Python 2

Pytón 2

Akční / Horor / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2002, 85 min

• uprchlice

Píčovské horory jako je právě Python 2 bych nejradši hodila do ohně a spálila. Děj nulový. O ničem. Diváka znudí první minuty. Přerostlý had nemá téměř žádný smysl v tomto filmu. Herci jsou příšerní. Žádná krev, napětí. Zkrátka nic, co by se čekalo v normálním hororu, i když je fakt, že tohle má k hororu docela daleko a spíše bych to zařadila jako sračkovní trhák debilů z planety D. Hrůza a děs to dokoukat do konce a to jsem byla ráda, že jsem toho obřího rozmazanýho hada zvládla a neoslepla z něj, protože to bylo fakt děsný. Kdo se chce znudit k smrti ať si tuhle sračku pustí a kdo na ní narazí omylem, tak tomu přeji jen pevné nervy a upřímnou soustrast.(9.10.2015)

• Prochy38

Proč by někdo točil takový film? Najděte mi prosím někdo jediný rozumný důvod. Neříkejte mi, že v roce 2002 není nikdo schopen vytvořit efekty na úrovni. Upustit už konečně od prehistorického klišé v podobě armádních experimentů na zvířatech, které je zvětší, zvýší jim inteligenci, agresivitu, hlad a samozřejmě utečou. Nebudu řešit, že Python je v latině krajta, což tohle nebylo ani omylem. Hadi nevydávají kromě syčení žádný zvuk, první a největší chyba. Na to jak byl tlustý, musel být i hodně dlouhý. Což asi tvůrci pominuli hlavně při výmyslu toho kufříku, ve kterém ho přepravovali v letadle. Stejně se mi zdálo, že "had" mění velikost podle prostředí. Nebudu řešit, tradičně, že vycvičeného vojáka zabije ve vteřině, ale na hrdinku vyplašenou v autě asi už neměl chuť. Tolik nelogických úsudků a dialogů, to už jsem v jednom filmu taky dlouho neviděl. Už jsem prosil u Anakond 3-5, prosím znovu, netočte už filmy se zmutovanými hady, nechte je být, nejde Vám to!!!(15.4.2010)

• Torgal

Najlepšie scény filmu: 1, frajerka hlavného hrdinu sedí v nákladiaku a odrazu počuje zozadu divné kovové zvuky, ide sa tam pozrieť a vidí ako hlavný hrdina mláti päsťou do auta. Keď sa ho opýta prečo to robí, tak je odvetí, že je nasraný, alebo niečo podobné. 2, pytón zabije pri tom nákladiaku vojaka a keď k nemu ostatný dobehnú, nákladiaku horí koleso - nikde sa nevysvetlí z akého dôvodu vzplanulo. Je to proste sračka ako má byť. Spočiatku to vyzeralo lepšie ako Únik z Alcatrazu, ale ten film má najdebilnejší scenár vôbec. Absolútne som netušil čo sa na obrazovke deje a prečo sa to deje. To, že vojaci prevážali jedného hada a potom tam odrazu boli dvaja je ten najmenší problém. 1/10(31.12.2007)

10%? nebudte tak kruti! ja se bavil vic nez u jednicky pravda kdyz se po revolucnim zacatku kdy vsichni chcipaj a neni videt lautr vubec nic objevi ten had konecne na scene je to docela pruser ale ja se bavil kralovsky samozrejmne ze u podobnych filmu o kvalitu produktu nejde jde jen o to jestli je dany produkt tak spatny az je zabavny a to tento beze zbytku splnuje samozrejmne ze objektivne dat 5* muze jen recesista ale subjektivne 3* ptam se a proc by ne?(11.12.2012)

• L_O_U_S

Celou dobu jsem se těšil, až budu moct napsat komentář k tomuto skvostu. Nutno říct, že odpadové hodnocení přiděluji jen těm nejhorším zrůdnostem v podobě kolumbijských telenovel, a tak se PYTHON 2 stává doposud jediným filmem, kterému jsem nucen toto nelichotivé hodnocení udělit také. Film je neuvěřitelně špatný. Když jsem jej sledoval poprvé, nevěděl jsem, zda se smát nebo kroutit hlavou. Konkrétně se to stávalo u scén, kdy neohrožené komando ostrých hochů chodí z neznámých důvodů po ruské základně ve zpomalených záběrech, nebo při scénách s hadem, který vypadá jako kreslený. Jeho první zjevení v jeskyni je útokem na základní lidské biologické potřeby. Stejně tak nemají konkurenci Čečenci, kteří ve východním(!) Rusku sestřelí letadlo. Jediné, co se dá na Pythonovi 2 strávit, jsou poměrně zajímavě zpracované úvodní titulky. Až tenhle film poběží znovu, nesmím si jej nechat ujít (posledně jsem šel spát, což si zřejmě nikdy neodpustím). I když se obávám, že při dalším zhlédnutí naleznu něco, kvůli čemu se odhodlám k udělení jedné hvězdičky. Zatím ale zůstává Python 2 odpadem nejodpadovějším. ... Souhlasím s OL@Fem, silent cutova recenze zapříčinila jeho nominaci do mé oblíbené dvacítky. ... P.S.: Zhlédl jsem znovu a odpadové hodnocení ponechávám, protože pozitiva se v případě tohoto trháku hledají velmi těžko. P.P.S.: Zhlédl jsem i třetí díl a ten je snad ještě horší. (122.)(17.2.2007)

• - Ve filmu se krátce objevuje nákladní automobil LIAZ české výroby. (JoranProvenzano)