Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kapitán Conan (Philippe Torreton) patří mezi nejpřísnější a nejnekompromisnější muže. Vede skupinu padesáti nemilosrdných bojovníků. Po kapitulaci Bulharska, v 52. týdnu války, završí francouzská armáda ve spolupráci se spojenci porážku nepřítele. Vedení mapuje poválečnou situaci a detailně prověřuje ztráty - počty raněných, nemocných a padlých v boji. Vojenské zdravotnictví řeší otázky, zda mají pozůstalí nárok na odškodnění… Francouzské jednotky se přesouvají do Bukurešti. Zde se kapitán Conan znovu střetává s plukovníkem De Scevem, který byl ve válce dvakrát zajatý a pokaždé se mu podařilo "záhadně" uniknout. Velitel zakáže vojákům rabování, opíjení se… vojenský stav si vyžaduje 100% připravenost a poslušnost. Conan totiž cítí, že válka ještě není u konce, změnil se jen nepřítel! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (8)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Pripominalo mi to skor Prvu Svetovu vojnu nez WWII. Kazdopadne vojnove realisu zobrazene vyborne, detailne sa reziser hra s kazdou jednou scenou, tempo na urovni, dialogy su na urovni - hlavne ze tu neboli vatovo plane plky, tie nemam rad : 66 % ()

Reklama

gogo76 

všechny recenze uživatele

Pomerne malý počet hodnotiacich užívateľov naznačuje, že tu niečo nie je v poriadku. Filmov z 1. svetovej mnoho nevzniklo a práve preto som mu dal šancu. Názov mi vôbec nepripadal lákavý, pripomína skôr nejakú lacnú sekačku o Barbarovi Conanovi. Našťastie nie. Spočiatku to vyzerá celkom solídne, ale postupne sa chlapi z jednotky kapitána Conana pasujú do pozície tých chlapov s nožmi, čo vyhrali vojnu! Tu začínajú problémy, ktoré pokračujú čudným ťahom kde sa z vojnového žánru presunieme do súdnej drámy o obviňovaní a obhajovaní rôznych vrahov, atentátnikov, zlodejov a dezertérov. Najväčší problém som mal stým, že si ma film vlastne ničím nezískal. Ani silnou postavou, ani scénou a už vôbec nie príbehom. Drží si od diváka odstup, je emočne chladný a okrem dvoch hlavnejších postáv sú vám všetky úplne ukradnuté. Nevyvážený a nie príliš presvedčivý film o chlapíkoch, čo vyhrali vojnu nožmi...Slabé tri hviezdy. 50%. ()

theo_phil 

všechny recenze uživatele

Vedle snímku Šťastné a veselé je Kapitán Conan dalším filmem, který vyšel v poslední době na DVD a zaměřuje se na 1. světovou válku. Tentokrát je však výsledek o něco lepší. Film vlastně začíná kapitulací Bulharska a tedy koncem války, do níž byli nasazeni francouzští vojáci. Jejich problémy ale teprve začínají. Velení je nechce stáhnout, jen je přesune do Rumunska. Tady začnou soudy, které ty, jenž nasazovali své životy za vlast začnou odsuzovat za přestupky, jichž se dopustili. A jak říká jeden z velících důstojníků, něco najít se dá na každého. Kapitán Conan se dostává do sporu se svým přítelem, jenž se stává dalším kolečkem této vojenské mašinerie. Ve výsledku však trochu zdlouhavý snímek. ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Velmi zajímavý film z 1. světové války o působení francouzské armády na území Bulharska a Rumunska. O mužích, kteří prošli peklem a o tom, jak těžké je po všech hrůzách začít žít znovu v míru. O tom, že ztráta životů se ani všemi penězi světa vyplatit nedá. je dost smutné, jak malý počet diváků tenhle skvělý film vidělo. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v Rumunsku a Francúzsku. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama