Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Martin (M. Adamczyk) s Terezou (M. Dancingerová) a synem Jakubem žijí šťastný život. Vyrovnali se i s chlapcovým autismem. Při zápisu do školy si ale Martin uvědomí, že něco je špatně. On a Tereza mají jinou krevní skupinu, než má Jakub. Vysvětlení se zdá být jediné – Jakub není Martinův syn, Tereza Martinovi celé ty roky lhala. Vysvětlení, které se objeví, je ale ještě horší. V porodnici došlo k záměně. Skutečný syn Martina a Terezy žije ve městě Hranice ve velké rodině nádražáka Karla (D. Novotný) a jeho ženy Olgy (S. Remundová). Jmenuje se Tomáš a všichni jeho blízcí ho milují a považují za svého. Má tahle situace vůbec nějaké správné řešení? (Česká televize)

(více)

Recenze (40)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dojímání, dějové nastavování i rozvláčnost. Vlastně vše podstatné zaznělo v prvním díle, navíc na zásadní zjištění (osudová chyba zdravotníků) přišly rodiny ve stejnou dobu, což je minimálně zvláštní. Oba chlapci mají nastupovat do první třídy. U někdejšího případu z třebíčské porodnice (2006-2007), který vzrušil celou republiku, trval fatální omyl pouhý rok. Seriálové rodiny lidská chyba osudově spojovat nemusela, ony se totiž tak nějak lehce znají. První světáčtější dvojice žije v Praze, druhá usedlejší v nedaleké (asi větší) vesnici. Celkově je to takové udýchané, navíc od vážného tématu bych čekal vážnější uchopení tématu. Ale chápu, diváci žádají emoce. ()

triatlet 

všechny recenze uživatele

Jsem zvědavý, jestli nastavenou laťku udrželi tvůrci i v dalších dílech. Dramatická situace je jednoznačná, ale přiměřeně ji odlehčují humorné situace. Herce jsem nevnímal, že by odříkávali dialogy, ale že dali postavám život. Respekt před oběma kluky. Scénárista využil odlišnosti - super nápad. Vše podtrhuje parádní rodinný song. Hlas Marty Dancingerové mi připomínal hlas Marty Issové, takže jediný rušivý moment, že jsem si představoval v roli Terezy Martu Issocou :-) ()

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Hlavní přitažlivé drama vzniklo záměnou chlapců mezi páry v podání Marty Dancingerové a Marka Adamczyka a Davida Novotného a Sabiny Remundové, kteří působí lidověji. Tato zápletka je celkem předvídatelná. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ráda pochválím. Skvěle obsazeno bez notoricky okoukaných tváří, kvalitně zahráno, dobře se na to dívalo a party Sabiny a Davida Novotného mě chvílemi rozsekávaly až hrůza.. Výborní! Oba je mám ráda. Seděla mi i druhá dvojice, Marta Dancingerová působí sympaticky a příjemně, nechápu, jak ji mohli před pár lety tak dokaličit a znemožnit ve Slíbené princezně, takže tuto pěknou roli jí od srdce přeju. Je šikovná a Marek Adamczyk je fajn vždycky. Trošku mě mate počet epizod, fakt 13 kousků? O čem všem to asi bude? Udrží nás to po celou dobu? Uvidíme. První díl předčil má očekávání. Tedy kromě hovadiny, která od dnešního večera znervózní každou nastávající maminku, jakože se k novorozenci přikládá jen nějaká cedulka od pasu... Tohle bylo dost mimo (shazuje to i předepsané standardy, z Oddělení novorozenců se za toto pochvaly nedočkáte) a předpokládám, že v průběhu bude divákovi ukázáno, že chlapečci, byť je to jen seriál, neměli jen tohle. Od dávného dávna, jak by napsal Václav Čtvrtek, se přímo na novorozence psávalo genciánou (takové to fialové, co nejde umýt) a řadu let novověku je situace ošéfovaná identickými štítky na ruce maminy i miminka, čísly, popisy zavinovaček atd. Takže nastávající rodičové, dovolím si vás uklidnit, dítě označené přiloženým papírkem se jménem, to v naší krajině nebylo (ať nežeru od šedesátých let, ne-li déle). Už v sedmdesátkách se tutově čmáralo na stehýnko, ihned po prvním omytí a ošetření novorozence, takže radím ke klidu. Nebojte se. Přestože se takto odstrašující případ stal, a husí kůži z toho máme celé roky, dneska už jsme jinde. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Úvodní díl dal nahlédnout do rodin, dotčených předeslanou záměnou. Život obyčejných lidí narušuje podezření, takže od pohody se dostáváme pomalu ke konfliktu. Vše plyne přirozeně a uvěřitelně, herci opravdu skvěle hrají. Je vidět, že tvůrci si dali záležet na každém detailu. Také jsem zvědav, jak se příběh vyvine a zda bude tak silný celých avizovaných 13 dílů. ()

kocik1

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

To, že obě rodiny přišly ve stejný okamžik na to, že s jejich dětmi není něco v pořádku, považuji za zásadní slabinu scénáře a podstatně to snižuje věrohodnost. Jinak se začalo velmi slušně, hodnotit budu až celé dílo. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Příjemné překvapení. Zajímavý originální příběh, který má předobraz ve skutečné záměně novorozeňat v porodnici před několika lety. Navíc jako bonus skvělé, v současnosti nevídané herecké výkony hlavní čtveřice rodičů i dětských představitelů. Obzvláště mile mne překvapila Sabina Remundová, kterou jsem doposud vídala v epizodních rolích prokurátorky v krimiseriálech. Starostlivá matka v jejím podání byla zcela věrohodná. Snad se to následně nezhorší. ()

angel74 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak tohle tedy vypadá hodně nadějně! Výborný námět jde ruku v ruce se skvělými hereckými výkony a to vše pod taktovkou osvědčeného seriálového režiséra Bisera A. Arichteva. Už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu. (85%) ()

Haniczka 

všechny recenze uživatele

Jako myslet si, že se to ty děti nikdy nedozví, je naivita non plus ultra. navíc, když jedno je autista. Vlastně je mi divný, že to ten kluk už nezjistil z krevních skupin. A samozřejmě se to musí dozvědět, protože jedině tak nepřijdou o své rodiče. O oboje. ()

daduza 

všechny recenze uživatele

Působí opravdově, uvěřitelně. Už teď se těším, jak se bude příběh a vzniklá dilemata vyvíjet. Herecky skvělé. ()

denbrough 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Za me hodne solidni 1.dil.. Novotny je fakt rudej ďábel.. (zasveceni rozumi). Příjemně zapusobily i vedlejsi role Michala Istenika a Denisy Baresove. Super obsazeni, silny pribeh.. tesim se na pokracovani. ()

fafejt001 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zatím zůstanu při zemi . Rozjezd nebyl špatný , ale nevím co těch dalších 12náct dílů . No uvidíme . Malý Jakub je zajímavý klučík . Jo a seriál bude na dlouho , takže občas bude zřejmě ,, vata" . Kdyby se natočil film , bylo by to možná lepší . ()

Reklama

Reklama