Epizody(6)

Po smrti komisaře Davida Licata (Vittorio Mezzogiorno) je soudkyně Silvia Contiová (Patricia Millardet) opět sama, unavená a cítí se poraženě. Avšak okolnosti ji donutí znovu začít bojovat proti nemilosrdné a krvežíznivé mafii. Dostává se do sicilského města Trapani, kde před lety zahájil komisař Corrado Cattani (Michele Placido) boj proti mafii, který skončil jeho smrtí. Na scénu se zde dostává i dávná Corradova milenka, hraběnka Olga Camastrová (Florinda Bolkan), která je propojena s tajnou zločineckou organizací. Soudkyně spolupracuje s komisařem Bredou (Raoul Bova) a spolu s ním odhalují okolnosti a příčiny smrti komisaře Cattaniho. V závěru se zde objevuje Tano Cariddy (Remo Girone), který zatouží znovu po moci, kterou kdysi měl. (engii)

Wacoslav1

Marná sláva, ale se zdejším nízkým hodnocením se opět neztotožňuji. Pro mě je tenhle seriál pořád kvalitní. Dokonce bych řekl, že sedmá série je od smrti Cattaniho ta nejkvalitnější. Nic proti páté a šesté, taky se mi líbili, ale už se mi zdálo, že ten seriál nemá takovou tu typickou atmosféru ze starších řad. Tady se opět vracíme na Sicílii což je jenom dobře. Sedmá série víceméně pátou a šestou ignoruje a navazuje přímo na čtvrtou. Opět se vrací totální atmosféra beznaděje a hlavně nekompromisnost a brutalita. Hned v prvním díle zařve sedmiletej fakan a deprese pokračuje dál. tenhle seriál měl prostě koule to se nedá popřít. Nevím v kterým jiným krimi seriálu jsem viděl oddělat tolik kladných postav a aby se to vykompenzovalo, tak to ve finále schytají i ty záporné. Já prostě ten rozdíl v hodnocení tady moc nechápu. Pro mě je to pořád kvalitní a seriál si pořád drží svoji laťku vysoko, ale to je fuk ať si každej hodnotí jak chce já této řadě dávám 80% ()

ilemas

Nádherná Sicílie a otravné radio Tam Tam, snad ještě otravnější Diana TV, komisař Cattani znovu na scéně... Schází mi tu můj oblíbený záporák Tano a vůbec v předchozích částech se mi záporáci líbili více. Přesto i tahle část si nezaslouží nižžší hodnocení než předchozí. ()

Arkanoid

Mladý zástupca komisára je fajn, no bohužiaľ no 90. roky nie je vôbec skazený a nemusia sa riešiť žiadne jeho morálne rozpory. Problém mám s hackerom, ktorý sa náhodou objaví na správnom mieste a takisto bezpodmienečne a nezištne pomáha. Charizma Raoula Bovu sérii veľmi pomáha a pri lepšom vykreslení jeho postavy mohol tromfnúť ja výkon MIchella Placida. Séria poteší skôr ako zábavné béčko s občas kvalitnými napínavými akčnými momentmi a bohužiaľ len povrchne zaujímavými zápornými hrdinami, kde postavy nedostávajú potrebný priestor na charakterizáciu. ()

Yarwen

Sedmá série se vrací na Sicílii a rovněž o několik kroků zpět po předchozích vynikajících sériích (III až VI). Možná je o maličko lepší než ta nejslabší, ale i přesto velmi dobrá - první - ale to souvisí i s lepšími možnostmi po několika letech úspěchů předchozích sérií. Osobně mi v osmičce nesedli dva herci - Sára, která s jedním nepřístupně zamračeným výrazem sehrála většinu scén, a pak hlavní boss města, určený pro špinavou práci - Nutso, který nepůsobí, že by na základě svých organizačních dovedností dokázal dosáhnout postu vyššího než jsou jeho vlastní podřízení lidé. Herecké obsazení prostě nemá tentokrát charismatického tahouna, který by sérii vytáhl výš, bohužel ani Xaverius není Tano, který se sám objeví pouze v samotném závěru. Stále velmi dobré pokoukání (kam se hrabe většina moderních prostoduchých detektivek), ale minulé série prostě nastavily příliš vysokou laťku. ()

Al44...

Recyklace různých námětů a témat z již viděných předchozích sérií. Přesto si ale Chobotnice 7 drží určitý kvalitativní standart, který udrží fanouška série u děje od začátku až do konce. Je jen zajímavé, že pokaždé, když se někdo v Chobotnici rozhodně promluvit, je vždycky v následující scéně oddělán... ()

topi80

Tento návrat zpátky k lokálním mafiánům mi hodně sedl. Sice ubylo duchaplných mnohoznačných rozhovorů a strategického plánování, ale tvůrci si dobře načasovali, že je třeba po nějaké době ukázat zase nějaké ty živočišnější primitivy, co chtějí vládnout městu, ale ani netuší, kdo tahá za nitky. Série si i nadále udržuje obrovskou kvalitu. ()

Borki

Siedme pokračovanie úspešného talianskeho seriálu o mafii sa podľa môjho názoru priblížilo úrovni prvých štyroch sérií najviac zo všetkých ostatných aj keď skôr zásluhou určitej dávky nostalgie vyvolanej návratom k prostrediu Sicílie a mesta Trapani kde Cattani začal svoj boj proti mafii a zaujímavou a kvalitne ladenou dejovou líniou než hereckými výkonmi predstaviteľov hlavných postáv, predovšetkým tých kladných ktorými boli Silvia Contiová v hereckom podaní Patricie Millardet, komisár Gianni Breda (ktorého príchod do seriálu v nepriamom podaní ako náhradu za mŕtveho Cattaniho, naznačený niektorými dialógmi postáv zaradenými do scenára, považujem skôr za zlý vtip) v hereckom stvárnení Raoulom Bovom a novinára Daniela Ranisiho v hereckom podaní Gedeonom Burkhardom (divákom známym hlavne z televízneho seriálu Komisár Rex) a ktorých herecké výkony a charaktery postáv ktoré stvárňujú nepovažujem v seriáli za príliš zaujímavé a niečim výnimočné. Vyšetrovanie vraždy komisára Cattaniho ako základ ideovej línie siedmej série považujem za mierny tvorcovský sklz a to z dvoch príčin, vražda komisára Cattaniho bola do scenára zaradená ako záver štvrtej série pričom by som osobne uprednostnil zaradiť jej vyšetrovanie v priamej chronologickej náväznosti, t.j. hneď do série ktorá nasledovala za ňou a nie to o dve série odložiť, v úvodnej časti piatej série sa síce Silvia Contiová tomuto problému chvíľu venovala ale vzápätí nastalo o vražde komisára Cattaniho a jej zorganizovaní veľké ticho a žiadna z postáv jej až do siedmej série nevenovala žiadnu pozornosť, druhou príčinou sú v tomto prípade tvorcami poriadne zamotané okolnosti zorganizovania tejto vraždy. Zatiaľ čo vývoj udalostí v štvrtej sérii naznačoval že za vraždou komisára Cattaniho stojí v plnej miere zberateľ umeleckých predmetov a prostriedkov na vydieranie v štátnej moci Antonio Espinosa, niekdajší člen tajnej služby a neskôr zločinec v hereckom stvárnení francúzskym hercom Brunom Cremerom (divákom známy tiež ako komisár Maigret), v úvode piatej série urobili tvorcovia za tento zločin zodpovedným baróna Giovanni Linoriho, postavu v predchádzajúcich štyroch sériách úplne neznámu bez akejkoľvek spojitosti s Cattaniho vyšetrovaním a v prípade siedmej série sa rozhodli hodiť zodpovednosť za tento skutok na niekdajšiu Cattaniho milenku mafiánku šlachtického pôvodu Oľgu Cammastrovú (stvárnenú herečkou Florindou Bolkan), postavu od druhej série dávno zabudnutú, ktorá mala útok na Cattaniho zorganizovať na príkaz dona Aragonese ako v tom čase najvyššieho predstaviteľa mafiánskej organizácie Cosa Nostra ktorým bol mimochodom v prípade tretej, štvrtej a dokonca aj piatej série tvorcami vždy označovaný Antonio de Pisis, známy pod prezývkou Loutkář. Za mimoriadne spestrenie nazáver, niečo ako čerešničku na torte aj keď bez akejkoľvek logiky, považujem nečakané objavenie sa tvorcami dávno pochovanej (povedané obrazne) už pomaly starnúcej a mierne prešedivelej postavy Gaetana Cariddiho ktorého záverečný výstup bol pre tvorcov niečo ako zadné vrátka pre prípad točenia ďalšieho pokračovania seriálu. Siedma séria, ako som sa zmienil už v úvode, podľa môjho názoru v žiadnom prípade neprekonala prvé štyri ale svojou dejovou líniou a dokonalou atmosférou prostredia Sicílie sa k ním rozhodne priblížila v najväčšej miere. Veľké zásluhy patria opäť dokonalej a neobohrateľnej hudbe Ennia Morriconeho a v prípade vysielania v Čechách a na Slovensku samozrejme dokonalému dabingu Českej televízie ktorej patrí piata hviezdička v mojom hodnotení. () (méně) (více)

engii

Série zabývající se vyšetřováním brutální vraždy komisaře Cattaniho. Krásně přibližuje sicilské město Trapani, kde komisař před léty zahájil svuj boj proti mafii. ()

Moraldo

Tedy nechápu celkem nízké hodnocení této série... po dvojce a čtyřce pro mě jednoznačně nejlepší série.. Otravné rádio Taaaaaaaaaaam Tam nemá chybu zrovna tak jako morální past, do které se dostává jeho moderátor. Hraběnka Camastrová ve vrcholné formě, po které následuje tvrdý pád a smrt. Návrat na Sicílii a hodně tísnivá a působivá atmosféra... Moc pěkné. Po téhle sérii to šlo trochu dolů... ale na druhou stranu. Přeživší hrdinové zestárli, osud si mnohé z nich našel a dohnal.... Kdo z nás tu dokáže po čtyřicítce stát v plné síle a vítězit.... teprve s přibývajícím věkem jsem docenil, jak moc se tenhle seriál blíží realitě. Spolu s přibývajícími léty slábnou ambice a nastupuje touha po klidu a rezignace.... Nejlepší seriál, co jsem kdy shlédl. ()

MrEddie

Také nechápu nízké hodnocení ostatních uživatelů. Pro mě tři hvězdičky s odřenýma ušima. Chybí totiž perfektní záporná postava. Tano se objeví až na samém konci série. Rádio Tam tam mi taky lezlo na nervy ale dalo se to vydržet. Sedmá řada se zaměřuje na Sicílii, která je nádherná, ale po staletí totálně zkorumpovaná. Konečně se dozvíme kdo zabil komisaře Cataniho. Na scénu se po dlouhé době vrací hraběnka Camastrová, která ovládá a korumpuje celé město až do okamžiku než přijde někdo silnější a elegantně ji zlikviduje. Ale jak říkám nepřítomnost charismatické záporné postavy dělá ze sedmé řady pouhý průměr. ()