Jiří Hrzán hraje vodníka, Luděk Sobota selku a Karel Hála Blofelda po dietě, a všichni jsou trochu za dementy (vlastně docela dost), v taškařici tak frapantně blbé, až to získává jistý půvab (vězte, že jde o film, který si zaslouží, aby byl okomentován za užití otravných slov „taškařice“ a „frapantní“). Film chaos nejen oslavuje, jak činily i jiné hybridní crazy komedie – chaos se nechtěně stal organizačním principem vyprávění. Třebaže s vysokou pravděpodobností nešlo o záměr, svým despektem k formě a řádu je to komedie skoro anarchistická, která se vysmívá všemu smysluplnému. Zásluhou střídmé délky, křečovité snahy nacpat do každého záběru nějaký vtip i díky edwoodovsky strašlivé úrovni „akčních“ scén jde paradoxně o větší zábavu, než jakou nabízejí mnohé špatné komedie dneška. Apendix: Kdo vydrží do konce, nechť zkusí také Hodinářovu svatební cestu korálovým mořem, jiné Svobodovo pásmo absurdních gagů a slovních hříček. 60%(23.5.2013)

• Vladajsoucna

U Hodináře byla režisérovi zřejmě vytýkána značná nesrozumitelnost děje, proto se ve svém dalším (a posledním) filmu pokusil o crazy humor v daleko diváčtějším balení. Kouzlo dadaismu předchozího snímku tak zcela vyprchalo a výsledek je jen trapný a těžkopádný jako ty nejslabší italské série se Spancerem a Hillem. Jednu * dávám jen za několik slibných ujetých momentů, ze kterých mohl režisér vyčerpat více, ale neučinil tak.(13.8.2010)

Sněhurka měla sedm trpaslíků, akorát tři mušketýři byli čtyři: Dlouhý, Široký, Bystrozraký a ... a ... a Smolíček Pacholíček!!!! :D :D Tento film nie je možné brať ako niečo s dejom ale započúvať sa do hlášok a skečov z ktorých je tento filmík pozošívaný. Niektoré hlášky a súvislosti neskôr narodení nepochopia, na druhej strane niektoré boli až zvláštne nostradamovské - napr keď tam niekto ukáže na biely kvet namaľovaný bielou kriedou na čiernych doskách na zemi so slovami: "hele, to je černobyl" ... [ [ film=1980 - Чернoбыль = 1986 ] ](14.7.2014)

Asi jsem viděl jiný film než zdejší erudovaní kritikové a královsky se u toho bavil. Tuhle ztřeštěnost mám hromadu let na VHSce, viděl jsem ji snad už 57x a pokaždé se řežu těm šílenostem, co tam všichni předvádějí. Pan Hála alias Fan Thómas, alis Žežulka, je geniální. Petr Nárožný a jeho hlášky jsou neskutečný. Vodníci Hrzán a Kemr dají na frak i Dvořákovi. Akorát tři mušketýři byli čtyři: Dlouhý, Široký, Bystrozraký a Smolíček Pacholíček. PS: běžte do háje pravítkáři, kdejaký nevtipný americký paskvil z roztřepanou kamerou ti má hodnocení 80% a česká bláznivá komedie u které může člověk vypnout má jen 29%!(3.9.2014)

• argenson

Přišlo mi, že tvůrci se museli při natáčení ohromně bavit. Přes zoufale žalostný výsledek a nebetyčně blbý scénář si umím představit, že u řady scén a s tak dobrým hereckým ansámblem v zádech mohlo proběhnout na place hodně humoru. Pro diváka však neprobíhá nic, co by zaujalo. Luděk Sobota s výjimkou Jáchyma nehrál nikdy v ničem dobrém, totéž lze říct i o komediálních rolích Veškrnové z této doby, o to více mi bylo líto osobnosti kalibru Josefa Kemra, jehož trdlování v potápěčských ploutvích nebylo hodno předního barda Národního divadla. Ale je dobře, že nám TV Barrandov připomíná i tyhle odstrašující příklady "klenotů" československé kinematografie.(5.1.2009)

• - Režisér Tomáš Svoboda a herec Jiří Hrzán sa nedožili premiéry filmu. (Raccoon.city)

• - Ve scéně, kde je vodník (Jiří Hrzán) tažen na vodních lyžích na laně za autem, je možné si všimnout, že lyže mají zespodu kolečka. (boul)

• - V předposlední scéně s lavičkou je na skupinu hozena síť, v poslední scéně jsou však všichni tou samou sítí zvedáni vzhůru. (da-rebak)