Od chvíle, kdy jeho manželka zemřela, se David snaží vyjít se svou dospívající dcerou Jules. Ta se cítí sklíčená a nepochopená, a on stále více bezmocný a osamělý. Aby našla pro svého otce partnerku a pro sebe někoho, s kým si může promluvit, vytvoří Jules pro Davida online profily na seznamkách. Věci najednou naberou spád, protože ačkoliv kandidátek je dostatek, žádná nesplňuje Davidova... a Julesina očekávání. Změní se všechno s příchodem Vánoc? Zábavný a povzbudivý příběh v báječné vánoční atmosféře! (Filmbox)

Trailer

Lacike

Štandardný Hallmarkovský Vianočný doják, ktorý mi celkom sadol, lebo som mal práve na niečo také nenáročné chuť. Aj keď sa to odohráva behom Vianoc, tak na vianočnú atmosféru to príliš netlačí a príbeh by sa kľudne mohol odohrávať kedykoľvek. V centre deja je vzťah vdovca a jeho dcéry, ktorá sa rozhodne, že mu v internetových zoznamkách nájde ženu. Natočené to je priemerne, ale film podržalo herecké obsadenie. Jeremy Piven je ako vdovec neskutočný sympaťák a Olivia-Mai Barrettová ako jeho dcéra je nádherná a raz z nej vyrastie veľká kráska. Film samozrejme končí dokonalým happyendom. Takže keď budete mať na niečo takéto nenáročné náladu, tak film určite nesklame. 6/10. ()

Likan7

Možná je to dáno současným zoufalým nedostatkem novinek, nebo jsem na stará kolena změknul, ale i když jsem byl smířený s odpadem a další šíleností, tahle dramedie mi nedávala nutkání prohnat si kulku hlavou. Je to kýč se vším všudy, ale není to takový ten film z ranku Hallmarku. Pár scén je vyloženě vtipných a Jeremy Piven je v hlavní roli překvapivě moc fajn. Materiálu tu je sice sotva na hodinu a posledních 20 minut je celkem peklíčko, ale jako nevinnou jednohubku si to dáte bez újmy. ()

silentname

"My Dad's Christmas Date sa ukázalo ako trošku vážnejším filmom. Klasifikované ako komédia? Viac asi ako dramédia. Film má síce niekoľko vtipných momentov, no na druhú stranu je to hlavne film o otcovi a dcére, ktorí sa vnútorne snažia vyrovnať so skutočnosťou, že prišli o svoju ženu / mamu. A jeden tomu druhému akosi nechcú vnútorne rozumieť. Alebo možno aj chcú, len majú problém s tým, aby dokázali pomôcť sebe samému a vyrovnať sa svojimi vlastnými emóciami. Takže nečakajte od toho komédiu, pri ktorej sa budete chytať za brucho. Je to skôr dosť vážny film s dobrými hlavnými hrdinami, ktorí si potrebujú nájsť k sebe opäť cestu a pochopiť jeden druhého. Toto zvláda film veľmi dobre. Má niekoľko dobrých vedľajších postáv a dobré jazzové variácie vianočných kolied. No rovnako je tu potom ešte aj frajer našej mladej Jules, Ben. Myslím si, že jeho postava dokopy prináša len všetky klišé, ktoré si spomeniete. Rovnako aj najlepšia kamoška Emma mohla mať trošku väčšiu rolu a nebyť len klasickým stereotypom. Občas humor dokonca aj dobre funguje. A má to skvelý záver, ktorý vás o čare Vianoc presvedčí. Ak chcete niečo trošku vážnejšie, čeknite si tento film. Je dobrý. Hodnotenie: B+ ()

Marze

Na tento neškodný vánoční kýč se v současné pandemické mizérii , kdy je povoleno shlukování maximálně dvou lidí a je válečný zákaz vycházení po 21. hodině dobře dívá už jen proto, že je plný písniček a pospolitých lidí. Je neuvěřitelné, kolik společenských akcí hrdinové stihli jakoby již byli navakcinováni. Humor není žádná řachanda, jen mi občas vyloudil na tváři zdrženlivý úsměv. Pobavilo mě pár hlášek jako odpověď na otázku, jak by se daly vyléčit projevy 16ti leté protestdívky „Menopauzou.“ Nechybí vánoční stesk, dojímání, ztráta zemřelé manželky a koledy, hádky a povinné komediální trapasy. Film jsem shlédl jen proto, že mi jako studentovi byly nesmyslně uzavřeny knihovny a studijní místa s klidovými zónami jako nejbezpečnější úkryt před Covidem a nechtěně se podílel jako většina od začátku pandemie diskriminovaných studentů již v březnu vyhnaných z Prahy na rozšiřování viru učíce se ve velmi rizikových prostředích. ()

Arsenal83

„Len preto, že som žena, nemôžem sama myslieť?“ To mi už pripadá ako výrok cigána či Afričana, ktorí sa v kuse vyhovárajú len na rasizmus. Aj preto ma zarazilo, že takýto trápny argument tu vypľuje voči svojmu otcovi dievča, ktorej nepredajú ešte ani vložky. Mimochodom, na tú anglickú držku sa nedalo pozerať, ako všeobecne to bol veľmi esteticky neuspokojivý zážitok, pretože tam dali klasické britské ksichty, ktoré tam stretnete bežne na ulici a to sú naozaj veľmi neforemné tvary. Ešte že otec bol Američan, ale to situáciu nezachránilo. Mať doma takú puberťačku to je na povraz. ()