Příběh krále Juraje (Marián Mitaš), jeho bratra Filipa (Juraj Hrčka) a dcery Hanky (Darija Pavlovičová) se prolíná s motivem vodní říše, které vládne laskavá a spravedlivá Paní vod a pramenů (Linda Rybová). Královna zemřela, když byla princezna Hanka ještě malá a od té doby se o ni pečlivě stará král. Jednou princezna těžce onemocní a její otec se bojí, že by mohl o svou dceru přijít. Slituje se nad ním Paní vod a pramenů, která má princeznu ráda, a králi daruje pramen léčivé vody. Předem ho ale varuje, že kdyby chtěl někdo zázračné vody zneužít ve svůj prospěch, k získání bohatství a moci, pramen navždy vyschne. Princezna se zázračně rychle uzdraví a od toho dne král dbá o to, aby léčivou vodu dostal každý, kdo ji potřebuje ke svému uzdravení. Na oslavu desátého výročí pramene přijede králův bratr Filip se svou manželkou, krásnou Henrietou (Zuzana Kanócz). Nikdo netuší, jak moc tato kráska touží právě po bohatství a po moci a že je pro ně schopná lhát, podvádět i zabíjet. Její intriky zaviní, že se král Juraj a princezna Hanka ocitnou v ohrožení života. Naštěstí je tu ale odvážný dobrodruh Jakub (Jakub Spišák) … (Česká televize)

carodejb

Kradne si to pre seba sexi zlá Zuzana Kanócz (ale aj Spišák je dobrý), inak to nie je nič nevidené, nové alebo osobité. Videl som aj lepšie, ale aj mnoho lepších ()

Bublasaurus

Kdy už konečně ti Slováci pochopí, že nemají točit pohádky!? Jako je to lepší než Čarovný kamínek ale i tak je to velká blbost! ()

AgnesDee

Nesympatický casting, předvídatelný vývoj, ale hlavně si ta pohádka snad myslí, že my diváci jsme úplní idioti. Nedodržuje vlastní nastavená pravidla a mění si je, jak se to zrovna pro vývoj děje hodí. Tahle pohádka urážela moji inteligenci. ()

MartinTerran

Pohodová pohádka akorát pro období Vánoc. Zápletka docela v pořádku a herci dobří jen nevím proč Slováky dabují. Hodnocení: 62/100. ()

ostravak30

„Chceme, aby z vyprávění příběhu i z celého filmového tvaru vyzařovala radost a energie, ale především lidskost, protože království vody odráží pozemský svět a bytosti v něm při vší dokonalosti mají své slabosti,“ uvedl režisér Ján Sebechlebský. Tak přesně to se nepovedlo, pane režisére. Protože podvodní říše vypadá hrozně. Při dnešních možnostech mohla vypadat o dost lépe anebo alespoň civilizovaněji. My však stále hledíme na jeden obraz. A další důležitý důvod je ten, že Paní vod a pramenů princezně nepomůže, naopak skálopevně tvrdí, že Hanka z říše vody nemůže, což po shlédnutí víme, že není pravda, a ještě způsobí, že na vše zapomene. Celkově se mi u pohádky líbila záporná postava Zuzany Kanócz, která hraje spíše klaďasky. Dále pozitivně hodnotím hudbu. Naopak kostýmy byly poněkud zvláštní na to, že se jednalo o pohádku. A také se mi nelíbil závěr, který nemá logiku. Princezna po celou dobu spěchá, protože král potřebuje vodu, ale přitom jako první nezamíří do komnaty krále, nýbrž k tetě a její služce, čímž se následně uvádí v nebezpečí. Závěrem dodám zajímavost pro (ne)pozorné díváky. Když se princezna rozloučí před jeskyní s mládencem, odchází a zmizí v ní - tak alespoň praví děj. Ve skutečnosti si můžete všimnout, že Darija Pavlovičová učiní pár kroků a pak zůstane stát na místě sice ve stínu, ale pořád v záběru. Celkově to pohádka není špatná, ale stokrát omílaná pravda je pravda zarytá. Opět se jedná o pohádku, která není vyložený prů..r, ale mezi oblíbené se málokomu asi zapíše. ()

Joe16210

Z letošních nových vánočních pohádek byla tahle asi nejslabší, ale pořád velmi příjemná a koukatelná. Obsazení asi vévodí dvojice ženských představitelek Linda Rybová a Zuzana Kanócz. Tím, že se jedná převážně o pohádku slovenskou, tak se mnoha známých tváří nedočkáme, což je v tomhle případě jedině plus. Mínusem bych tentokrát označil postsynchrony, tedy český dabing. Pokud už je nutné slovenskou pohádku nadabovat do češtiny, tak bych u slovenských herců volil méně výrazné hlasy. Bohužel Jiří Dvořák a Hana Ševčíková jsou sice skvělí dabéři, ale od zážitku z filmu mě to rušilo, jelikož jsem si v daných rolích představoval právě známé české herce. Volba méně známých hlasů by byla asi vhodnější. Například Jaroslav Plesl na královo bratrovi byl tak akorát. Pohádce dám šanci i v příštích letech a uvidíme, jak časem uzraje. ()

Detektiv-2

Na to že má pohádka pouze 90 minut, tak je neuvěřitelně utahaná a nudná. Stopáž vyplňujících scén byla neúnosná, stejně tak jako herecké výkony či efekty. Děj je navíc zcela předvídatelný, nepřináší tedy vůbec nic nového. ()

PamelaJJK

Lehce nadrůměrná pohádka se sympatickou princeznou (Darija Pavlovičová), spravedlivým a moudrým králem (Marián Mitaš) i slizkou manipulativní představitelkou zla (Zuzana Kánocz). Toto hlavní trio však hravě strčí do kapsy dvojka z vodní říše Linda Rybová, které to zde neskutečně slušelo a Petr Vaněk. Také potěšil Marián Labuda ml. a v miniroličce i Marek Zelinka. Děj byl klasickým soubojem dobra a zla. Zamrzelo ztvárnění vodní říše. Čekal bych jí, při dnešních možnostech, určitě zajímavější a také bych čekal výraznější hudební doprovod. Z této pohádky se asi nestane klenot pohádkového nebe, ale určitě je to jedna z těch lepších. Proto 3,5 hvězdy = zaokrouhleně tedy 4. ()

natalanka

Smutné... hladina pod vodou jen se zkumavkami... nehezká princezna... děj nijaký.... naše stejné zklamání jako Kouzelník Žito. Ten měl alespoň celkem obstojnou výpravu...tohle nám přišlo JAKO ZBYTEČNÁ POHÁDKA.... ()

jungewolf

Je to celkem pěkná pohádka. Výborná byla Z.Kanócz, ta si svoji potvoru, vévodkyni Henrietu vyloženě užívala . Líbila se mi taky L.Rybová jako Paní vod a pramenů . Kvůli nim dávám 3,5 - 4 * . P.S.: natáčelo se na Slovensku, mj. na zámku Bojnice, na hradě Červený Kameň a na zámku Smolenice. Titulní píseň Z hladin zpívala Lenka Dusilová. ()

Kohutik

Ak teda prijmeme pravidlá hry, kedy každé Vianoce pribudnú minimálne dve nové rozprávky, tak Vianoce 2020 sú v tomto o hviezdu vyššie ako minulé. Dvojzáprah z vodného a hviezdneho sveta je viditeľné zlepšenie oproti minuloročnému Kamienku a pol kráľovstvu. Liečivá voda síce nie je všeliekom, no jej blahodarné účinky sú po prvom užití viditeľnejšie ako používanie čarovného kamienka. Obsadenie málo okukanými tvárami je príjemné, príbeh je síce jednoduchý, ale oproti niektorým prostoduchým "klenotom" z minulého obdobia treba pochváliť posun vpred. Takisto aj odvážnejšie technické riešenie podvodného sveta. I keď, jasné, na štandard, na aký sme zvyknutí zo sveta, sa to nechytá. Sexi zlá vojvodkyňa Zuzany Kanócz s nádychom kardinála Richelieu je najvýraznejšou postavou celého filmu. ()

callix

Pěkná pohádka a stále pěkná i když už trochu vychrtlá Kanocz. I díky dabingu je hercům dobře rozumět a deklamují hezky. ()

0kozel

Vypadalo to hezky teda kromě vodní říše, to byl spíš asi vtip. Zápletka je ucházející, ale ocenil bych víc zvratů při této stopáži. Mohla to být dobrá pohádka, ale ty herecké výkony byly nepřesvědčivé a herci nesympatičtí. S výjimkou Zuzany Kánocz, ta předvedla výborný výkon a navíc jí to sluší. ()

Grázl83

Úplně špatné to nebylo, ale vadilo mi předabování, působí to lacině a divně jako německé pohádky. Lepší 2* ()