Vojákova dívka (TV film)

Scénografie:

Lindsey Hermer-Bell

Kostýmy:

Patrick Antosh

Na tenhle film jsem jen náhodou narazila, když jsem po dlouhé době zapnula televizi. A děj mě dokázal po chvíli doslova přišpendlit k obrazovce a vtáhnout do poutavého děje, který nic neuspěchal a napínal mě až do konce, o kterém jsem sice tušila, že bude smutný, ale který předčil všechny moje divoké fantazie. Naprosto mě dostal výkon krásné Calpernie...ač v mužském těle, i tak v ní bylo víc ženské, než v kterékoli z nás. Úplně jsem chápala vojáka Barryho, který se do ní na první pohled zamiloval. I mě Calpernie okouzlila a po dlouhé době (naposledy v Sekretářce) jsem vztah dvou lidí prožívala tak silně. O to víc, že to bylo podle skutečné události. Víc takových filmů s neznámými, ale o to opravdovějšími herci! Dávám pět.(9.1.2006)

Byl jednou jeden voják, který potkal v baru dívku, do které se okamžitě zamiloval. Tuto na první pohled fádní love story však velmi brzy rozboural fakt, že ona dívka vlastně tak docela dívkou nebyla, či spíše byla, ale spíše psychicky než fyzicky. Ale jelikož oba věřili ve skutečnou lásku, milovali se i tak. Čím dál tím méně je však mělo rádo jejich okolí... Tím bych shrnul obsah tohoto filmu zároveň i s jeho charakteristikou. Opět je tu téma homofóbní společnosti libující si v již zažitém. Nejde však o prachprostou snahu o kontroverzi, jakých bývá v poslední době dosti a dosti - jde především o příběh, nenucený, pomalý a mrazivější o to poznání, že je podle skutečné události. Jak může být lidská společnost tak nechápavá, odporná a do jakých extrémů je schopna zajít... O tom by nám mohla vojákova dívka vyprávět.(23.10.2011)

Tak to bylo husté...Skvélé herecké výkony (Lee Pace v roli Calpernie - klobouk dolu), netradiční a působivý milostný příběh a opravdu velice drsný konec. Nejzajímavější postava byla pro mne jednoznačně Fish. Byla opravdu mistrovsky ztvárněná a napsaná (pomíjím fakt, že je film natočen podle skutečných událostí - tato postava je scénáristovým triumfem).(5.1.2006)

Opravdu silný příběh o tom, kam až daleko může dosáhnout nenávist k menšinám. Je smutné, že musel zemřít člověk, aby v americké armádě došlo k revizi politiky "Don't Ask, Don't Tell". Tohle byl můj první film režiséra Franka Piersona a rozhodně si nenechám ujít žádný další. Herecké výkony jsou vynikající, Troy Garity, Lee Pace i Shawn Hatosy hrají srdcem. Troy Garity je opravdu mladý a talentovaný herec, jsem zvědavý kam až to dotáhne. Chvála všem tvůrcům, že tento příběh převedli tak skvělě na filmové plátno. Nenacházím ani jednu slabou stránku filmu, o hudbě Jana Kaczmarka ani nemluvě.(7.1.2006)

Inspirováno skutečnou událostí - tohle mi vždycky nějákým způsobem nažene strach...Líbí se mi, že to téma je nevšední a skoro nikde se nepoužívá. Jedinečnost příběhu, která zaujme snad každého. Není nic co bych tomu vytkla přestože se mi transsexualita ani trochu nelíbí nejsem typem člověka co by měl za potřebí někde vyřvávat svůj názor, jelikož každý tvor na planetě má právo žít tak jak se mu líbí pokud to neporušuje nějáká pravidla soužití s jinými lidmi. Hlupáky Fischera a Glovera bych pověsila za koule do průvanu nebo při nejmenším posadila na křeslo smrti nebo jim dala poslední sbohem injekcí - tresty smrti jsou v Americe snad ještě povolené(a u nás by měly být taky).(23.9.2012)

• - Lee Pace schudol kvôli roli Calpernie 12 kg. (milealelia)

• - Film měl premiéru 13. září 2003 na Primetime Emmy Awards. (Terva)

• - Ve skutečnosti byl Barry Winchell o šest a půl roku mladší než Calpernia Addams, zatímco ve filmu je věkový rozdíl téměř opačný, protože Troy Garity, představitel Barryho, je téměř o šest let starší než Lee Pace, filmová Calpernia. (Stanislaus)