Osmnáctiletá Sarah (Julia Sarah Stone) je obyčejná dívka, která řeší své problémy. Z neznámých důvodů se za každou cenu vyhýbá kontaktu se svou matkou. Uteče z domova, potuluje se a spí na hřišti. To vše se dalo ještě spolknout, kdyby nebyly opakující se noční můry. Jakmile Sarah usne, začne ji pronásledovat děsivá vize nekonečně vlhké chodby plné dveří, zvláštností, ošklivých těl a blikajících světel. Nejhorší částí toho všeho je však tajemná postava utkaná ze stínů, děsivá silueta se zářícíma očima, která ji pokaždé stojí v cestě. Unavená Sarah se jednoho dne rozhodne přihlásit do experimentální studie spánku. Ale místo odpočinku má ještě více otázek. Ukázalo se, že záměry vědců jsou nejasné, začínají se odvíjet další noční můry a stav teenagera se stále zhoršuje. (LIVINGDEAD)

J*A*S*M

Rozhodně se musí ocenit originální vize, Anthony Scott Burns doručil film, který si nespletete. Come True vypráví o dívce, která se přihlásí do jakési univerzitní spánkové studie. Trpí ale nočními děsy a právě sny, respektive noční můry, se stanou středobodem vyprávění. Ty snové vize jsou fakt skvěle atmosféricky podané - ale nejen ony. Výraznou a unikátní atmosféru má v podstatě celý film, dost dlouho jsem proto vlastně bojoval s tím, že je nějak divně vymknuté od reality i dění mimo snění. Nakonec to ale není výtka, protože i přes svou prvotní uživatelskou nevstřícnost mě ten film vtáhnul a bohatě se mi odvděčil. Atmosférické žně jsem čekal, takže jsem si jej pustil pěkně v naprosté tmě se zvukem do sluchátek a můžu teda říct, že v druhý půlce jsem s sebou škubnul nejednou. Snad jen, dokázal bych si Come True představit bez poslední cca minutky, která snímku jasně formuluje pointu, ale imho by se bez ní obešel. ()

choze

Noční můra v Elm Street: Indie Edition nebo Za černou duhou 2. A člověk si vzpomene i na Maniaca. Tady je sice děje víc, ale i tak bych to výrazně pokrátil, a vizuál není až taková divočina jako u Panose. Navíc ty neonově nasvícené místnosti s retro monitory už začínají být trochu ohrané. Lovci nočních můr měli potenciál, ale utopilo se to v indie moodu. ()

sniper18

Čakal som ďalší z rady menších novodobých hororov, ktorých je v poslednej dobe viac, než dosť, čo ale nie je kritika, pozerám ich rád, len väčšinou na ne hneď po skončení aj zabudnem. Ale Come true od nich predsa len vyniká, keďže som čakal niečo dosť odlišné, ale výsledok teda predčil moje očakávania. Tu treba hlavne rýchlo zabudnúť na očakávané žánre, od tématiky problémov so snami som čakal psychologický horor ozvláštnený o jemné sci-fi prvky a síce je to tu všetko prítomné, ale je to odložené úplne na druhej koľaji. A aj keď sa film občas začne tváriť, že sa už tomu bude venovať, rýchlo sa to utne, nijak sa na to nenadväzuje a pokračuje sa ďalej. Ale ako som povedal, tu to rozhodne nie je zápor, film má po celý čas až takú pohlcujúcu atmosféru, akoby sa ani neodohrával v tomto svete a okrem hlavných postáv na ne tie ostatné nijak nepôsobia. Atmosférou to najbližšie pripomína Refna, cítil som trochu z Only god forgives a Neon Demon a oba filmy sa mi veľmi páčili. Vizuálna stránka sa tu veľmi vydarila a pritom tu nie sú prakticky žiadne efekty, ale práca s kamerou je úchvatná, perfektne sníma internéry, aj postavy, ja som sa od toho nevedel odtrhnúť. A tá hudba, tá bola krásna a viaceré scény by som si pustil znovu. Samotná hororová zložka je ale tiež kvalitná, snové sekvencie sú atmosférické a aj trochu nepríjemné, len sa už ďalej moc nerozvíjali. Tu bolo vidno, že tvorcovia by natočili výborný film, nech by si zvolili akýkoľvek smer. A vybrali si ten menej využívaný a to je aj lepšie. Postavy by v iných filmoch možno moc nevynikli, ale do tejto snovej atmosféry sadli skvelo, či hlavná hrdinka, jej nový priateľ a aj tých pár ďalších. Takže ja som veľmi príjemne prekvapený, Come true si pozriem určite s radosťou znovu a keď pozerám, že Anthony Scott Burns mal na starosti väčšinu hlavných zložiek, možno je tu ďalší talent, ktorý sa oplatí sledovať. 78% ()

EvilPhoEniX

Výborné překvapení z Kanady a troufám si říct, zatím nejděsivější hororová žánrovka letoška. Příběh se zaměřuje na 18 letou dívku, která trpí nočními můrami a rozhodne se přihlásit do experimentální studie spánku, kde její noční můry mohou sledovat, ovšem jaký je záměr studie to ani ona sama neví. Z těch pomalých hororů, které za poslední dobu vyšly je tenhle rozhodně nejlepší. Má to zajímavý šedivě modrý vizuál, vynikající atmosféru se surrealistickým nádechem, ty děsivé vize jsou naprosto perfektní a naštěstí je jich tu dost a jsou dávkovány už od začátku, takže nuda vyloženě nehrozí. Při jedné scéně, která jakoby z oka Sient Hillu vypadla je výměna spodního prádla zaručená. Finále je řádně napínavé a ikdyž jsem ho čekal ještě o něco vygradovanější, tak jsem spokojen. Třešničkou je pak úplně finální zvrat, který je šokující a nečekaný zároveň. Surrealistická snová Kanada stojí za to! 8/10. ()

ricci.s

Sympatická holčina má nočné mory, a tak sa podujme na experimentálnu terapiu, v ktorej vedci dokážu pomocou technológie projektovať jej sny. Jej stav sa však zlepšovať nebude, práve naopak, a čoskoro sa ocitnú v ohrození všetci. Trochu som sa bál, že to bude chaotický mišmaš snov a reality, ale našťastie nie. Režisér sa držal hesla, že v jednoduchosti je krása, a koncentroval sa najmä na kvalitný vizuál, zaujímavý dej, perfektnú hudbu (!), ktorá tvorí základ celého filmu, a priniesol aj niekoľko znepokojivých scén. Pasáž v lesoch, kde hlavná hrdinka chodí námesačná s káblami na hlave a vedci za ňou monitorujú jej desivé sny, proste nemá chybu. Prišlo dokonca aj zopár prekvapení na záver, takže silná štvorka jasná. Film by som síce nenazýval hororom, skôr sci-fi thrillerom s mierne hororovým nádychom, ale je to kvalitka. ()