Reklama

Reklama

Martin Eden

(seriál)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Martin Eden (Christopher Connelly) se snaží povznést nad své strádající proletářské poměry intenzivním a vášnivým úsilím o sebevzdělávání v naději, že se dostane mezi literární elitu. Jeho hlavní motivací je láska k Ruth Morse (Delia Boccardo). Protože Eden je drsný nevzdělaný námořník z dělnického prostředí a Morseovi jsou buržoazní rodina, spojení mezi nimi by bylo nemožné, dokud nedosáhne jejich úrovně bohatství a kultivovanosti. (sator)

(více)

Recenze (9)

sator

všechny recenze uživatele

V roce 1983 běžel v ČST ve slovenském dabingu... Melodie ze seriálu se stala slavnou a později vzniká píseň "Martin Eden" nazpíval ji Billie Hughes.  Rugger Cini zkomponoval muziku s Dariem Farinou a textem opatřil Bill Hughese. Petr Rezek nazpíval píseň pod názvem "Tulák po hvězdách" s českým textem Zdenka Rytíře. Román Tulák po hvězdách, je stejně jako tento příběh z pera Jacka Londona, ale s  příběhem Martin Eden nijak nesouvisí. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Slušne natočený dobrodružný seriál v širokej koprodukcii podľa románu Jacka Londona. V našej televízii bežal seriál v roku 1983. ()

Reklama

Piedone 

všechny recenze uživatele

Martin Eden (Christopher Connelly) - v slovenskom znení Dušan Jamrich. Krátku ukážku mám ešte niekde na magnetofónovom kotúči. V ďalších úlohách v slovenskom znení: Zuzana Kocúriková ako Ruth Morseová (Delia Boccardo), Eva Rysová ako Mária (Andréa Ferréol), Ida Rapaičová ako Lizzie (Mimsy Farmer). Réžia slovenského znenia: Marta Mrlianová. Výborná ústredná pieseň od Billa Hughesa. ()

anderson 

všechny recenze uživatele

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 20.5.1983, réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = MARTA MRLIANOVÁ (8.1.2015) ()

tahit 

všechny recenze uživatele

Seriál, který chytí a nepustí už jen proto, že je skvěle natočen a má své kouzlo. Pokud se nějak blíže zajímáte o osobnost a literaturu Jacka Londona tak budete určitě potěšeni. Málokterý seriál vyvolal takové nadšení u mne jako Martin Eden. V první řadě je nutno zmínit, že tomuto příběhu dává sílu herec Christopher Connelly, který zde kraluje s dojemnou bravurou. Uchopení a ztvárnění postavy Ruth Morseové herečkou Delia Boccardo nelze také opominout. Tímto je vlastně zaděláno na výjimečný požitek, který se ukryje hluboko do duše noty zvláštních pocitů. ()

Zajímavosti (1)

  • Melodie ze seriálu se stala slavnou a později vznikla píseň „Martin Eden“, kterou nazpíval Billie Hughes. Hudbu zkomponoval Rugger Cini s Dariem Farinou a textem opatřil Bill Hughes. Petr Rezek nazpíval píseň pod názvem „Tulák po hvězdách“ s českým textem Zdeňka Rytíře.
    Román „Tulák po hvězdách“ je stejně jako tento příběh z pera Jacka Londona, ale s příběhem Martin Eden nijak nesouvisí. (sator)

Reklama

Reklama