Python 2

Pytón 2

Akční / Horor / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2002, 85 min

• SOLOM.

Tak a po dvou letech jsme se dočkali pokračování (záměrně neříkám konečně), protože po zhlédnutí tohoto filmu musím uznat, že je to nehorázný paskvil. UFO Films angažovalo do role režiséra dalšího amatéra, který neměl takřka žádné zkušenosti a podle toho to i dopadlo. Na rozdíl od jedničky, tady bylo špatně skoro všechno. Scénárista Jeff Rank musel být snad zhulený či ožralý jak prase, když sepisoval jednotlivé stránky, protože v ději se najde tolik kiksů a nelogičností, že se to snad ani nedá spočítat. Jediné viditelné zlepšení vidím ve ztvárnění hada (hadů), které ovšem vyšlo vniveč. Navíc mne tentokrát zklamali i herecké výkony. 30%(14.9.2012)

Je mi záhadou, jak mohla akademie tento majstrštyk minout... Už scéna před úvodními titulky dává jasně tušit že máme tu čest s tvůrčí elitou. 100 000 000 dolarů na ruku. Nedostatek financí tvůrce filmu vybičoval k práci s atmosférou do té míry, že zúčastnění žoldáci mohou pět minut pálit do prázdna a divák má husí kůži. Ke cti autorů se však dá podotknout že při míře vložené demence nepoužili neviditelného hada. 100 000 000 dolarů na ruku. Tento se nakonec skutečně ukáže a k podtržení hrůzostrašné atmosféry je prokládán vyděšeným (rozuměj : křeč po požití grapefruitu) výrazem jednoho z ochotníků. 100 000 000 dolarů. Na ruku? Dynamičnost děje je občas stupŇována klipovými (rozuměj : České klipy z počátku devadesátých let) střihy. Důležite informace herci pro jistotu přinejmenším dvakrát zopakují ( rozuměj : pro vyplnění stopáže padne každá z rostoucích částek za odlovení hada přibližně osmkrát a nezřídka v jedné větě). Některé scény naopak osvíceně parodují použitá klišé v tzv. B filmech a klasické kritické momenty zkracuje na poměrně únosnou míru (rozuměj: Letadlo v bouři : Pilot jedna : "Pokuste se nahodit motor číslo jedna!!! Pilot dvě : Dobrá, Už běží!!!") Největší část rozpočtu zřejmě spolkly honoráře herců, kteří dokáží chodit zpomaleně. (Pořádní chlapi! Vypadají spíš jako bodyguardi - pokus vtipná hláška). 100 000 000 dolarů...hotově...Dalším přínosem jsou úžasně přesné geopolitické informace.(rozuměj : na území západního uralu s oblibou operují dezorientovaní Čečenci. ) Aktéři filmu jsou zřejmě opravdoví profíci. Po půlhodině pobíhání po ruské základně s vymlácenými okny a mechem na stolech zjišťujeme spolu s komandem, že základna je prázdná, řidič je prostatik a... No radši už nic... Nesporným kladem tohoto filmu je skutečnost, že hororový žánr učinil přístupným i těm bázlivějším jedincům. Moje přítelkyně, která se bála i u Karlíka a továrny na čokoládu, se při sledování tohoto díla hystericky smála od titulků do titulků...no vlastně jí to nepustilo až do rána...no vlastně dodnes jí občas škubne koutek a v nejnevhodnější chvíli zařve: "sto táců na ruku!!!" nebo "nahoďte motor, už běží!!!" no na pohřby už nesmíme...(10.1.2006)

• Stanislaus

Přerostlá digitální potvora podobající se hadovi útočí podruhé s ještě větší porcí trapnosti a stupidity. Navíc si teď přizvala i jednoho kamaráda. Ve středu (a bohužel ne ve střehu) toho všeho je znovu banda neschopných neumětelů, kteří utíkají před sežráním (jako vždy) do "slepých uliček", a pak se strašně diví, že je had slupne jako malinu.(25.3.2010)

• Torgal

Najlepšie scény filmu: 1, frajerka hlavného hrdinu sedí v nákladiaku a odrazu počuje zozadu divné kovové zvuky, ide sa tam pozrieť a vidí ako hlavný hrdina mláti päsťou do auta. Keď sa ho opýta prečo to robí, tak je odvetí, že je nasraný, alebo niečo podobné. 2, pytón zabije pri tom nákladiaku vojaka a keď k nemu ostatný dobehnú, nákladiaku horí koleso - nikde sa nevysvetlí z akého dôvodu vzplanulo. Je to proste sračka ako má byť. Spočiatku to vyzeralo lepšie ako Únik z Alcatrazu, ale ten film má najdebilnejší scenár vôbec. Absolútne som netušil čo sa na obrazovke deje a prečo sa to deje. To, že vojaci prevážali jedného hada a potom tam odrazu boli dvaja je ten najmenší problém. 1/10(31.12.2007)

• ing.Frosty

Po shlédnutí mé IQ stouplo o 30 bodů. A to v momentě, když jsem si uvědomil, že takovéhle náměty jsem vymýšlel v 5 letech. Čekal sem že se u toho aspoň zasměju jako u Čelistí 3 nebo King Kong vs Godzilla. Ale člověk nemůže mít všechno že. Jediné pozitivum - hezká hlavní herečka. Otázka je, jestli to stálo za 85 minut spláchnutých do hajzlu.(14.4.2007)

• - Ve filmu se krátce objevuje nákladní automobil LIAZ české výroby. (JoranProvenzano)