V tomhle thrilleru bylo v Los Angeles vyhlášeno stanné právo kvůli smrtící variantě nemoci COVID. Imunnímu kurýrovi začíná závod s časem o záchranu přítelkyně. (Netflix)

Anderton

Umelecká vízia toho, kam by sa teoreticky mohla dostať civilizácia pri pretrvávajúcej pandémii. Z tohto hľadiska je jasné, že film rýchlo zostarol, ale sledovať ho z odstupom času práve preto, a nie paradoxne, má svoj zmysel. Dokiaľ nedôjdeme do finále, kde sa všetko zrazu zrýchli, je všetko v poriadku a atmosféra vyľudneného Los Angeles a niekoľkých rodín a solitérov v domoch a bytoch je veľmi slušná. Bohužiaľ vo finále prichádza na rad zástup logických lapsusov a oslích mostíkov, ale keďže ide o malý film, tak mu to netreba príliš vyčítať. Celú "show" si z hereckého ansámblu kradne pre seba neprekvapivo démonický Stormare, Whitford si v podstate zopakoval svoju úlohu z Príbehu služobníčky. ()

Marze

Songbird neni dobry film, coz se dalo cekat u neceho natoceneho tak rychle. Nema zadny vhled do pandemie, ani nic zajimaveho.Umele se snazi zdimat emoce.Spis by meli meli natocit proc nejsou schopni vyrobit dost vakciny,kdyz jim umiraji seniori zakaznici. Působí to lacině bez akcí nebo triků. Možná kvůli koronavirovým omezením. Pritom zacatek je nadejny, Jako v realu se jako divaci desime novych mutaci, pomalu si zvykame na sve domaci kobky. Pak to ale zacina byt dost nerealne a smesne. ()

oveckaoa

A za mě teda spokojenost je to jednoduché má to cca 10 herců a dobře se na to dívá co více si přát ke štěstí. Jinak hlavní doktor je dobrá parodie jak na Flégra tak na Blatného a scéna kdy zabíjí kohosi jen kvůli tomu, že je venku je určitě jeden z Flégrových velkých snů akorát tam mohly dat ještě ulice plné mrtvol, aby měl radost, že to uvidí aspoň ve filmu. 80 procent. ()

Johnny.ARN

Film pravdepodobne vznikal ešte počas prvej vlny a tvorcovia neboli tak ďaleko od pravdy. Logdány boli, sú a aj budú, len či sa to tak zmutuje, resp či sa tak svet zblázni, to ešte uvidíme. Rozhodne, je to veľmi slabo spracovaný film po všetkých stránkach, okrem hercov. To som až nechápal, prečo toto zobrali. Daddario ale vždy poteší a to je hlavné. Ale aj Demi zastavila čas. Veľmi súcitné 2 z 5 ()

Arsenal83

Som prekvapený, že na tak slabý film tu máme také známe tváre. Ono nápad ako samotný nie je až tak zlý. V podstate sa mi tá idea, že koronafašizmus môže viesť k takejto forme diktatúry aj páči, veď ľudia sa naozaj pomaly sami vzdávajú svojej slobody. No to spracovanie bolo jednoducho zlé, keby som tam nevidel hercov tohto formátu, myslel by som, že ide o nejaké amatérske dielo. Daddario so štítom a rúškom z gatí bola totálnym výsmechom už aj tak obskúrnej situácie. Celkovo mi to prišlo ako nedotiahnutý námet. ()

• Natáčelo se od 8. července do 3. srpna 2020 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)