Padesátiletí provozu barrandovských ateliérů bylo okázale oslaveno výpravnou podívanou: v nákladných dekoracích hlediště varietního divadla (postavených pro seriál Cirkus Humberto) se sešlo mnoho ředitelů a ostatních důležitých. Usmívali se a předváděli zasloužené uvolnění po dobře vykonané práci při řízení socialistické kinematografie. Vladimír Sís to proložil ukázkami z filmů hlavně svých a také trochu i ostatních, kteří na "kopci snů" působili. (oficiální text distributora)

Prubner

To bych rád věděl, co Vladimír Sís hulil, když tento film dával dohromady. Podivná filmová oslava Barrandova, v níž Sís naházel na jednu hromadu bez ladu a skladu ukázky ze starých filmů (i těch svých), Švankmajerovy animované vložky a úryvky z Podskalského televizní estrády "Trilobit se diví". Dokonalý mišmaš. Za pochvalu stojí leda tak Horníček s Kopeckým, kteří jsou občas vtipní, a písničky z prvorepublikových filmů. Kdo chce vidět, jak vypadá Vladimír Sís na tripu, má možnost. P.S. Estrádu Trilobit se diví jsem viděl taky a je rovněž strašná. Zajímavé je, že Sís měl zřejmě přístup k hrubému materiálu té estrády, protože použil jiné záběry z jiné kamery apod. Ve filmu chybí humorný rozhovor Rosůlkové se Svobodovou, rozhovor s Peškem, monolog Jiřího Dohnala, scénka Lábuse a Kaisera o premiéře nového filmu, písně Vondráčkové, Jiráskové, Bartošky, Vaculíka, Janžurové, Postráneckého a Patrasové. Rozhovory s herci jsou v estrádě trochu delší, stejně jako vystoupení kaskadérů. P.S.2: Marthosi, ty jsi vůl. Typický projev pravičáckého blba, zblblého oficiální propagandou. ()

zdeny99

Oddychová záležitost natočená při příležitosti padesáti let barrandovských ateliérů. Působí na mne jako takový VIDEOSTOP, jelikož jsou v ní desítky ukázek známých či méně známých až zapomenutých čsl. filmů. Já si u toho říkal, tak tohle znám, tohle za ne a díky tomu mě tenhle neznámý film bavil. Navíc ty ukázky jsou samy o sobě zpravidla tím nejlepším z těch filmů, tak se člověk pobaví. [213. hodnocení, 12. komentář, 40%] ()

IvonaK

Ať si každý mele co chce že je to hnůj. Mě se moc líbilo jak tehdější filmové hvězdy seděly v hledištích na barrandově a dívali se na ukázky z filmů pro pamětníky. A když jsem tam uslyšela zpívat tolik krásných nezapomenutelných písniček, tak mi bylo jasné že zásadně méně než čtyři hvězičky nedám. Akorát mě mrzelo že když dostala prostor Fabiánová, Bohdalová a Hrušinský, že ho tím pádem nedostal i pan Pešek který tam teda bohužel byl jen jako komparzista epizodní role. A taky nemám moc ráda hudbu Karla Gotta. ()

Marthos odpad!

Padesáté jubileum barrandovských filmových ateliérů posloužilo tvůrcům k vytvoření další neskutečně trapné a zbytečné estrádní show. Ačkoli by si podobná událost zasloužila výpravnější a obsáhlejší úroveň, je tomu přesně naopak. Z historie Barrandova se nedozvíme takřka nic a tak jsme vlastně svědky další bolševické šarády, v níž se promenují všechny dobové »celebrity«. Hana Zagorová vytrvale mučí divákova ušiska sladkým šlágrem Můj biograf láska, paní prezidentová ještě coby Dáša od Veškrnů skotačí na jevišti jak děvče ze střelnice, Jaromír Hanzlík pak celou společnost dokonale konsternuje nejfalešnějším z falešných zpěvů Modravých dálek volání. . . V mezičase samozřejmě dojde i na zpěv Karla Gotta, Heleny Vondráčkové, Petry Janů a dalších trvalých hrůz naší popmusic. Sádelnatá komunistická prasata se v hledišti mohou potrhat smíchy, jak skvělou zábavu vymysleli ve svých rudých mozcích a diváci v kinech (u obrazovek) jim to polykají i s navijákem. Člověk by čekal alespoň nějaký slavnostní závěr nebo defilé přání do budoucna, ale nic. Ticho po pěšině. Zazvonil zvonec a Barrandova je konec. Zaplaťbůh. ()

SOLOM.

Nevím, někdo od toho zřejmě čekal zázraky – ale tohle byl spíše takový průlet barrandovskou historií, průvodce interiéry, ukázky z filmů, natáčení, písničky, rozhovory známých tváří – no a na tom já taky nevidím nic špatného. Horníček i Kopecký tomu dodali šťávu – já dostal přesně to, co jsem očekával a rozhodně to nemíním nějak hanit a celkem jsem se u toho i pobavil. I z toho důvodu moc nerozumím zdejšímu nízkému ohodnocení. ()