Python 2

Pytón 2

Akční / Horor / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2002, 85 min

• Prochy38

Proč by někdo točil takový film? Najděte mi prosím někdo jediný rozumný důvod. Neříkejte mi, že v roce 2002 není nikdo schopen vytvořit efekty na úrovni. Upustit už konečně od prehistorického klišé v podobě armádních experimentů na zvířatech, které je zvětší, zvýší jim inteligenci, agresivitu, hlad a samozřejmě utečou. Nebudu řešit, že Python je v latině krajta, což tohle nebylo ani omylem. Hadi nevydávají kromě syčení žádný zvuk, první a největší chyba. Na to jak byl tlustý, musel být i hodně dlouhý. Což asi tvůrci pominuli hlavně při výmyslu toho kufříku, ve kterém ho přepravovali v letadle. Stejně se mi zdálo, že "had" mění velikost podle prostředí. Nebudu řešit, tradičně, že vycvičeného vojáka zabije ve vteřině, ale na hrdinku vyplašenou v autě asi už neměl chuť. Tolik nelogických úsudků a dialogů, to už jsem v jednom filmu taky dlouho neviděl. Už jsem prosil u Anakond 3-5, prosím znovu, netočte už filmy se zmutovanými hady, nechte je být, nejde Vám to!!!(15.4.2010)

• L_O_U_S

Celou dobu jsem se těšil, až budu moct napsat komentář k tomuto skvostu. Nutno říct, že odpadové hodnocení přiděluji jen těm nejhorším zrůdnostem v podobě kolumbijských telenovel, a tak se PYTHON 2 stává doposud jediným filmem, kterému jsem nucen toto nelichotivé hodnocení udělit také. Film je neuvěřitelně špatný. Když jsem jej sledoval poprvé, nevěděl jsem, zda se smát nebo kroutit hlavou. Konkrétně se to stávalo u scén, kdy neohrožené komando ostrých hochů chodí z neznámých důvodů po ruské základně ve zpomalených záběrech, nebo při scénách s hadem, který vypadá jako kreslený. Jeho první zjevení v jeskyni je útokem na základní lidské biologické potřeby. Stejně tak nemají konkurenci Čečenci, kteří ve východním(!) Rusku sestřelí letadlo. Jediné, co se dá na Pythonovi 2 strávit, jsou poměrně zajímavě zpracované úvodní titulky. Až tenhle film poběží znovu, nesmím si jej nechat ujít (posledně jsem šel spát, což si zřejmě nikdy neodpustím). I když se obávám, že při dalším zhlédnutí naleznu něco, kvůli čemu se odhodlám k udělení jedné hvězdičky. Zatím ale zůstává Python 2 odpadem nejodpadovějším. ... Souhlasím s OL@Fem, silent cutova recenze zapříčinila jeho nominaci do mé oblíbené dvacítky. ... P.S.: Zhlédl jsem znovu a odpadové hodnocení ponechávám, protože pozitiva se v případě tohoto trháku hledají velmi těžko. P.P.S.: Zhlédl jsem i třetí díl a ten je snad ještě horší. (122.)(17.2.2007)

• draggo

Slabší než jednička, která je docela povedené céčko. Tady spolus přesunem z amerického maloměsta na vojenskou základnu došlo ke značnému úbytku zábavního faktoru. Blbé je to pořád stejně, ale už to není taková sranda. Nemá smysl film objektivně hodnotit, protože mizerné je tu skoro všechno, od nehrajících herců po nulovou atmosféru. Aspoň že ten had vypadá pořád celkem slušně - svojí digitální podstatu sice skrývá docela bídně, ale líbí se mi. Jaký jiný zvíře může bejt tak krásný? Film jako celek je sice břečka, ale stále v pohodě koukatelná břečka. /viděno v TV: 35% a 2*/(4.6.2010)

• monolog

když vezmu v úvahu, že jsem měl horečku a koliku, bylo to celkem dobrý. aspoň mě to protáhlo. a konečnej útěk před výbuchem, ten mě i postavil na nohy. sotva jsem to na záchod stihl. takhle protaženej jsem už dlouho nebyl. každopádně je skvělý, že se točí i tyto filmy. bez nich bysme nevěděli, jaký jsou dobrý.(11.1.2006)

• SOLOM.

Tak a po dvou letech jsme se dočkali pokračování (záměrně neříkám konečně), protože po zhlédnutí tohoto filmu musím uznat, že je to nehorázný paskvil. UFO Films angažovalo do role režiséra dalšího amatéra, který neměl takřka žádné zkušenosti a podle toho to i dopadlo. Na rozdíl od jedničky, tady bylo špatně skoro všechno. Scénárista Jeff Rank musel být snad zhulený či ožralý jak prase, když sepisoval jednotlivé stránky, protože v ději se najde tolik kiksů a nelogičností, že se to snad ani nedá spočítat. Jediné viditelné zlepšení vidím ve ztvárnění hada (hadů), které ovšem vyšlo vniveč. Navíc mne tentokrát zklamali i herecké výkony. 30%(14.9.2012)

• - Ve filmu se krátce objevuje nákladní automobil LIAZ české výroby. (JoranProvenzano)