Martin (M. Adamczyk) s Terezou (M. Dancingerová) a synem Jakubem žijí šťastný život. Vyrovnali se i s chlapcovým autismem. Při zápisu do školy si ale Martin uvědomí, že něco je špatně. On a Tereza mají jinou krevní skupinu, než má Jakub. Vysvětlení se zdá být jediné – Jakub není Martinův syn, Tereza Martinovi celé ty roky lhala. Vysvětlení, které se objeví, je ale ještě horší. V porodnici došlo k záměně. Skutečný syn Martina a Terezy žije ve městě Hranice ve velké rodině nádražáka Karla (D. Novotný) a jeho ženy Olgy (S. Remundová). Jmenuje se Tomáš a všichni jeho blízcí ho milují a považují za svého. Má tahle situace vůbec nějaké správné řešení? (Česká televize)

Haniczka

Jako myslet si, že se to ty děti nikdy nedozví, je naivita non plus ultra. navíc, když jedno je autista. Vlastně je mi divný, že to ten kluk už nezjistil z krevních skupin. A samozřejmě se to musí dozvědět, protože jedině tak nepřijdou o své rodiče. O oboje. ()

Jonatána

Moc příjemné překvapení. Věřila jsem tomu, že to bude dobré, ale tohle bylo přímo výborné. Jak dospěláci tak děti hrají výborně. Představitel autistického Jakuba Viktor Sekanina je naprosto skvělý. Trochu se obávám, jestli si to tu úroveň udrží celých 13 dílů, moc si neumím představit, o čem to tak dlouho bude. Ale rozhodně se na to těším. ()

denbrough

Za me hodne solidni 1.dil.. Novotny je fakt rudej ďábel.. (zasveceni rozumi). Příjemně zapusobily i vedlejsi role Michala Istenika a Denisy Baresove. Super obsazeni, silny pribeh.. tesim se na pokracovani. ()

Sebastianek1

První díl hodný pozornosti široké společnosti, i té, kvalitními filmy, zmlsané. Nechci tam vatu, chci, aby to bylo takové celé, ale bojím se bojím.. První díl super. ()

mirkath1

Můj respekt panu Kostkovi a Švormové-hrají excelentně Abych nepominula ostatní-herecké výkony uvěřitelné, včetně zápletky.Vůbec netuším, co bych dělala já . ()

fafejt001

Zatím zůstanu při zemi . Rozjezd nebyl špatný , ale nevím co těch dalších 12náct dílů . No uvidíme . Malý Jakub je zajímavý klučík . Jo a seriál bude na dlouho , takže občas bude zřejmě ,, vata" . Kdyby se natočil film , bylo by to možná lepší . ()

SmisekPA

Pamatuji tu výměnu holčiček v porodnici a úvahu o natočení seriálu... Klobouk dolů, jak dobře se podařilo tvůrcům zpracovat tuto zápletku a rozjet herecký koncert (zejména v podání Sabiny R. a Davida N.). Nemám moc ráda krimi seriály, ovšem tady mě přitahuje jak předvídatelné se zdá, že to je. Pevně doufám, že ve finále budou MarZe a ostatní, kteří tipují, že vrahem je zahradník, překvapeni. Tipuji, že pan porodník/záletník to nebyl, ač hraje obzvlášť bezcharakterního nevěrníka. Napadá mě ředitelka porodnice ovšem její motivace není úplně jasná. Že by to byl jeden z pánů jejich trojky? Nebo přímo záletná dcerka/budoucí svobodná matka? Je to tak silná (až pohádková) ženská síla, že se mi nechce z té pohádky vypadnout tak nechutným zločinem... Mám ráda pohádky. :) ()

DK91

Tohle mohl být solidní televizní film, ale vypadá to na roztahanou telenovelku. Herecké výkony solidní až standardní, ale nic úchvatného... ()

EasternJoe

Po dlouhé době, až překvapivě kvalitní seriál ČT zabývající se nepříliš obvyklou tématikou. Velké plus za vyobrazení Jakuba, kdy se ČT, možná mimoděk, možná cíleně, snaží smést, některé mýty o autistech. Všechno může být lepší, takže dokonalé to není, ale posun k lepšímu to je. ()

Redlos

Scénář se prozatím zdá být dobrý. Po shlédnutí prvního dílu se mi bohužel nezdá věrohodné chování hlavních postav (třeba se v dalších dílech zlepší). Co bych považoval za velkou chybu je “přidělení” chlapců k biologickým rodičům, protože toto rozdělení chlapců k rodičům podle filmu typově vůbec neodpovídá a mělo by být přesně obrácené. ()

nel93

Jako za mě pecka, doufám, že si to udrží úroveň v dalších 12 dílech. Ale co tam chtěji vymýšlet na 12 dílu, to moc nechápu, ale nechám se snad přijemně překvapit:) ()