poster

Mladá čarodějnice

 • Česko

  Teen Witch

 • USA

  Teen Witch

 • Slovensko

  Mladá čarodejnica

Rodinný / Muzikál / Fantasy

USA, 1989, 90 min

 • Brygmi
  ***

  Louisa je mladá středoškolačka s nemožným vkusem, otravným bratrem a jedním "zvláštním dědictvím". Je totiž čarodějka, jak jí prozradí jedna stará vědma. Nejdříve tomu nevěří, jenže pak zjistí, že na tom přece jenom něco bude. A tak toho začne využívat. S pomocí kouzel se stane nejpopulárnější dívkou ve škole a získá i lásku idola Brada. Má všechno, co si přála, ale... může z toho mít radost, když to není reálné? Ne, originalitou tenhle snímek zrovna nepřekypuje, ale stejně mám na něj jen pěkné vzpomínky. Tohle je moje dětství a dospívání. A když se na něj dívám teď, užívám si tu skvělou atmosféru konce osmdesátých let podpořenou stylovou hudbou a připadám si, jako kdyby mi zase bylo dvanáct. A pro dvanáctiletou neexistuje lepší film.(4.8.2007)

 • Skuby47
  ***

  Komedie kdysi velmi oblíbená mezi dospívající mládeží, dneska už trošku zapomenutá. Kdo by si nepřál mít tu kouzelnou moc a změnit ve svém životě všechny nepříznivé skutečnosti podle svých představ, třeba potěšit své přátele a potrestat posměváčky. Závěrečné zjištění je, že vše co získáš mávnutím ruky, bez sebemenší námahy tě netěší, jak bys čekal. Třeba láska získaná kouzlem, postrádá cit a je falešná a neupřímná. Filmů o kouzlení je celá řada. Toto je taková příjemná a zábavná romance pro náctileté a nostalgická vzpomínka pro jejich rodiče.(5.3.2016)

 • dr.horrible
  ***

  Toto som ako decko zbožňoval. Zabudol som ale názov, a pre zlé indície (ani neviem prečo som bol celý čas v tom, že hlavnú úloha hrá Belinda Carlisle) som Teen Witch roky márne hľadal. Napokon som ju vďaka ČSFD znovu našiel (díky Madden) a vo výsledku moc nechápem, prečo som ju mal ako decko tak rád. Veď je to rozprávka pre malé dievčatká! Hold, asi som bol malé dievčatko :) Pre tých, čo neradi roky osemdesiate, pôjde asi o nevydržatelnú záležitosť. Pre mňa ako ich milovníka, sa to sledovať dá. Je to nekonečne dekadentná metrosexuálna 80s fetiš volovinka, ktorá trochu prezieravo dokázala zároveň recyklovať aj to najhoršie zo štýlu začiatku rokov deväťdesiatych, a dnes už pôsobí po všetkých stránkach tak strašne mimo štýl, že ju proste treba mať rád. By the way, dnes by rovnaká látka bola spracovaná: v horšom prípade ako Twilight, v lepšom na spôsob Butterfly Effectu. Za pozretie stojí už len pre možnosť zrovnania, čo za divné filmy sa vtedy točili. A prečo sa s tým prestalo.(20.5.2013)

 • Marky__
  ***

  Pamatuji si, že jsem si tenhle film půjčovala pořád dokola na videokazetě z videopůjčovny..asi jako desetiletá, možná dvanáctiletá holka, milovala jsem hlavního herce Dana Gauthiera, je to fakt kus :-)..po dvaceti letech jsem znova viděla na film+ minulý týden a byla to opravdu příjemná nostalgie, docela v pohodě 80tees teenage komedie, ale mě se na tom vždycky nejvíc líbil hlavně ten DAN no...který tedy bohužel následně moc díru do světa filmu neudělal :-/.(22.8.2017)

 • kaylin
  ****

  Čekal jsem nějakou ptákovinu, ale nemůžu si pomoct, mně se snímek z roku 1989 líbil. Má to ještě ten osmdesátkový look, který je prostě k sežrání, má to příjemně hloupoučký romantický příběh, který ale docela funguje. A hlavní hrdinka se mi prostě líbila, byla skvěle vybrána do své role a neměnil bych.(27.5.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace