Testy DNA, které si Martin (M. Adamczyk) s Terezou (M. Dancingerová) nechají udělat, potvrzují, že Jakub není jejich biologický syn. Tereza tuto skutečnost odmítá. Nechce milovat jiné dítě, miluje Jakuba. Stejně tak Olga (S. Remundová) s Karlem (D. Novotný), který celou situaci díky svému temperamentu prožívá nejbouřlivěji. Martin s Terezou se s Olgou a s Karlem potkají, aby se domluvili, co dál. Schůzka proběhne na motokrosových závodech, ve kterých závodí i Tomáš. Zdá se, že nikdo nechce nic měnit, všichni chtějí, aby věci zůstaly, jak jsou, a aby se hlavně kluci nic nedozvěděli. Pak má ale Tomáš nehodu. Rozum jde rázem stranou a jednání rodičů začínají řídit emoce. (Česká televize)

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Rodičovství má nespočet podob. Majitelka malého obchůdku, železničář, kariérista a mladá matka, která na svou příležitost s ohledem na náročnější péči o synka teprve čeká. První světáčtější dvojice žije v Praze, druhá usedlejší na vesnici. Postupně se ukazuje, že se rodiny vlastně dávno znají a někteří jejich členové mezi sebou vedou letité spory. Sice tu na jedné straně ukazujeme sílu rodičovské a partnerské lásky, ale nemuseli bychom tak moc přešlapovat na místě. Celkově je to docela oříšek k hodnocení, protože je to na straně jedné sympatický projekt, na té druhé doplácí právě na to přešlapování na místě i na nereálnou psychologii postav. ()

niethustra

Snad je to tím, že se to motá kolem BOŽENY a HLAVY MEDÚZY, jejichž tvorbou a nasazením čétéčko očividně usiluje o to, zprotivit se ještě širší skupině koncesionářů a zničit kariéru několika obstojným hercům (být Isteník, zkopu Renče do břicha). KUKAČKY mi k srdci pravděpodobně nepřirostou, ale když to půjde takhle dál, když v ničem nepoleví ani naopak zbytečně nepřitlačí na pilu, když herce a herečky nezkroutí do nepřirozených poloh a nechají je být i nadále nenuceně vtipnými (povedená dvojka Benoni Ernest), ve svých postavách pohodlně zabydlenými, a když se jim podaří konflikt rozvíjet stejně zajímavě a uvěřitelně, jako se jim ho podařilo nastolit (zcela vzdor mým namyšleným očekáváním), může z toho docela dobře vzniknout pohodový seriál, který osloví širší skupinu diváků, již se k němu budou rádi při nedělním reprízách po OBJEKTIVu vracet. Chápu, že ne každý pokus se vydaří, ostatně neexistuje zaručený recept na dobrý televizní seriál (anebo přinejmenším nelze zaručit, že podle toho receptu bude vařit šikovný kuchař), ale KUKAČKY, pokud to s nimi dopadne dobře, by mohly představovat takový standard tvorby hraných televizních pořadů pro celou rodinu, které mají své místo v hlavním vysílacím čase zaslouženě. V záplavě parodií na "skutečné, obyčejné lidi," kteří by s vámi mohli bydlet v jedné ULICI, mají KUKAČKY potenciál poptávku po kvalitním seriálu o "obyčejných lidech s problémy, které můžou potkat i vás" (anebo vás už potkaly), uspokojit. Držím palečky, vaše Jarka. ()

honajz

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Filmařsky a herecky pořád na výši, ale nějak není o co hrát, jak jsem se bál při prvním dílu. Teď se bojím, že se z toho stane selanka typu Slunečné - spousta postav, nulový děj, jen pár peripetií, aby se neřeklo. ()

marhoul

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Druhý díl kvalitní, bohužel se děj začíná citelně natahovat. Herecké výkony jsou ale pěkné, takže ode mě zase za čtyři. Pokud se to ale v dalších částech bude nesvižně cajdat, celých podezřelých 13 dílů sestřelím, než by Arichtev zakukal jedna po půlnoci. Protože téma a obsazení jsou vážně skvělé. Avizovaná délka je pro mě vykřičník s otazníkem . ()

vnimatkrasu

Příjemně se to sleduje a Adamczyk s Dancingerovou jsou osvěžující svou nenucenou civilností. Jen ta divně náhodná a neurčitá propletenost veškerejch postav mě dost zásadně vyrušuje z jinak poctivě budovanýho feelgoodu. ()

angel74

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Podle mého názoru byl druhý díl stejně povedený jako ten první, takže nevidím jediný důvod, proč seriál odpískat po dvou epizodách. Cesta do cíle je ještě dlouhá a věřím, že může být hodně zajímavá. ()

GS58

Druhý díl se mi líbí ještě víc než první, oceňuji velmi procitěne herectví, zvláště paní Remundove. Myslím, že je o čem hrát, postavy se vyvíjejí, musejí nutně zvládat citově velmi náročné situace. ()