The Curse of Audrey Earnshaw

• angličtina The Ballad of Audrey Earnshaw

pornogrind

...V roce 1873 byla skupina rodin odloučena od Irské církve a založila si svou vlastní izolovanou osadu v Severní Americe. vypukly světové války. Vědecké znalosti se rozšiřovaly. Zatímco se vesničané pořád drželi starých způsobů v roce 1956 po jevu který se později označoval jako zatmění se napříč komunitou začal rozšiřovat mor, trávení půdy a hospodářských zvířat. Jedinou výjimku tvořila usedlost Agathy Earnshawové. Ženy, která byla podezřelá z kacířství a jejíž půda neustále plodila. Agatha během zatmění porodila dceru. kterou před vesničany držela v tajnosti. Posledních 17 let společnost bojovala s narůstajícími útrapami, nic z toho ale nebylo tak zničující jako vědomí, že je bůh opustil... Těmito slovy film diváka uvítá. Zároveň můžou posloužit jako jákýsi obsah pro případné další diváky ať ví do čeho jdou. Dle zdejšího hodnocení jde o poměrně málo známej(jen 113hodnocení) a taktéž podle procent soudě pro mnoho diváků těžko uchopitelnej a stravitelnej kousek. Spíš jde o film pro okrajovýho(né mainstream) diváka jako jsem já. ()

SpicyNugget

Žena ve zbožné vesničce v době čarodějnictví porodí v úkrytu dceru. Jenže je panna a dcera je... upřímně, vůbec netuším. Nepochopila jsem to. Do půlky to bylo dobré, zajímalo mě, jak se film vyvine. Jenže pak si začaly postavy, abych to napsala kulantně, nadělávat do vlastní postele, a šlo to do háje. Tolik otázek a žádné odpovědi. Tolik protimluvů (jo, je panna a má dceru). Asi bohužel nejsem cílovka, za mě velmi slabý film. ()

Mukade

ktovieakú hlavu a pätu to nemá - napr. Audrina matka vykreslená (+ výber herečky) ako takmer dobráčka, postupne akosi bojujúca proti vôli "satana" ktorého ale chcela porodiť, porodila a vychovala. Ostatné babizne sa proti nej nakoniec spikli, spolu so "satanom" a urobili si z nej panenského obetného baránka a ona to nejako nečakala a nepáčilo sa jej to (lol), čo celé veľmi nehrá dokopy. Buuuuulšit scenár. Proste keď bol "satan" taký silný a aj celá tá banda - ako sa ku koncu ukázalo - prečo ona bola taká posratá ()

BOURQUE

Atmosféra, prostredie a postupný vývoj príbehu sú slušné, aj keď miestami pôsobia nie vždy istým dojmom. Krehkosť celého konceptu dáva na zem (pred)záver, ktorý v danej forme je chybným krokom a nie príliš vypracovaným. Z charakterov najviac straší Audrey (slušne ju stvárňuje Jessica Reynolds) a práve väčšia pozornosť na jej osobu film postráca. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

ricci.s

Nenápadný, súčasne aj trochu zvláštny čarodejnícky kúsok o osamelej pobožnej komunite v časoch hladomoru. Len jednej jedinej farme sa darí. Prečo asi? Navyše, matka so svojou prekrásnou dcérou s nadprirodzenými schopnosťami a čiernou mágiou spôsobia chudobným rodinám poriadne peklo, hynie dobytok a pribúdajú samovraždy. Jeden z tých ťažšie stráviteľných filmov - pomalším tempom a atmosférou trochu pripomína podobne kvalitné či tématicky ladené The Wind / Hagazussa. Hoci nás nečaká horda gore či ľakačiek, neznamená to, že by nevzbudil zvedavosť a mňa pri obrazovke bez problémov udržal (možno budem jeden z mála). Len si nie som istý, ako dlho sa mi udrží v pamäti. ()