Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Ztřeštěná komedie, přecházející řadou absurdních prvků do grotesky, vypráví zamotaný příběh vypečených sourozenců Zuzany a Petra, recesistů, kteří rádi připravují svému okolí, především Zuzaninu nesmělému nápadníkovi Karlíkovi, drsná překvapení. Kromě povedeného pana Horáka a figuríny, hraje důležitou roli také ochotnický soubor Dalimil, který neúnavně nacvičuje "avantgardní" provedení Jiráskovy Lucerny... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (91)

Koryntos 

všechny recenze uživatele

Až do včerejška jsem o tomhle filmu neměla ani páru. Překvapuje mne místní hodnocení, já se opravdu královsky bavila, zase jeden z filmů o kterém mohu říci, že něco takového jsem nikdy neviděla. Nejvíc mi to připomínalo francouzské ztřeštěné komedie. Navíc bylo vidět, že herci si natáčení užívali každým coulem. ()

J.J.1972 

všechny recenze uživatele

Sněhurka měla sedm trpaslíků, akorát tři mušketýři byli čtyři: Dlouhý, Široký, Bystrozraký a ... a ... a Smolíček Pacholíček!!!! :D :D Tento film nie je možné brať ako niečo s dejom ale započúvať sa do hlášok a skečov z ktorých je tento filmík pozošívaný. Niektoré hlášky a súvislosti neskôr narodení nepochopia, na druhej strane niektoré boli až zvláštne nostradamovské - napr keď tam niekto ukáže na biely kvet namaľovaný bielou kriedou na čiernych doskách na zemi so slovami: "hele, to je černobyl" ... [ [ film=1980 - Чернoбыль = 1986 ] ] ()

Reklama

darthhokro 

všechny recenze uživatele

Asi jsem viděl jiný film než zdejší erudovaní kritikové a královsky se u toho bavil. Tuhle ztřeštěnost mám hromadu let na VHSce, viděl jsem ji snad už 57x a pokaždé se řežu těm šílenostem, co tam všichni předvádějí. Pan Hála alias Fan Thómas, alis Žežulka, je geniální. Petr Nárožný a jeho hlášky jsou neskutečný. Vodníci Hrzán a Kemr dají na frak i Dvořákovi. Akorát tři mušketýři byli čtyři: Dlouhý, Široký, Bystrozraký a Smolíček Pacholíček. PS: běžte do háje pravítkáři, kdejaký nevtipný americký paskvil z roztřepanou kamerou ti má hodnocení 80% a česká bláznivá komedie u které může člověk vypnout má jen 29%! ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Jiří Hrzán hraje vodníka, Luděk Sobota selku a Karel Hála Blofelda po dietě, a všichni jsou trochu za dementy (vlastně docela dost), v taškařici tak frapantně blbé, až to získává jistý půvab (vězte, že jde o film, který si zaslouží, aby byl okomentován za užití otravných slov „taškařice“ a „frapantní“). Film chaos nejen oslavuje, jak činily i jiné hybridní crazy komedie – chaos se nechtěně stal organizačním principem vyprávění. Třebaže s vysokou pravděpodobností nešlo o záměr, svým despektem k formě a řádu je to komedie skoro anarchistická, která se vysmívá všemu smysluplnému. Zásluhou střídmé délky, křečovité snahy nacpat do každého záběru nějaký vtip i díky edwoodovsky strašlivé úrovni „akčních“ scén jde paradoxně o větší zábavu, než jakou nabízejí mnohé špatné komedie dneška. Apendix: Kdo vydrží do konce, nechť zkusí také Hodinářovu svatební cestu korálovým mořem, jiné Svobodovo pásmo absurdních gagů a slovních hříček. 60% ()

mh.mail 

všechny recenze uživatele

10% - „Humor“ a „gagy“ z filmu okatě trčí jako jehly z jehelníčku. A podobně „pohladí“ po duši. Neuvěřitelně nezábavný křečovitý pokus o bláznivou komedii s přesahem do klasiky. Z nudy vyčnívá jen výkon Jiřího Hrzána „Jsem normální mladej kluk, akorát jsem zelenej!“ I když i ten je rozmělněn nekonečným natahováním, takže nakonec taky nudí. Režiséru Tomáši Svobodovi se jeho poslední film vůbec nepovedl. Možná, že si najde své diváky, ale já mezi ně určitě patřit nebudu. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (7)

  • Rybník, kde se natáčely divadelní scény, se jmenuje Knížecí. (pávek)
  • Ve scéně, kde je vodník (Jiří Hrzán) tažen na vodních lyžích na laně za autem, je možné si všimnout, že lyže mají zespodu kolečka. (boul)

Reklama

Reklama