La grande java

Francie, 1970

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,400,000(5.4.2010)

La Grande píčovina. Totálně retardovaná bažantí prvotina o jejíž existenci jsem neměl ani potuchy, ale je to opravdu první film ve kterém se parta Les Charlots objevila ještě o rok dříve před jejich prvním oficiálním snímkem. No a já se kdo ví proč bavil víc než u některých jejich pozdějších kousků. Sice jak už jsem napsal jedná se o úplně vymletej film i v rámci bažantů a jejich humoru a místy už to ani moc nepřipomíná klasickou situační komedii, ale spíš parodii na němé grotesky, ale já se gebil. Hoši tu vystupují jako klasičtí tupci bavící se svou blbostí a nesnaží se být za každou cenu originální jako v pozdějších filmech a to jim svědčí.60%(4.1.2015)

První „vlaštovka“ maníků ze skupiny Les Charlots byla vskutku převážně jen takovým zákuskem, před jejich slavnější érou (tou filmovou samozřejmě), ale i zde se dočkáme několika povedených vtípků a situací. Právě ty v následujících filmech pořádně vypilovali. I tak se však u tohoto kousku divák docela pobaví a zvláště pak u finálního zápasu v ragby. Kromě pánů jsem samozřejmě nevíce zaměřil pozornost na pohlednou Corinne Le Poulain, která byla ozdobou celého filmu. Být však po mém, tak bych stopáž o takových 15. minut sestříhal, protože některé úseky byli zbytečně natáhnuté a hlavně ani moc zábavné. Takhle z toho byla jen čistě průměrná podívaná. 50%(2.3.2018)

• Valentin

Velice špatný první díl Les Charlots, vtipné je až závěrečné sabotování ragbyového zápasu.(19.5.2013)

• Pitryx

Některé střihy byly zbytečně dlouhé, některé dialogy také. Je to takový pomalejší rozjezd k dalším filmům, které už jsou gagy nabité. Tady jich taky několik je, ale málo. Ale legrace to je, i když asi ne na té nejvyšší úrovni.(3.9.2016)

• BE13

První z filmů skupiny (Les) Charlots, kdy jich ještě bylo 5. První a strašný. Zde představují 5 hráčů ragby, kteří hledají svého trenéra/manažera, který jim dluží gáži. Objeví ho v jistém městečku, kde tento pod falešným jménem se chystá vyhrát místní volby. Odmítne jim cokoliv vyplatit a tak se Charloti spojí s jeho jediným protikandidátem, jemuž pomáhají. Vše v závěru vrcholí dlouhým zápasem v ragby, kdy Charloti nejdřív hrají záměrně špatně a až po přislíbení (nebo vyplacení?, už si nepamatuji) dlužných peněz zvrátí za pár minut již prohraný zápas. Až na pár dobrých gagů úplná hrůza! Alespoň se při natáčení prý seznámili s Claudem Zidim, který tam dělal kameramana, takže k něčemu to bylo :).(27.7.2012)