Riti, magie nere e segrete orge nel trecento

The Reincarnation of Isabel

Black Magic Rites: Reincarnations

Black Magic Rites & the Secret Orgies of the 14th Century

Horor

Itálie, 1973, 98 min

Renato Polselli

Renato Polselli

Ugo Brunelli

Psychedelický hororový polokabaretní úlet, který vám zřejmě hlava nepobere. Párty na zámku, spousta nahatých i oblečených koček pobíhajících všude možně, jáma pekelná kde se konají pekelné rituály, kruté očistce i radovánky. Celé je to hozené do těžce surrealisticky-psychedelického hávu se snovou atmosférou, takže jednotlivé výjevy na sebe někdy navazují, někdy nenavazují a ono je to místy ve výsledku celkem jedno i když v tom máte trochu zmatek. Vizuál dobrý, celkově to není špatné, trochu ve stylu Jeana Rollina či provedení ala Jess Franco. Když na to někde narazíte tak se mrkněte, klidně i s babou, koukat se na to dá docela v pohodě :-) .(19.1.2011)

• Karlos80

Jeden z nejdivnějších, nejnesmyslnějších, nesrozumitelných a nejvíce matoucích Eurotrash sleazy které jsem kdy viděl! A mohl bych pokračovat... Už jsem viděl hodně bláznivých a kompletně duševně nemocných filmů, ale tento snad všechny předčil, film měl na svědomí režisér Polselli, a pokud jste od něj už něco viděli (já o rok mladší "Delirio caldo" a XXX porno "Rivelazioni di uno psichiatra sul mondo perverso del sesso" ze stejného roku), tak mi možná dáte zapravdu a stejně tak jako já si budete myslet že tento režisér to neměl v hlavě tak zcela v pořádku (byl narušený, měl nějakou úchylku?), buď chtěl jen za každou cenu šokovat a nebo to byl vážně filmový umělec a my všichni jsme na to ještě nepřišli:-) Vše se tu točí kolem nějakého satanistického kultu (čarodějnické rituály), který musí v jednom starobylém obřadu obětovat sedm mladých panen aby oživili čarodějnici, která zemřela někdy před 400 lety. Je tu spousta různého mučení a násilností (znásilňování, bičování, napíchávání, upalování ap). Některé scény tu jsou hodně explicitní a vynikne tu i nějaký ten gore efekt, ale moc krve tu celkově není. Pěkný vizuální styl, hodně barev, dobré gotické nastavení, středověký hrad, psychedelická sado-masochistická a snová atmosféra, pěkné mladé ženy a hojnost nahoty, to vše tu dost dobře funguje, jen škoda že film je tak nesmyslný, nic tu vlastně nefunguje, film nemá v podstatě žádný pevný scénář, nějaký příběh tedy nemůže fungovat, děj je proto úplně nesouvislý, je tu spousta přerušovaných obrazu, scén a sekvencí, to vše je tu vyplněno právě těmi krásnými nahými ženami. Po filmu zjistíte že máte tak akorát krásně vymytý mozek, jestli jste zrovna v masochistickém rozpoložení, tak pak je to přesně film pro vás. Suma-sumárum; úplně zklamaný jako fanda 70s evropské exploitace jsem zas nebyl.-) Film má velmi blízko k další šílenosti tentokráte od režiséra Batzelli "Nuda per Satana".(16.1.2011)

• vitekpe

Horor to neni. Spojeni temat "cerne magie", stredovekych ritualu a peknejch holek zni celkem pikantne, ale film je nakonec jen dalsi italskou zbesilosti ze zacatku sedmdesatek... Myslim, ze rejza i strihac by meli jit na odvykacku, protoze jejich prace udelala tenhle film temer nekoukatelnym. A tak to nakonec, stejne jako obvykle, zachranujou jen hezky polonahy holky. :-) 1+(22.3.2014)

Skutečnost, že snímku „Riti, magie nere e segrete orge nel trecento...“ chybí nějaká přehlednost, že ta dějová linka se ztrácí, může být celkem velkým problémem pro některé diváky, kteří prostě nebudou mít zájem se na něco takového koukat. Musím ale říct, že mě tohle tentokrát nevadilo a prostě jsem si užíval to, co jsem viděl. Je to pořád ještě eroticky jemnější, ale ten chtíč tu zajímavě probublává.(28.2.2015)

• gumli

Mám veľmi rád talianske horrory,ale tento mi nie je nijak po chuti.Ťažko sledovateľný,mätúci,šialený.Všetci muži ktorý sú na starom hrade ako hostia,sú vlastne reinkarnované historické postavy alebo upíry.O ženskú nahotu v tomto filme nie je núdza,nechýba ani lesbická láska.Násilie tam je,ale ako keby falošné,tiež nechýba ani humor,ale taký nechcený,alebo neumyselný,ťažko posúdiť.Niekedy film pripomína upírske filmy,inokedy gotický horror.Jednoducho povedané veľmi podivný horror,ale keď doteraz z neho nie je kultový horror,asi nebude nikdy.(23.5.2011)