Reklama

Reklama

Inu Yasha

(TV seriál)
  • Japonsko Inujaša (více)
Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Komedie / Romantický
Japonsko, (2000–2004), 66 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Rumiko Takahaši (komiks)

Hudba:

Kaoru Wada

Hrají:

Kappei Jamaguči, Sacuki Jukino, Ai Kobajaši, Hóko Kuwašima, Ken Narita, Ken'iči Ogata, Mamiko Noto, Akihiko Išizumi, Bin Šimada, (více)
(další profese)

Epizody(167)

Obsahy(1)

Romantická komedie o dívce jménem Kagome, která se v den svých patnáctých narozenin dostane začarovanou studnou do japonského středověku, kde se seznámí s Inuyashou, napůl člověkem a napůl démonem, s nímž, a posléze i s dalšími po cestě získanými přáteli, putují krajem, aby posbírali všechny střípky kouzelné perly, z nichž každý může způsobit v rukou zlé bytosti katastrofu. Seriál obsahuje mnoho střetů moderního světa se středověkým, složité vztahy velkého množství postav od milostných po nenávistné, a v neposlední řadě mnoho situačního humoru. (Glutexo)

(více)

Recenze (30)

akisha 

všechny recenze uživatele

Asi nejlepší anime, co jsem kdy sledovala. (Bleach mě nikdy jaksi nelákal). Vadilo mi, že seriál skončil neskončil, ale teď, když se natočila poslední série s koncem jak se patří, už si nemůžu stěžovat. Fantasy svět InuYashy je přesně ten, co vidím nejraději. Všechny ty bytosti, magie a mystika, yay! Objevilo se tady toho hodně, například kočko-démon nebo meči narostly nohy a začal bojovat (místa, co bych oželela, a co dají vzpomenout na krátkou scénu "japanimace" v Simpsonech), ale je to jen malinká vada na kráse. Příběh totiž tak praštěnej není, naopak je napsanej dost inteligentně. Seriál skvěle míchá drama a komedii. Například hodně legrační scéna, kdy Totosai s očima jak talíře odstartuje na létající krávě. Vedle toho SPOILER smrt Kagury nebo žal Sesshomaru nad podruhé mrtvou Rin jsou až překvapivě dojemný KONEC SPOILERU. Vychválit si zaslouží hudba - na seriál víc než skvělá. Ale hlavně to má oporu v postavách, který jsou mnohem zajímavější než v např. Elfen Lied. Většina z nich se časem rozvíjí a to je v seriálu vždycky velký plus. Střídala jsem japonskou verzi a dabovanou anglickou a obě mají něco do sebe. Jinak nejoblíbenější postava je rozhodně Sesshomaru. Že jsem fanda jeho klanu (tohle trio je podle mě stejně nejzábavnější) nehodlám zastírat a vývoj jeho postavy mě bavil nejvíc (nejspíš protože je vážně ze všech nejlíp vymyšlenej). Zkrátka bishonen k pohledání. ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Tenhle skvělý seriál mi nedá, abych mu nezdvihla hodnocení. Krásný, tajemný a osudový příběh, démoni, polodémoni, příšery, spousta zajímavých postav a postaviček, krásná hudba, fantastické animace a nejlepší na celém seriálu je, jak si každý najde svého naprostého oblíbence. U mě je to bezpochyby charismatický Sesshoumaru. ()

Reklama

Marius 

všechny recenze uživatele

Inuyasha je polodémon - dieťa Veľkého démona a ľudskej matky, ktorá ho ako jediná ľudská bytosť milovala. Kagome je reinkarnácia kňažky Kikyo, ktorá vo feudálnom japonsku Inuyashu za jeho pokus o krádež artefaktu zvaného Shikon no Tama (klenot štyroch duší nebo tak něco) pribila magickým šípom o strom tak, aby sa nemohol hýbať. Keď sa cez čarovnú studňu v Inuyashovom lese Kagome dostane do Inuyashovej doby a pri útoku obrovskej stonožky ho oslobodí, môže začať hon na silný magický artefakt Shikon no Tama (vlastne jeho úlomky), ktorý by Inuyashovi umožnil stať sa plnokrvným démonom (a stratiť tak svoj komplex menejcennosti) a mohol by privodiť veľké problémy ľudom v prípade, že by sa k nemu dostali iní démoni. I keď to spočiatku vyzerá tak, že Kagome je Inuyashovi nanič, časom zisťuje, že práve ona je tá, ktorá mu môže výdatne pomôcť a možno i nielen to.... Žasnem. Toto anime je jednak výborne nakreslené, ale ˇľudia ten príbeh a tie rozporuplné nečiernobiele postavy. Zabudnite na včelku Máju a Disneyovky. Napriek svojim niektorým vydareným častiam sa na anime naozaj nehrabú a to som bol voči anime dlho skeptický. V Inuyashovi je každá , i tá najmenšia postava výborne profilovaná. Japonská originalita nepozná medzí a tak sa stretnete so vskutku fantasticky vymyslenými protivníkmi, mne sa zatiaľ najviac páčil Inuyashov brat Sesshomaru(charizma na rozdávanie) a Yuri - vlasová démonka, ktorá prostredníctvom vlasov ovláda ľudí ako bábky. Čo ešte na anime veľmi oceňujem, je že sa nebráni i jemne eroticky ladeným scénam (samozrejme v rámci možností a vkusu), ktoré sú na Západe (špecialisti na toto sú v USA) dodatočne vystrihnuté.Moje hodnotenie je po 8 častiach, možno ho časom znížim, ak si seriál neuchová svoju kvalitu. Po 35 ...hmmm sovy nejsou čím se zdají být....teraz by som dal aj 6 hviezdičiek.... Musím sa pristaviť pri Kikyo. Nápad oživiť ju z jej kostí a hliny sa mi najprv zdal blbý, ale potom sa Kikyo stala mojou najobľúbenejšou postavou v seriáli (a možno aj vo všetkých anime). Kikyo je úžasne napísaná tragická, rozporuplná a plastická postava, ktorá vo svojej novej forme rieši nebojím sa povedať hamletovsky zapeklité otázky svojej minulosti, citov, príčin svojej "fyzickej" smrti a dôvodov svojho oživenia. Je vykresľovaná ako záporná postava, čo je však neustále prevracané naruby až kým nezistíte o čo jej vlastne ide....potom ju budete milovať (podobne ako Inuyasha), i keď je to len nemŕtva miko kradnúca mŕtve duše, ktoré potrebuje pre svoj život. Kikyo + Sesshomaru rulezzz Update 1.4.2005 Po zhliadnutí kompletných 167 častí ma mrzí len jedna vec - že to skončilo nedokončené a musím zháňať mangy. I tak je to ale jeden z najkrajších fantasy príbehov aké boli kedy vymyslené. Kikyo + Sesshoumaru rulezzz 4ever..... ()

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době konečně něco co se řadí mezi "klasiky žánru", a opravdu si toto zařazení zaslouží. Je opravdu těžké udržet si nějakou stálou úroveň při 167 dílech a neklesnout pod ní. Inuyashovi se to povedlo i přes občasné fillery (které ovšem většinou skvěle zapadnou do originálního universa bez nejmenšího problému..a mnohdy si jich ani nevšimnete, viz. Wolf princess) stále bavit bez zaškobrtnutí. Co se animace a kresby týče, tak tady nemůžu jinak, než vztyčit palec vysoko vzhůru. Ono při tolika dílech občas nenakreslit nějaký odfláknutý díl....to opravdu klobrc důle, bo animátoři se museli nemálo zapotit. K postavám, které by měli vejít do historie se jednoznačně řadí Sesshomaru (tak výborně napsaný charakter, který bilancuje na hraně dobra a zla a přitom se pořád tváří jako ta největší bezcitná svině, jsem už opravdu dlouho neviděl) a jeho věrný sluha Jaken. Tahle dvojka je jednoznačně highlight celého seriálu a minimálně já si každé jejich účinkování naprosto užil (teď nevim jestli je dobře, že měli tak málo prostoru, nebo ne...ale tak, já byl spokojen i stím málem, tak asi to dobře je). Času, stráveného s touto sérií, rozhodně nelituju a mám za to, že nebudu sám, kdo má podobný názor. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Fantasy plné výborných nápadů, dobře napsaných postav, i solidního příběhu. Mám však dvě výtky, které mi nedovolí dát maximální hodnocení. Za prvé, ne vždy mě bavily různé vtípky, zvláště pokud se po páté, po desáté opakují (např. Miroku ošáhává Sango pozadí). Naštěstí po šesté a po jedenácté ona situace proběhne trošku jinak. Ještě o něco více mi vadila délka seriálu a zvraty, které způsobují jeho další prodloužení. Většinou jde o to, že hlavní záporák se stal natolik silným, že Inuyasha a jeho parta se musí vydat hledat ještě silnější zbraň či bojovou techniku. Jakoby seriál vcelku logicky plynul ke svému konci a autoři si náhle řekli:"Kdepak, ještě neuděláme konec, nás to baví, diváka to baví, tak co..." 167 dílů na mě bylo vážně hodně. A to jsem si i já našel svého oblíbence. Teda oblíbeňkyni - SPOILER, jemný nástin charakteru Kagury - záludnou intrikánku Kaguru, nepříliš loajální služebnici hlavního záporáka, která se snaží především přežít, pak získat svobodu a úplně nakonec sloužit Narakuovi (a to nejspíš jen proto, aby přežila). Bylo mi líto, že jí na to Naraku vždycky přišel. KONEC SPOILERU. Ovšem i taková Kikyou, Sesshoumaru či Naraku se významně zapsali do mé paměti. Inuyasha je rozhodně anime, které stojí za vidění. ()

Galerie (2 938)

Zajímavosti (6)

  • V roce 2003 se seriál v soutěži Anime Grand Prix umístil v kategorii Best Anime na třetím místě. (Shley)
  • Hlavní záporák Naraku vystupuje zabalený v kožešině pravděpodobně proto, že tvůrci jej zamýšleli co nejodpornějšího. Japonské mentalitě se totiž hnusý kožešiny a jiné materiály původem ze zvířat, protože jsou šintoismem pokládány za "nečisté". Řezníci, lékaři apod. byli proto dříve nedotknutelní, protože s těmito materiály manipulovali. Za šógunátu Tokugawa dokonce nebyli zahrnuti do společenského žebříčku, kde měl každý striktně danou pozici. (Czernozub)
  • V roce 2007 byl seriál Inu yasha nominován na cenu American Anime Awards v kategoriích Best Cast, Best Anime Feature a Best Long Series. (Shley)

Reklama

Reklama