Python 2

Python 2

Pytón 2

Akční / Horor / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2002, 85 min

Je mi záhadou, jak mohla akademie tento majstrštyk minout... Už scéna před úvodními titulky dává jasně tušit že máme tu čest s tvůrčí elitou. 100 000 000 dolarů na ruku. Nedostatek financí tvůrce filmu vybičoval k práci s atmosférou do té míry, že zúčastnění žoldáci mohou pět minut pálit do prázdna a divák má husí kůži. Ke cti autorů se však dá podotknout že při míře vložené demence nepoužili neviditelného hada. 100 000 000 dolarů na ruku. Tento se nakonec skutečně ukáže a k podtržení hrůzostrašné atmosféry je prokládán vyděšeným (rozuměj : křeč po požití grapefruitu) výrazem jednoho z ochotníků. 100 000 000 dolarů. Na ruku? Dynamičnost děje je občas stupŇována klipovými (rozuměj : České klipy z počátku devadesátých let) střihy. Důležite informace herci pro jistotu přinejmenším dvakrát zopakují ( rozuměj : pro vyplnění stopáže padne každá z rostoucích částek za odlovení hada přibližně osmkrát a nezřídka v jedné větě). Některé scény naopak osvíceně parodují použitá klišé v tzv. B filmech a klasické kritické momenty zkracuje na poměrně únosnou míru (rozuměj: Letadlo v bouři : Pilot jedna : "Pokuste se nahodit motor číslo jedna!!! Pilot dvě : Dobrá, Už běží!!!") Největší část rozpočtu zřejmě spolkly honoráře herců, kteří dokáží chodit zpomaleně. (Pořádní chlapi! Vypadají spíš jako bodyguardi - pokus vtipná hláška). 100 000 000 dolarů...hotově...Dalším přínosem jsou úžasně přesné geopolitické informace.(rozuměj : na území západního uralu s oblibou operují dezorientovaní Čečenci. ) Aktéři filmu jsou zřejmě opravdoví profíci. Po půlhodině pobíhání po ruské základně s vymlácenými okny a mechem na stolech zjišťujeme spolu s komandem, že základna je prázdná, řidič je prostatik a... No radši už nic... Nesporným kladem tohoto filmu je skutečnost, že hororový žánr učinil přístupným i těm bázlivějším jedincům. Moje přítelkyně, která se bála i u Karlíka a továrny na čokoládu, se při sledování tohoto díla hystericky smála od titulků do titulků...no vlastně jí to nepustilo až do rána...no vlastně dodnes jí občas škubne koutek a v nejnevhodnější chvíli zařve: "sto táců na ruku!!!" nebo "nahoďte motor, už běží!!!" no na pohřby už nesmíme...(10.1.2006)

• uprchlice

Píčovské horory jako je právě Python 2 bych nejradši hodila do ohně a spálila. Děj nulový. O ničem. Diváka znudí první minuty. Přerostlý had nemá téměř žádný smysl v tomto filmu. Herci jsou příšerní. Žádná krev, napětí. Zkrátka nic, co by se čekalo v normálním hororu, i když je fakt, že tohle má k hororu docela daleko a spíše bych to zařadila jako sračkovní trhák debilů z planety D. Hrůza a děs to dokoukat do konce a to jsem byla ráda, že jsem toho obřího rozmazanýho hada zvládla a neoslepla z něj, protože to bylo fakt děsný. Kdo se chce znudit k smrti ať si tuhle sračku pustí a kdo na ní narazí omylem, tak tomu přeji jen pevné nervy a upřímnou soustrast.(9.10.2015)

• monolog

když vezmu v úvahu, že jsem měl horečku a koliku, bylo to celkem dobrý. aspoň mě to protáhlo. a konečnej útěk před výbuchem, ten mě i postavil na nohy. sotva jsem to na záchod stihl. takhle protaženej jsem už dlouho nebyl. každopádně je skvělý, že se točí i tyto filmy. bez nich bysme nevěděli, jaký jsou dobrý.(11.1.2006)

• hnkflknk

Nuda při průběhu filmu, ale velká zábava zpětného opakování. Klišé vedle klišé, scénář úděsný , režie příšerná, no...herci, ti se sice určitě moc snažili, ale kdyby se nesnažili, vyšlo by to nastejno. Říkám si: "A to má tento film takovou sledovanost, že to na nově dávají tak často?" Těžko říct, každopádně, jestli má, tak se nedivím, protože bych se na to koukla klidně znovu. Aspoň bych se s kamarády měla dlouhou dobu nad čím smát. Scény jsou sice opravdu nudné a trapné, ale nezapomenutelné, takže, kdo ví, jestli sem neměla dát aspoň tři hvězdy.(14.4.2007)

10%? nebudte tak kruti! ja se bavil vic nez u jednicky pravda kdyz se po revolucnim zacatku kdy vsichni chcipaj a neni videt lautr vubec nic objevi ten had konecne na scene je to docela pruser ale ja se bavil kralovsky samozrejmne ze u podobnych filmu o kvalitu produktu nejde jde jen o to jestli je dany produkt tak spatny az je zabavny a to tento beze zbytku splnuje samozrejmne ze objektivne dat 5* muze jen recesista ale subjektivne 3* ptam se a proc by ne?(11.12.2012)

• - Ve filmu se krátce objevuje nákladní automobil LIAZ české výroby. (JoranProvenzano)