poster

Koho jsem včera líbal?

 • USA

  Who Did I Kiss Yesterday

Komedie

Československo, 1935, 80 min

Diskuze k filmu (11)

  • 15.4.2014  14:36
  elizabeth_ba
  (hodnocení, komentáře)

  Marthos: Děkuju za info. Nicméně se nedochovanými filmy z oné doby nezabývám tak do hloubky (a vlastně vůbec ne do hloubky, jen povrchně), abych znala a měla k dispozici ty důvěryhodné zdroje. Spíše mě to zajímalo v souvislosti s jiným filmem (Vězeň na Bezdezi), kde mě zaujala oblíbená tématika druhé poloviny 13. století a Václav II. a jeho blízcí, a zajímalo mě, jak se s vyobrzením oné doby tvůrci poprali, přičemž jsem narazila na informaci, že se film nedochoval a spolu s ním některé jiné (viz také diskuse u výše jmenovaného filmu) a tento je jeden z nich.

  • 16.11.2013  19:01
  Karlos80
  (hodnocení, komentáře)

  díky. jj, já také, už jsem se ho dávno naučil používat a všem ho pro svojí jedinečnou relevantnost informací doporučuji, jedině tomuto svazku se dá věřit, ale už i tam jsem našel pár nepřesnotí a drobných chybek, ale nikomu jsem to neříkal, nikam nepsal, přesto že tam vysloveně píší že budou s vděčností rádi za jakékoliv  doplňky a věcné připomínky k uvedeným filmům:-)

  • 14.11.2013  22:12
  Marthos
  (hodnocení, komentáře)

  Karlos80: Nedochovaných českých filmů z let 1930 - 1945 je celkem 13, přičemž snímek Koho jsem včera líbal? mezi ně nepatří. Film Taneček panny Márinky je společnou česko-rakouskou koprodukcí a tato verze je jako jediná archivována v NFA. Podle Catalogue des film francais de long métrage 1929-1939 vznikla údajně i česká verze, nicméně o ní nejsou žádné další informace. Tolik k otázce dochovaných a nedochovaných filmů. Jinak doporučuji v tomto směru používat pouze druhý svazek katalogu Český hraný film 1930-1945, kde jsou obsaženy veškeré relevantní informace, vše ostatní je jeden velký omyl (včetně těch jmenovaných web. stránek).

  • 14.11.2013  18:24
  Karlos80
  (hodnocení, komentáře)

  Jinak na těch stránkách co se elizabeth vkládala mají označeno jako nedochov. fim celkem 9 filmů i s mylně uvedeným "Koho jsem včera líbal?" Ve skutečnosti by jich mělo být 13 (chybí "Pan otec Karafiát", "Žabec", "Sestra Angelika", "Aféra plukovníka Redla" a "Vězeň na Bězdězi"). Nevím jak je to přesně s "Tanečkem Panny Márinky" (musel bych se podívat), jestli byla natočena česká i něměcká verze, kdy se ta česká nedochovala, nebo jestli byla natočena jen něměcká verze..? Víc o těch filmech na tý stránce jsem nezjištoval, neb tento zdroj ke zjištování různých informací vůbec nepoužívám. Přesto bych si přál aby se některý z těchto filmů třeba někde (u někoho) časem našel, to by byla pecka, podle mě to není zas až tak nemožná věc..

  na příspěvěk reagoval Marthos
  • 14.11.2013  18:20

  Uživatel Karlos80 smazal svůj příspěvek.

  • 14.11.2013  15:49
  Marthos
  (hodnocení, komentáře)

  elizabeth_ba: Ono by to možná chtělo čerpat informace z ověřených a důvěryhodných zdrojů a nespoléhat na pofidérní lexikony a webové stránky, operující s nepodloženými dohady. Film je standardně dochovaný ve dvou různých kopiích o dvou různých délkách (obě archivuje NFA).

  na příspěvěk reagoval elizabeth_ba
  • 14.11.2013  12:04
  Karlos80
  (hodnocení, komentáře)

  elizabeth_ba: Tam je to info převzaté nejspíš z toho LČF od Březiny. Nemají tam mezi tmi nedochovanými filmy zahrnuty například Žabce nebo Aféru plukovníka Redla.

  • 14.11.2013  12:00
  Karlos80
  (hodnocení, komentáře)

  jo, jo ověřoval sem si to už, a já žil celou tu dobu v domnění že se to nedochovalo, takže to existuje což je super. No pokud to není celé, tak je jasné že to v tv neuvedou, kvalita by ani tak nevadila, mohly by to remasterovat, dneska jde všecko, a pak sem už zvyklej na dost, viděl jsem možná ještě horší kopie, kde kolikrát nebylo vidět vůbec nic..No jinak by mě zajímalo jestli to viděl marthos celý a nebo taky jen těch 45 minut.. A kde si to viděl ty? Nemáš možnost to hodit třeba na uložto? Sháním pak ještě filmy Vy neznáte Alberta? Pro kamaráda,, Vojnarka, Paní Morálku, Žena která ví co chce, Svítání atd.

  • 14.11.2013  11:53
  miramalik
  (hodnocení, komentáře)

  Karlos80: V lexikonech nevalné úrovně se uvádí, že film je nedochovaný. V katalogu Český hraný film pak jsou uvedeny dvě dochované kopie o různých délkách. Film se mi povedl sehnat naprostou náhodou. Bohužel tedy je to jen asi 45 minut filmu. Prý se víc nedochovalo, ale nejsem si tím tak úplně jist a fakt nevím. Mimo pracovníků NFA nám asi nikdo jiný na tuto otázku nedokáže odpovědět. I když možná ani oni někdy neví, co tam vlastně mají. Jisté ale asi bude, že se pravděpodobně vysílání tohoto filmu  hned tak nedočkáme, pokud vůbec.

  K technické kvalitě. Zvuk se mi zdá celkem dobrý. Obraz často vykazuje vady, ale s tím se lze setkat i u jiných filmů, které na rozdíl od tohoto už aspoň NFA uvolnil pro vysílání.

  • 14.11.2013  11:42
  elizabeth_ba
  (hodnocení, komentáře)

  Tady je uvedeno, že se tento film nedochoval. Stejný odkaz jsem teď vkládala do diskuse k Vězeň na Bezdězu, který v seznamu uveden není, ačkoli zde (na csfd) to uvedeno má.

  na příspěvěk reagoval Karlos80 , Marthos
  • 14.11.2013  11:33
  Karlos80
  (hodnocení, komentáře)

  Kde se to dá vidět? To už není nedochované, nebo to snad nikdy ani nebylo? Jak je to tedy? A jaká je kvalita filmu a je vůbec celý?

  na příspěvěk reagoval miramalik