Reklama

Reklama

Kriminální drama, které brilantně splétá historická fakta s fikcí, vypráví příběh třech přátel, kteří se ocitnou uprostřed jednoho z nejvíce šokujících spiknutí v americké historii. (Falcon)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (93)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Herci tu hrají exkluzivně, ale alibisticky vypouští z huby dialogy, které vůbec nedávají smysl. A čím déle na film koukáte, tím víc absurdně to na Vás působí. Absurdně a hrozně hloupě. Nechce se mi věřit, že tady tvůrci počítali s nějakým hlubším úspěchem. Přitom jak herci, tak i režisér za sebou mají už nějaké projekty, kterým jednoznačně deklarují, že svojí práci dělat umí. Jen zde se možná až moc zahleděli do sebe. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Je to krásně natočené i zahrané (Christian Bale mě nepřestává překvapovat, tentokrát tou proměnou čerstvý rekrut/válečný veterán, a velmi dobře hraje i Taylor Swift, tak snad dostane více příležitostí), i díky hudbě Daniela Pembertona to má atmosféru krásného snu, který se vám zdá před probuzením, ne nepodobnou Leoneho Tenkrát v Americe. Jenže ten příběh, ten příběh. Něco tak banálního, plytkého a nezajímavého jsem dlouho neviděl a po slibné úvodní třičtvrtěhodině se zvolna začalo dostavovat zklamání, až se nakonec dostavilo úplně. Přitom potenciál tam rozhodně byl, takoví bratři Coenové by ho určitě vytěžit dokázali. Davidu O. Russelovi se to nepodařilo. ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Občas tu probleskne lepší film, kterým to mohlo být, ale to nic nemění na naprostém fiasku, jímž je tahle monstrozita perverzně fixovaná na slavná hollywoodská herecká jména, jako by na nás Russell flexoval, koho dostane do filmu. No snad si to užil, bylo to nejspíš naposledy. A co to probůh bylo, Lubezki? Tos sežral žlutou temperu nebo co? Ani koukat se na to nedá! ()

Algernons 

všechny recenze uživatele

A jéje... Film který měl krásně našlápnuto a bavil jak svým stylem, režii, zápletkou, tak i ansámblem hvězdných herců, kteří ztvárnili zábavné a zajímavé postavičky. Avšak tomuto komediálně laděnému thrilleru, který je politickou satirou s prvky neo-noiru brzy dojde pára a celé se to stane strašně mdlým, zamlženým a ne moc uspokojivým kouskem, který nemá ani moc záživnou záhadu a ani zajímavé myšlenky či nápady. Doporučil bych to zkusit jen kvůli tomu stylu, který mě sedí, baví a silně rozesmál, ale očekávání bych neměl velké. Místy mě iritoval ten prapodivný střih, snažící se o bůh ví co, ale krom dezorientace nic nepřináší. 5,5/10. Bohužel to není silný návrat Davida O. Russella.... ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„Z BĚLOCHA V BEDNĚ KOUKAJÍ POTÍŽE“…  Spousta slov, krásný hérečky a Christian Bale. Noir krimi, smrtelně ukecaný a komplikovaný, ale ne úplně nezajímavý. Chybí tomu jednoduchej tah na bránu. Prostě jen takový zajímavý nakouknutí do americký historie. Ovšem ta filmařina mě bavila! ///   -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film je volně založen na spiknutí nazývaném „Wall Street Putsch“, jehož cílem bylo v roce 1933 svrhnutí prezidenta Roosevelta. 2.) Jistou inspirací k příběhu poskytl i dokument „A Night at the Garden“. 3.) Thx za titule „Kateřina Hámová“.  ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Galerie (28)

Zajímavosti (3)

  • Příběh tří přátel je smyšlený, ale odehrává se na pozadí skutečné události, tzv. Obchodního spiknutí. V roce 1933 proběhl ve Spojených státech pokus svrhnout vládu prezidenta Franklina D. Roosevelta a dosadit Smedleyho Butlera (postava generála Dillenbaecka – Robert De Niro) jako diktátora. Ten ovšem celou záležitost vynesl na světlo a přestože se nakonec nepodařilo nikoho usvědčit, zabránil tím vzniku fašistické organizace v USA. Generálmajor námořní pěchoty ve výslužbě Smedley Butler tvrdil, že bohatí obchodníci plánují vytvořit organizaci fašistických veteránů a s ním v jejich čele provést státní převrat a svržení Roosevelta. (Martrix)

Související novinky

Gosling a Robbie opět spojí síly

Gosling a Robbie opět spojí síly

20.08.2022

Hvězdy chystané Barbie Margot Robbie (Vlk z Wall Street) a Ryan Gosling (Blade Runner 2049) se znovu shledají. A to vlastně už velmi brzy, Gosling se totiž podle všeho čerstvě upsal chystanému… (více)

Reklama

Reklama