V tom

(festivalový název)
Komedie
Nový Zéland, 2020, 91 min

Zoe (Rose Matafeo) je profesionální arboristka, která se připravuje na světový šampionát v lezení na stromy. Náhle ale zjistí, že je těhotná, nicméně svému příteli Timovi (Matthew Lewis) to zatím neřekne. Ten se krásnou novinu dozví až na bungee jumpingu, což samozřejmě způsobí problémy. Tim se zničehonic promění na zodpovědného a připravujícího se otce, zatímco Zoe pořád chce prožívat dobrodružství, jako například jet do Kanady na světový šampionát v lezení na stromy. To logicky způsobí nejednu rozepři. (C0r0ner)

C0r0ner

Místy celkem prdel a místy dost otrava, protože ona je sebestředná kráva a on trouba. Sám jsem si těhotenstvím prošel (zprostředkovaně, samozřejmě) a rozhodně jsme takhle nevyšilovali a ani nechodili na přípravné kurzy a tak, a mimi se narodilo stejně. Takže dohromady nic moc. 60% ()

pushover

Spíš než o komedii jde o feel-good film o těhotenství. Opravdu od srdce jsem se zasmál při scéně z porodního sálu. ()

Aljak

Príjemná komédia, ktorá síce balansuje na hranici priemernosti, ale v dnešnej konkurencii to bolo napokon celkom obstojné a povedal by som, že to bol jemný nadpriemer. Ústredná dvojica ma bavila, hoci Zoe mi občas išla svojim egocentrizmom na nervy, ale Tim bol fakt sympatický týpek. Narozdiel od mnohých tuctových komédii, toto malo príjemný dôvtip, kopu ironických hlášok, dobrých dialógov, ktoré úprimne pobavili, a to všetko najmä na tehotenskú tému, okolo ktorej sa točil celý dej. Škoda, že kompozične to bola taká predvídateľná šablóna, inak by som to kľudne ohodnotil aj vyššie. Takto je to za solídne 3*. ()

BOURQUE

„Baby Done“ neberie príchod bábätka vážne ani rodičovstvo, pretože aj jeho budúci (filmový) rodičia sú deti v dospelom tele. Keď to celé berieme ako nenáročnú komédiu, kde snahou je spíš pobaviť diváka ako mu niečo serióznejšieho ukázať, tak za určitých okolnosti a v rámci určitých medzier, film je ešte až-až tolerovateľný. Vďaka dvojici Rose Matafeo / Matthew Lewis sa to nejako drží pohromade (jeden druhého dopĺňa), ale celé je to veľmi krehké. Aspoň posledná tretina filmu by mohla byť o niečo serióznejšia.  Osobné hodnotenie: 71% (***) ()