Vojákova dívka (TV film)

Scénografie:

Lindsey Hermer-Bell

Kostýmy:

Patrick Antosh

Byl jednou jeden voják, který potkal v baru dívku, do které se okamžitě zamiloval. Tuto na první pohled fádní love story však velmi brzy rozboural fakt, že ona dívka vlastně tak docela dívkou nebyla, či spíše byla, ale spíše psychicky než fyzicky. Ale jelikož oba věřili ve skutečnou lásku, milovali se i tak. Čím dál tím méně je však mělo rádo jejich okolí... Tím bych shrnul obsah tohoto filmu zároveň i s jeho charakteristikou. Opět je tu téma homofóbní společnosti libující si v již zažitém. Nejde však o prachprostou snahu o kontroverzi, jakých bývá v poslední době dosti a dosti - jde především o příběh, nenucený, pomalý a mrazivější o to poznání, že je podle skutečné události. Jak může být lidská společnost tak nechápavá, odporná a do jakých extrémů je schopna zajít... O tom by nám mohla vojákova dívka vyprávět.(23.10.2011)

Je to zvláštní pocit, když narazíte na snímek, od kterého toho moc neočekáváte. Víte, že se jedná televizní zpracování a tušíte, že obsazení nemusí být kdovíjak velkolepé. Přesto musím vyzdvihnout to, co se v tomto "malém" svým zpracováním ale "velkém" svým obsahem zrodilo. Příběh je to možná banální - voják potká v baru dívku, zamilují se do sebe a na své cestě za štěstím musí překonat mnoho překážek. Možná, že si říkáte, že tento děj je typický pro mnoho romantických filmů v různých obměnách. To asi ano, jenže tento snímek není ve všech ohledech tak typický. Pokud k ději připojíme "menší zádrhel" v podobě skutečnosti, že ona dívka z baru není úplně tak dívkou, jak by všichni očekávali, přecházíme z romance k dechberoucímu dramatu a nutno podotknout, že k dramatu podle skutečných událostí. Možná je tou dívkou psychicky, ale fyzicky jí k této "dokonalosti" ještě cosi zbývá. Jak už to tak ve společnosti bývá, lidé mnohdy nemají rádi, když někdo vyčuhuje, je nápadný a nezapadá do měřítek normálnosti. Netřeba říkat, že tomu tak bylo i v tomto případě. Z mého pohledu se jedná o skvěle zpracované drama, které si na nic nehraje. Z televizního snímku se vyklubal skvost, který svým obsahem ale i hereckými výkony předčí kdejaký umělecký film, který měl tu čest a na plátna kin se dostal.(18.6.2012)

Klasicka romanticka melodrama trochu netradicnym genderovym zlozenim ustredneho paru, vdaka comu vzbudzuju kontroverziu jak u niektorych dalsich postav, tak aj u divakov. Chemia medzi jednoduchsim vojakom s dobrym srdcom Barrym a zivotom ostrielanou/neho Calperniou funguje fantasticky a ich spolocne sceny su plne emocii. Tie ma fakt bavili. Bohuzial dost vela priestoru tu ma aj linia v ktorej sledujeme Barryho zazitky z vojenskej zakladni, ktore dost zretelne postupne graduju k tragickemu finale. Holt zelene gumy su proste tupe gumy. A pokial este bojuju s vlastnou orientaciou, tak je z toho katastrofa, co vieme uz od cias Americkej krasy. Filmu dominuje hlavne famozny vykon Lee Paceho, ktory s tymi umelymi prsiami, ktore mu zakazdym nasadzovali niekolko hodin, vyzera velmi presvedcivo a nemal som najmensi problem uverit, ze je zena. Bohuzial to cely cas kazi ta otravna linia s vojakmi. Chapem, ze bez nej by to bola iba priamociara romanca a tak bolo potrebne ju nejak zdramatizovat, ale napriek tomu pre mna zaver nebol tak intenzivny ako by som si prial. Jednak bolo dost evidentne jak to skonci uz od zaciatku a jednak by som radsej stravil viac casu s tym zamilovanym parom ako s vycvikom zelenych gum. 6/10. Filmy s podobnou tematikou ale lepsim celkovym spracovanim su napriklad: The Crying Game alebo Different for Girls.(7.8.2017)

Nádherný a tragický příběh o na první pohled netradiční lásce, které vstoupila do cesty lidská omezenost a nenávist. Perfektní a přesvědčivé výkony Garityho a Pace, skvělý Hatosy a ten plešatý vidlák. Pochvalu si zaslouží rovněž maskéři, kteří vytvořili Calperniu, které to jako ženě slušelo. Začátek byl takový sušší, ale pak začal příběh gradovat, a i když jsem věděl, jak to dopadne, tak i přesto jsem byl až do konce napnutý jak struna. Vedle Transameriky jeden z nejlepších filmů svého žánru. Zkrátka film, u kterého zamrazí o to víc, protože je natočen podle skutečné události.(27.12.2012)

Když jsem se od známého dozvěděla, o čem přibliženě by tenhle snímek měl být, trošku jsem se toho bála, jestli to na mě nebude moc..je to kontroverzní, rozhodně ano, ale v mezi, kterou beru:-) Všechny předsudky u tohohle filmu šly pryč a jenom vyzněla síla příběhu a dala jsem volný průchod emocím..je tu taky krásně ukázáno, jak se k sobě chovají chlapi v armádě..všechno na mě strašně silně zapůosoblo a lituju toho, že jsem si to nenahrála, hned bych se podívala znova, za kouknutí to totiž stojí..i víckerát..(12.12.2008)

• - Lee Pace schudol kvôli roli Calpernie 12 kg. (milealelia)

• - Film měl premiéru 13. září 2003 na Primetime Emmy Awards. (Terva)

• - Ve skutečnosti byl Barry Winchell o šest a půl roku mladší než Calpernia Addams, zatímco ve filmu je věkový rozdíl téměř opačný, protože Troy Garity, představitel Barryho, je téměř o šest let starší než Lee Pace, filmová Calpernia. (Stanislaus)