Epizody(13)

Seriál Kukačky vypráví příběh mladého manželského páru, který zjistí, že jejich syn není jejich. Když se dozvědí, že došlo k záměně, musejí se rozhodnout, co udělají. Žádné řešení není jenom dobré. Záměna dětí na malém městě se dotkne nejen rodin, kterých se přímo týká, ale i ostatních obyvatel. Vzhledem k tomu, že k záměně došlo v místní nemocnici, zasáhne osudová událost do života mnoha dalších. Abychom pochopili vazby a vztahy mezi lidmi ve městě, vyprávění se dotkne i událostí v minulosti. Lidé si totiž nesou svá tajemství i nenaplněné touhy, které v kritických chvílích vyplouvají na povrch. (Česká televize)

Recenze uživatele honajz k tomuto seriálu (5)

Epizoda 1 (2021) (E01)

Sice tedy netuším, o čem to chtějí hrát 13 dílů, ale první díl se povedl, je herecky i režijně uměřený, uvěřitelný, osudy těch lidí zajímavé. ()

Epizoda 2 (2021) (E02)

Filmařsky a herecky pořád na výši, ale nějak není o co hrát, jak jsem se bál při prvním dílu. Teď se bojím, že se z toho stane selanka typu Slunečné - spousta postav, nulový děj, jen pár peripetií, aby se neřeklo. ()

Epizoda 3 (2021) (E03)

Pořád si to drží slušnou úroveň a herecky je to skutečně skoro, ale jen skoro dokonalé. Jen nechápu, proč z obou chlapů najednou začali dělat blbce - vlastně ze třech, i ten táta je stereotypní archetyp tvrdohlavého sedláka z před sto lety. To sorry jako. Žádný rozumný chlap by nikdy neprohlašoval, že si nechá obě děti, leda by se zbláznil. Na druhou stranu ženské role - všechny ženy v pohodě, dohodnou se, vše vyřeší. Přijde mi to prostě stereotypní: ženy vše zařídí, chlapi blbnou. Jako by neexistovali normální, rozumní chlapi, kteří taky umí něco zařídit. ()

Epizoda 8 (2021) (E08)

Už jsem se smířil s tím, že ten seriál je obyčejná vztahovka, kde případ prohozených dětí je naprosto nedůležitý, pouze ozvláštňující prvek. Ale překvapivě - vzhledem k tomu, jaké řemeslné žánrovky mají Coufal s Arichtevem na kontě - to má velmi slušný scénář, dobře napsané postavy, často i dialogy, ale hlavně je to dokonale zahrané. ()

Epizoda 10 (2021) (E10)

V posledních dílech to zcela rezignovalo na rozehrané motivy (to se záměnou dětí je už dávno taková drobnost v pozadí) a vydalo se to cestou nekonečné telenovely. Hodně štěstí s druhou sérií, aspoň pan režisér, herci a štáb budou finančně zajištění. ()