Společenství

• angličtina

Common Wealth

Komedie / Thriller / Krimi / Mysteriózní

Španělsko, 2000, 110 min

vše se točí kolem jednoho starého pána který zaklepe důchodkama a nechá po sobě kromě otevřeného kohoutku také un chingo de dinero. Tuto pozůstalost najde Julia (Carmen Maura), dáma která se právě do domu přistěhovala. Aniž by si toho byla vědoma, tím udělá poměrně radikální zásah do fiskální politiky tamní komunity. Jak je vidět, na staříkovu smrt se již dlouho čekalo a sousedé si peníze nenechají vyfouknout. Překvapivě dobrá komedie plná absurdních situací, ujetých postaviček (Darth Vader), černého humoru a jako vždy excelentní Carmen Maury(17.1.2007)

,,CHTĚLA BYCH VÁM NĚCO ŘÍCT. TADY V TOM DOMĚ SE DĚJE NĚCO...DIVNÉHO“....... /// Ve Španělsku si s činžákama nedaj pokoj. Jen tenhle dům je plnej prachů a vystresovanejch nájemníků. A zabít..... to tady taky uměj. Černá komedie o milionech, solidaritě, chamtivosti a o tom, že bejt milionářkou není žádná prdel. Možná to mohlo bejt kratší, ale příznivcům absurdních situací mohu jen doporučit! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem šmírák v masce Darth Vadera. 2.) Máme ve vchodě podepsanou dohodu o spravedlivým podílu. 3.) Thx za titule ,,therescka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ *(18.9.2011)

• mat.ilda

Byl jednou jeden dům v Madridu, plný tak odpudivých nájemníků, že by z toho jeden, zrovna ten nejmajetnější, umřel ... a tak do tří čtvrtin stopáže i divák - pro změnu nudou, až finální část rozčeřila hnilobu stojatých vod honby za téměř družstevním dědictvím jednou provždy uzavřené společnosti, která rozhodně nemá zájem přijímat nové členy, zvláště bez dvacetileté čekací lhůty ... Pokud byli do posledního statisty nesympatičtí herci vybráni záměrně, pro reálnější vykreslení charakterů, vyplatilo se, jen jaksi nezbyl nikdo, komu by se dal přát zisk hlavní výhry v závodech o nejúlisnější lest (velmi zábavná část večírku u kubánského nájemníka) a bezskrupulóznější odstranění podílníka. Mně se však, až na několik světlých chvilek, do nálady ani do vkusu Álex de la Iglesia netrefil.(31.3.2013)

Netradiční mix žánrů se odehrává v Madridu. To, že je člověk od přírody chamtivý hovado je známá věc, ale někdy to může vést až do extrémů. A když proti vám jde celej barák, musíte jenom doufat, že vás zachrání Darth Vader. Zpracování a nápadu se nedá vytknout nic, naopak tam bylo pár špatnejch momentů a situací, což zničilo plnej počet bodů. Ale i tak šlo o moc sympatickej, málo známej film.(11.1.2011)

Španělský snímek „Společenství“ vás prostě dovede překvapit. Ten žánr se mění skoro scénu od scény, ale přitom je dění konzistentní, dává to smysl a jako celek to drží skvěle po kupě. A to je dobré, moc dobré. Společenská kritika je tu silnější než horor, horor je jen jeden z nástrojů, které jsou tu použity, ale pokud už na něj dojde, je použit velmi dobře. Povedený film.(11.2.2019)