nadpriemer to však stačí. 70/100 ()

Reklama

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Druhý nejlepší Iglesiův film. Skvěle napsaná a vyvážená černá komedie o chamtivosti a kufru peněz. Prskat smíchy sice nebudete, ale takto nějak si představuju výborný, dotažený film, který zaručeně napne a pobaví zároveň viz. "Tvůj otec měl pravdu, ty blbče, měli jsme Tě utopit ve vaně hned po porodu!" . Prostě tohle já můžu. 90% Doporučuju také tenhle o něco slabší, ale o to bláznivější Iglesiův kus. ()

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Byl jednou jeden dům v Madridu, plný tak odpudivých nájemníků, že by z toho jeden, zrovna ten nejmajetnější, umřel ... a tak do tří čtvrtin stopáže i divák - pro změnu nudou, až finální část rozčeřila hnilobu stojatých vod honby za téměř družstevním dědictvím jednou provždy uzavřené společnosti, která rozhodně nemá zájem přijímat nové členy, zvláště bez dvacetileté čekací lhůty ... Pokud byli do posledního statisty nesympatičtí herci vybráni záměrně, pro reálnější vykreslení charakterů, vyplatilo se, jen jaksi nezbyl nikdo, komu by se dal přát zisk hlavní výhry v závodech o nejúlisnější lest (velmi zábavná část večírku u kubánského nájemníka) a bezskrupulóznější odstranění podílníka. Mně se však, až na několik světlých chvilek, do nálady ani do vkusu Álex de la Iglesia netrefil. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,CHTĚLA BYCH VÁM NĚCO ŘÍCT. TADY V TOM DOMĚ SE DĚJE NĚCO...DIVNÉHO“....... /// Ve Španělsku si s činžákama nedaj pokoj. Jen tenhle dům je plnej prachů a vystresovanejch nájemníků. A zabít..... to tady taky uměj. Černá komedie o milionech, solidaritě, chamtivosti a o tom, že bejt milionářkou není žádná prdel. Možná to mohlo bejt kratší, ale příznivcům absurdních situací mohu jen doporučit! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem šmírák v masce Darth Vadera. 2.) Máme ve vchodě podepsanou dohodu o spravedlivým podílu. 3.) Thx za titule ,,therescka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ * ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama