Osmnáctiletá Sarah (Julia Sarah Stone) je obyčejná dívka, která řeší své problémy. Z neznámých důvodů se za každou cenu vyhýbá kontaktu se svou matkou. Uteče z domova, potuluje se a spí na hřišti. To vše se dalo ještě spolknout, kdyby nebyly opakující se noční můry. Jakmile Sarah usne, začne ji pronásledovat děsivá vize nekonečně vlhké chodby plné dveří, zvláštností, ošklivých těl a blikajících světel. Nejhorší částí toho všeho je však tajemná postava utkaná ze stínů, děsivá silueta se zářícíma očima, která ji pokaždé stojí v cestě. Unavená Sarah se jednoho dne rozhodne přihlásit do experimentální studie spánku. Ale místo odpočinku má ještě více otázek. Ukázalo se, že záměry vědců jsou nejasné, začínají se odvíjet další noční můry a stav teenagera se stále zhoršuje. (LIVINGDEAD)

Flopik

Po skvelých ohlasoch som čakal úplne iný film. 105 minút sledujeme maximálne nesympatické postavy na čele s hlavnou hrdinkou, pozeráme sa na malé zrnité obrazovky, kde sa objavujú samé sprostosti a tieňové postavy a do toho nám hrá vkuse nejaká hudba. Za zmienku stojí atmosféra a záverečný zvrat. Horor ani náhodou, finále ma ohromne naštvalo, 15 minút sa prechádzame po meste, skončíme v lese a nič... Rozhodne nedoporučujem, miestne hodnotenie nechápem ale za mňa rozhodne nie. Skoro som zaspal. ()

ricci.s

Sympatická holčina má nočné mory, a tak sa podujme na experimentálnu terapiu, v ktorej vedci dokážu pomocou technológie projektovať jej sny. Jej stav sa však zlepšovať nebude, práve naopak, a čoskoro sa ocitnú v ohrození všetci. Trochu som sa bál, že to bude chaotický mišmaš snov a reality, ale našťastie nie. Režisér sa držal hesla, že v jednoduchosti je krása, a koncentroval sa najmä na kvalitný vizuál, zaujímavý dej, perfektnú hudbu (!), ktorá tvorí základ celého filmu, a priniesol aj niekoľko znepokojivých scén. Pasáž v lesoch, kde hlavná hrdinka chodí námesačná s káblami na hlave a vedci za ňou monitorujú jej desivé sny, proste nemá chybu. Prišlo dokonca aj zopár prekvapení na záver, takže silná štvorka jasná. Film by som síce nenazýval hororom, skôr sci-fi thrillerom s mierne hororovým nádychom, ale je to kvalitka. ()

M.i.k.e

velmi příjemné kanadské překvapení.Rozjezd je sice pomalejší a připomíná nejednou nezáživnou artovku,ovšem posléze se dostaví vtahující hypnotická atmosféra,která postupem času začne solidně houstnout a připraví nejeden moment ze kterého sem měl husí kůži.Není to úplně horor v tom pravém slova smyslu a na nějaké velké bání to není,ale kdyby takhle působily ty "pravé" horory,vůbec bych se nezlobil...70% ()

JAn

Hypnotickej zážitek. Po nevýrazném Our House se Anthony Scott Burns pustil do čistě autorského počinu a podařilo se mu vytvořit uhrančivou retro-futuristickou odyseu napříč sny. Jeho Come True je naprosto opojnou symetrií obrazu se zvukem, kde tajemnou auru celého filmu dokonale uvozují chladné, místy až neonové barvy tepající do rytmu synthwave spolu s opakovanými nájezdy do zneklidňujících nočních běsů. Burnsova důmyslná práce s kamerou, svícením, střihem a hudebním podkresem je stejně omamná a intenzivní, jako tematizované procitání ze spánkové paralýzy, které vede k těm nejmrazivějším momentům snímku. Podobně silné dojmy jsem si naposledy odnášel ze Starfish. Navzdory tématu a působivým výjevům z nočních můr ale rozhodně nečekejte čistokrevný horor, jinak tu žánrovou frustraci prostě nedáte. ()

borec999

Tak toto ma úplne minulo. Come True je divný film o jednej veľmi čudnej anorekticky vyzerajúcej tínedžerke menom Sarah, ktorá sa zapojí do experimentálnej štúdie spánku zaoberajúcej sa štúdiom snov. Toľko k deju. Celý film je veľmi nejasný, zmätočný a aj dosť tichý, resp. sa v ňom moc nerozpráva a obsahuje veľa dlhých záberov bez dialógov na hlavnú herečku a ešte viac snových sekvencií. O postavách a minulosti sa nedozvedáme takmer nič, podobne ako o dobe v ktorej sa film odohráva( tipol by som to podľa soundtracku, áut a počítačovej techniky vedcov na 80 roky, ale keďže majú niektoré postavy smartphony tak asi šlo o súčasnosť, čomu však potom nezodpovedá zobrazené okolie). Čo sa týka snových sekvencií. Sú vizuálne zaujímavo natočené a majú niečo do seba. Ale neprišli mi vôbec strašidelné ani desivé, a práve preto Come True pre mňa vlastne nebol ani hororom. Dejovo som si z toho tiež moc neodniesol, keďže v závere sa dočkáme prekvapivého twistu, ktorý nie že neodpovie na žiadne otázky ktoré sa počas sledovania vynárajú, ale naopak vytvára množstvo ďalších a vlastne necháva vysvetlenie diania úplne na vašej interpretácii. Alebo bolo všetko len obrazné a celý príbeh je len nejaká metafora? Kto vie, každopádne podobné otvorené závery, kde sa nič nedozvieme a nič sa nevysvetlí nenávidím. Celkovo teda pre mňa šlo o zbytočný film. Nezaujal ma príbeh, záver, atmosféra a nebol to pre mňa ani horor. Keď chcete vidieť horor so strašidelnými snovými výjavmi pustite si radšej Insidious. Toto zaujme hlavne fanúšikov artu a rôznych festivalových filmov. 15% ()