Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh krále Juraje (Marián Mitaš), jeho bratra Filipa (Juraj Hrčka) a dcery Hanky (Darija Pavlovičová) se prolíná s motivem vodní říše, které vládne laskavá a spravedlivá Paní vod a pramenů (Linda Rybová). Královna zemřela, když byla princezna Hanka ještě malá a od té doby se o ni pečlivě stará král. Jednou princezna těžce onemocní a její otec se bojí, že by mohl o svou dceru přijít. Slituje se nad ním Paní vod a pramenů, která má princeznu ráda, a králi daruje pramen léčivé vody. Předem ho ale varuje, že kdyby chtěl někdo zázračné vody zneužít ve svůj prospěch, k získání bohatství a moci, pramen navždy vyschne. Princezna se zázračně rychle uzdraví a od toho dne král dbá o to, aby léčivou vodu dostal každý, kdo ji potřebuje ke svému uzdravení. Na oslavu desátého výročí pramene přijede králův bratr Filip se svou manželkou, krásnou Henrietou (Zuzana Kanócz). Nikdo netuší, jak moc tato kráska touží právě po bohatství a po moci a že je pro ně schopná lhát, podvádět i zabíjet. Její intriky zaviní, že se král Juraj a princezna Hanka ocitnou v ohrožení života. Naštěstí je tu ale odvážný dobrodruh Jakub (Jakub Spišák) … (Česká televize)

(více)

Diskuze

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Igy007

Igy007 (hodnocení, recenze)

Kde udělali soudruzi z NDR chybu ? Jo ahááá, ono to není německý ? A princezna - tu exhumovali, nebo kde ji sebrali ? Kanóč zase vypadá jak Klinger ... Dabing příšernej ... marně hledám nějaký plus 

Mirek.S

Mirek.S (hodnocení, recenze)

Film byl jedna velká nuda.

Oceňuji ale vynikajicí hudbu od skladatele Vladímira Martinky.

Za tu hudbu jsem dal jednu hvězdičku. Jinak bych pohádku označil za odpad.

M.B

M.B (hodnocení, recenze)

Dabování slovenských herců do češtiny není dobrá věc,film je nudný jediná herečka byla výrazná a to naše Linda Rybová.

waxtrax

waxtrax (hodnocení, recenze)

V komentářích zajímavý jev. Díky velké slovenské enklávě slovenských uživatelů ČSFD , kteří dávají minimálně tři hvězdy jde průměr filmu nahoru.

nelmal

nelmal (hodnocení, recenze)

Dabing dlouho jsem neslyšela horší. A dabing princezny nejvíc nejhorší. Vodní svět byl všech triků majstrštyk:-) a ta dvojka. Bláznivej viktor

miz.

miz. (hodnocení, recenze)

Ondra K

Dlouho jsem přemýšlel, co mi to připomíná.

Před dávnými roky dávali vždy v pondělí od 20 hodin v televizi "hodnotné" slovenské inscenácie. 

Ondra K

Ondra K (hodnocení, recenze)

Na toto nemám náladu. Neskutečná nuda, slovenští herci jako obvykle příšerní, ani kousek humoru. Jedna hvězda s oběma očima přimhouřenýma, protože lze alespoň rozeznat, že se jedná o pohádku, na rozdíl od některých jiných obludností.

na příspěvěk reagoval miz.

Artigas

Artigas (hodnocení, recenze)

Linda Rybová je prostě nádherná v čemkoliv, takže o jednu* za ni. Pohádka zajímavá, normálně bych šel na 4*, ale ten nesmyslný dabing českých herců do slovenštiny a naopak, to je prostě špatně.

Reklama

Reklama