Martin Eden (TV seriál)

• slovenský

Martin Eden

Životopisný

Itálie / Západní Německo / Švýcarsko, 1979, 5x55 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (8)

Seriál, který chytí a nepustí už jen proto, že je skvěle natočen a má své kouzlo. Pokud se nějak blíže zajímáte o osobnost a literaturu Jacka Londona tak budete určitě potěšeni. Málokterý seriál vyvolal takové nadšení u mne jako Martin Eden. V první řadě je nutno zmínit, že tomuto příběhu dává sílu herec Christopher Connelly, který zde kraluje s dojemnou bravurou. Uchopení a ztvárnění postavy Ruth Morseové herečkou Delia Boccardo nelze také opominout. Tímto je vlastně zaděláno na výjimečný požitek, který se ukryje hluboko do duše noty zvláštních pocitů.(5.5.2011)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 20.5.1983, réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = MARTA MRLIANOVÁ (8.1.2015)(8.1.2015)

• sator

Byl to jen mladý námořník ve staré Kalifornii Divoký jako vítr, bouřlivý jako moře A on byl muž svého vlastního stvoření Dokud si našel štěstí, dáma vysoké společnosti A teď se otáčí celý váš svět A lásku s paní, kterou nikdy nenalezl Chceš zůstat uvnitř jejího ráje Vidět nový svět skrze její oči Takže se pokoušíte objevit způsoby, jakým se sníl dne Jak píšete všechny příběhy, které vypalují vaše srdce Ale námořník nic nezmění Na člověka s vizí, která říká, že "vy nejste odděleni" A teď se otáčí celý váš svět Vaše sláva a bohatství byly nalezeny Ale nakonec se cítíš úplně sám A vysoký racek by měl jít domů Byl to námořník ve staré Kalifornii Divoký jako vítr, bouřlivý jako moře A on byl muž svého vlastního stvoření Otec mě otočil zpátky k moři(4.3.2018)

Krásne natočený seriál s výborným predstaviteľom hlavnej postavy Martina Edena. Aj vďaka tomu ako presvedčivo je seriál natočený je osud Martina Edena veľmi silným zážitkom.(30.7.2012)

Kniha je samozřejmě lepší, o tom žádná. Naštěstí seriál byl natočen koncem sedmdesátek, takže má ještě takovou tu dobovou patinu, dneska už by to bylo nejspíš o dost horší.(5.1.2016)

Závěrečnou píseň z tohoto seriálu převzal český zpěvák Petr Rezek a nazpíval ji s názvem "Tulák po hvězdách".(12.2.2014)

Martin Eden (Christopher Connelly) - v slovenskom znení Dušan Jamrich. Krátku ukážku mám ešte niekde na magnetofónovom kotúči. V ďalších úlohách v slovenskom znení: Zuzana Kocúriková ako Ruth Morseová (Delia Boccardo), Eva Rysová ako Mária (Andréa Ferréol), Ida Rapaičová ako Lizzie (Mimsy Farmer). Réžia slovenského znenia: Marta Mrlianová. Výborná ústredná pieseň od Billa Hughesa.(5.2.2016)