Venkov po vzniku Sovětského svazu nabízel mizerné perspektivy, a tak se dva přátelé rozhodli opustit hladový domov, jet do města a tam vydělávat ve fabrice. Nevyšlo vlastně vůbec nic a bez dokladů spadli do průšvihu při první šťáře. Na poslední chvíli je od zatčení zachránil jeden zloděj. Dali se dohromady a z vesnických poctivců se stali kriminálníci. Jeden z nich to snášel lépe, nicméně s pokřiveným charakterem, stejně snadno jako opustil poctivý život, tak dokázal podrazit kamaráda, začal udávat, vyjel po kamarádově dívce a nakonec poté, co se rozjela jeho kariéra v NKVD, podrazil i své tamní ochránce. Seriál zabírá období od vzniku Sovětského svazu až do prvních poválečných let. (chamonix)

chamonix

Sučja vojna je ve wikipedii heslo, kde se dočtete, že v gulazích po válce po sobě nemilosrdně šli kriminální s politickými (velmi zjednodušeně). S odhadovaným počtem obětí až 2 000 000 mrtvých!! Čekal jsem pořádný akční nářez, ale blatní s sukami si to v seriálu odbyli v posledním díle z osmi mezi 38. a 42. minutou. Takže z tohoto pohledu je seriál velké zklamání. ()