poster

Jackie Brown

 • Česko

  Jackie Brownová

 • USA

  Jackie Brown

 • USA

  Rum Punch

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Jackie Brownová

 • Nový Zéland

  Jackie Brown

 • Velká Británie

  Jackie Brown

 • Kanada

  Jackie Brown

 • Austrálie

  Jackie Brown

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1997, 148 min

Komentáře uživatelů k filmu (743)

 • kleopatra
  *****

  Můj nejoblíbenější "Tarantino", ve kterém jsem uviděla skvělou Pam Grier poprvé od "kurvy s žiletkou" z Pevnosti apačů v Bronxu (1981). Tarantina mám vůbec ráda za tu schopnost reinkarnovat herce dávno uklizené v propadlišti filmových dějin a tady je to ještě "Kaskadér" Robert Foster. No a právě pro tyto dva - jejich debaty, poslouchání muziky, křehké dvoření se jeden druhému - (prostě pro to, co odlehčuje akční složku) se mi film moc líbí. Za zvlášť příjemnou považuji i tu část, kdy elegantní Jackie v černém kostýmu provádí v kabince výměnu tašek a tato akce je opakována v několika různých "provedeních", aniž by to bylo otravné!(2.2.2005)

 • Douglas
  *****

  Po Gaunerech Tarantinův nejzajímavější a nejdospělejší film. Tentokrát totiž cinefilní exhibice odsunul stranou a soustředil se především na vztahy mezi postavami, které pod jeho ukázněnou režií skutečně dýchají a cítí. Výsledkem je překrásný snímek o stárnutí, o únavě životem a o poslední šanci, které je třeba se chytnout a nepustit. A závěrečná scéna loučení je asi tím nejsilnějším, co dosud Tarantino natočil...(14.6.2005)

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 nominace: Herec VR - Robert Forster . . . . . . . . Zlatý Medvěd - výběr(22.3.2004)

 • Lima
  ****

  Filmová ztvárnění románů Elmore Leonarda, jako např. Soderberghův OUT OF SIGHT či právě JACKIE BROWN, mají něco společné - nevzrušivě plynoucí děj. Přitom ale nemám pocit, že bych se nudil, vždyť v obouch případech stojí za kamerou šikovný režisér a výsledkem je pohodová podívaná. Je jasné, že kdo čekal další Pulp Fiction, musel být zklamán. Ale Tarantino nic takového nezamýšlel. Sám prohlásil: "Točit další Pulp Fiction? To by byla nuda." Zkusil si něco jiného a mně tím potěšil. Vyzvihl bych zejména citlivě ztvárněnou náklonnost obouch hlavních postav (Forster-Grier) a nápad s cyklicky se opakujícím dějem ve scéně v supermarketu. Tarantino prostě umí, ať šáhne na cokoliv.(21.7.2002)

 • Galadriel
  ****

  Je to jiné než všechno ostatní od Quentina... Je to na škodu? Podle mě ne... Tohle není, ani nemělo být další Pulp Fiction a myslím, že to je dobře, protože druhé Pulp Fiction už prostě nikdo natočit nemůže. Takže výsledek - výborná krimi s několika originálními nápady (bez nich snad Tarantino ani netočí :-)), dobrým příběhem a spádem, kdy 2,5 hodiny filmu utečou, jako by nic...(18.8.2006)

 • Gemini
  ****

  Quentin umí! Nebo spíš děkujme za nádherný návrat Pam Grierové, hnusnýho padoucha Samuela L. Jacksona, super scénku s DeNirem a Bridget Fondovou a ještě pár dalších věcí. Jen by mě zajímalo, co Tarantina na těch sedmdesátých letech tak fascinuje, protože já osobně to chápu leda tak u hudby.(9.2.2003)

 • Matty
  *****

  Neokázalé melancholické drama s lehce blaxploitation nádechem, soustředěné na postavy, jejich vztahy a nenaplněné sny. Oproti jiným Tarantinovým filmům se Jackie Brown nesnaží být za každou cenu cool (jakkoli Pam Grier je neskutečně cool, ať dělá cokoliv), ale přesto jde díky výborně rytmizovaným dialogům a střídání tří doplňujících se perspektiv (čehož je nejnázorněji využito během scény předání peněz, ukázané hned třikrát) o poměrně svižný a vtahující film bez zbytečných prodlev. Dodneška zřejmě vypravěčsky nejukázněnější Tarantinův film. 90% Zajímavé komentáře: oli.G, Knuckless, Triple H, crackonosh(18.2.2006)

 • Radyo
  ****

  Quentin Tarantino a jeho filmy, to by bylo povídání na dlouhý román. Jackie Brownová je sice o něco méně "tarantinovská", ale přesto je to dobrá kriminálka se zajímavými dějovými zvraty a kvalitními hereckými výkony. Hlavně Pam Grier, pro niž tento film znamenal krátký návrat do povědomí diváctva, se snaží působit nejen jako bývalý černošský sexsymbol, ale i jako dobrá herečka.(26.8.2002)

 • J*A*S*M
  ****

  O Jackie Brown jsem vždycky slýchával jako o té "jiné a nejslabší tarantinovce". Nyní jsem film konečně zhlédnul a abych pravdu řekl, tak s výše uvedenou škatulkou nemůžu souhlasit. Jackie Brown rozhodně není nějak extra netypický zástupce Tarantinovy tvorby. Nahláškovaný konverzační (dialogy však jsou o poznání méně vybroušené než třeba v PF nebo KB2) heist movie v hlavních rolích se zapadlou černošskou hvězdou a Samuelem L. Jacksonem, drogami, nadávkami, nečekanými vraždami - to je pro Tarantina netypické? Kdepak, Jackie Brown se liší maximálně tím, že je v porovnání se zbytkem Quentinovy filmografie relativně umírněná, což je dáno žánrem. A že se jedná o jeho nejslabší film? Nevím, on slabé filmy netočí a z těch kvalitních se těžko vybere jeden, který by ostatní jasně porážely.(12.9.2010)

 • T2
  ****

  Rozpočet$12milionovTržby USA $39,673,162Tržby Celosvetovo $86,773,162║ Tarantino opäť ako ryba vo vode, príbeh prešpikovaní dejovými odbočkami aby nám čo najlepšie priblížil plány Jackie Brown len troška chýba aby bolo plné hodnotenie pre film ale aj tak jedná z naj krimi. Robert Forster z hereckého obsadenie dominuje vo svojej úlohe Samuel L. Jackson je už klasicky dobrí v úlohe priekupníka zbraní. /80%/(24.11.2007)

 • Djkoma
  **

  Už je tomu nějaký rok, co jsem Jackie Brown viděl na HBO, ale nikdy nezapomenu, jak mě na dlouho odradil tento snímek od všeho obsahující iniciály QT. Ani hvězdy nejsou všechno, ani ve videopůjčovně se nenaučíš všechno (možná čistit záchody QT umí úžasně...).(19.6.2004)

 • gouryella
  ***

  Quentine s timhle si me trochu zklamal - ze by jsi Historkami vycerpal svuj veskery potencial?(24.5.2002)

 • Toren
  ****

  7/10. Tarantino? Neselhávající postavy, přirozené dialogy, epesní hudba a takřka dokonalé vedlejší podzápletky. Zkrátka vše, co člověk na jeho unikátním stylu miluje. Jen to tentokrát není tak dokonale učesané a zápletka sama o sobě postrádá větší inovaci a ono dokonalé zapadnutí do sebe. Díky (opět) nafouknuté stopáži to na několika místech postráda šťávu (prostředek) a vyloženě zbytečně přešlapuje na místě bez viditelného důvodu. Stále lepší jak většina filmové produkce, ale příběh kolem Jackie Brown řadím do slabších Tarantinovek...(13.7.2019)

 • Shadwell
  ***

  Quentin vytáhl z archivu zašlou Pam Grier a rozpomněl se na černošský exploatace z let 70tých aneb vypořádávaní se s otroctvím v USA na prahu milénia. Oživil vzpomínky i výběrem herců, kteří odkazují sami na sebe, a postavil do jedné roviny cool herce s cool dialogy a vedle toho necool herce s necool dialogy. Druhé převažuje, ratifikujíc motto: S dospělostí končí hravost.(4.4.2008)

 • mandes
  ***

  rozpocet $12 million trzby americke $39,673,162(17.11.2006)

 • TheMaker
  *****

  :::::::::::::::::::::::::::: Tarantino zase ukázal, že je jeden z nejlepších režiséru současnosti ! Tohle je prostě hodně kvalitní film se vším všudy ! Ty dlouhé záběry bez jediněho střihu miluju ! Jde prostě vidět, že si Tarantino natáčení filmu užíval, měl z něho radost a bavilo ho to - a to je nejdůležitější, aby vznikl kvalitní film. :::::::::::::::::::::::::::::::::(20.5.2008)

 • tron
  *****

  „Už dávno nikoho neviním zo svojich rozhodnutí." Quentina Tarantina mám rád, ako človek mi pripadá zaujímavý, originálny, sympatický a príjemný spoločník a filmy robí... nuž, vynašiel pod-žáner tarantinovka, tak asi dobré (GAUNERI, PULP FICTION). Ale až JACKIE BROWNOVÁ patrí k mojim obľúbeným filmom. V dobe premiéry bola pekelne očakávaná (bol to prvý Tarantinov film po mega bombe PULP FICTION) , avšak diváci vychádzali z kina v lepšom prípade zaskočení, v horšom znechutení a otrávení. Kričali, že toto nie je Tarantino, že skončil skôr, ako poriadne začal a že PULP FICTION bola náhoda. Sám Quentin pred premiérou varoval, že je to v podstate obyčajná romantika. S úchylným úsmevom, o ktorom len on vedel čo znamená, však rýchlo dodával, že samozrejme to, čo si pod pojmom ´romantika´ predstavuje on, sa pravdepodobne odlišuje od obecnej charakteristiky. Výsledkom je ale (napriek pár mŕtvolám na sračky rozstrieľaných v kufri auta) skutočne prevažne svojrázna romantika dvoch dospelých ľudí, ktorí sa dlho hľadali. Pokiaľ sa JACKIE BROWNOVÚ rozhodnete brať naozaj ako romantiku, asi vás bude pravdupovediac dosť otravovať štandardná kriminálna zápletka (Samuel L. Jackson síce podáva ako vlasatý obchodník so zbraňami pozoruhodnú kreáciu, ale od prvého záberu mi bol nesympatický – pritom Tarantino vie „správne“ poľudštiť aj masových vrahov). S troškou snahy sa to však dá pretrpieť. Je to ako Soderberghovo ZAKÁZANÉ OVOCIE... akurát o dosť lepšie. Fajnová muzika, bosé nohy, skvelí herci (Michael Keaton je síce super, ale prím udržuje bombastický Robert „Aligátor“ Forster a bývalá blaxploitation hviezda Pam Grierová).(23.10.2005)

 • B!shop
  ****

  I kdyz jsem podle komentaru cekal, ze tohle nebude nic moc, presto me film docela zklamal. Ne ze by byl spatnej, kdyby ho natocil jinej reziser, moh by bejt na sebe hrdej, jenze tohle je Tarantino a od toho bych cekal neco vic. Je to takovy jako kdyby to netocil Tarantino. Filmu chybi stava, typicky dialogy a krvavy nebo brutalni sceny, zbyl jen stokrat ohranej a nicim originalni pribeh a penezich a o tom jak kazdej dela podfuk na kazdyho. Ale napsanej je dobre, hezky propletenej a misty necekanej, jenze k cemu to je, kdyz to kuli sve silene premrstsene delce hodne nudi. Jediny, kdo to zachranujou, jsou herci a slusna hudba. Tema hercema nemyslim Pam Grier, ktera hraje spis prumerne a navic je celkem hnusna, ale dokonalyho Samuela Jacksona a Roberta de Nira a to je snad jedina vec, kuli kery stoji za to se na film podivat. Tarantinovo filmy mam rad, ale takle by to neslo, tohle je nuda. Tak po druhym skouknuti jsem se bavil vic, opet pochvala Nirovi a Jacksonovi, ale vadil mi prekombinovanej konec.(16.9.2005)

 • Slasher
  ***

  Ani velký půvab Pam Grier, ani kouzelně natvrdlý De Niro, ani cool blaxploitation styl, muzika a nějaká ta dávka napětí nevytěsní právě znovu potvrzený fakt, že mi to přijde vůbec nejobyčejnější a nejméně tarantinovská Tarantinovka. Možná jednoho dne, do třetice všeho dobrého, to konečně náležitě ocením.(26.3.2019)

 • RHK
  ****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. O poznání méně je zde násilí, ale stále výborný scénář, to je třetí Tarantinův celovečerák. Příběh černé letušky a hodně drsného obchodníka se zbraněmi je především výbornou kriminálkou trochu připomínající legendární podraz. Akčnější Tarantinovky však mám raději. Trailery: http://www.csfd.cz/film/8850-jackie-brown/videa/(17.11.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38