Vojákova dívka (TV film)

Scénografie:

Lindsey Hermer-Bell

Kostýmy:

Patrick Antosh

Osudová, tragická a zcela netradiční love story, vymykající se všem konvencím. Drsnější o to, že celý příběh je "Based on true story." Transformace Lee Pace do podoby Calpernie je úchvatná a coby transsexuál je neuvěřitelně sexy:) Troy Garity mu zdatně sekunduje a na jeho vztahu k "ní" jde vidět, že láska nezná hranice. Vůbec neměl žádné předsudky, nebo obavy z toho, co začíná cítit k člověku, který se sám rozhodl, že se ze svého pohlaví změní na jiné. Jejich společné scény jsou nabité erotickým napětím a jiskření mezi nimi by dokázalo rozsvítit celou ulici. Jako další excelující herec se zde objeví Shawn Hatosy, jehož jsem prvně poznala v teenagerské sci-fi Fakulta. Jeho herecký rejstřík je však mnohem bohatší a jeho doménou jsou zejména nevyrovnaní, drsní a násilničtí jedinci. Rozhodně jeden z nejvíce podceňovaných "nehvězdných" herců. A tragický konec se dal očekávat. Jakoby taková láska mohla trvat jen na nepatrný okamžik a to ještě ve věčných obavách, kdy a jak bude muset skončit. "I'm tired to see me as a freak." - "So I'm a 'freak' being in love with another.", "The dreaming is dangerous when start to becomes reality."(12.4.2015)

Film ma hneď na začiatku vystrašil. A veľmi! Bál som sa, že čo to idem pozerať za koninu (prepáč). Predsudky ktoré vždy boli, sú a budú hrajú v tomto filme prvú ligu. Jeden sa vedel s predsudkom vysporiadať a druhý nie. Aj tak si myslím, že toho spolubývajúceho najviac sralo, že je homosexuál a nevie stým bojovať.(23.10.2015)

Ač filmu rozhodně nelze upřít fenomenální herectví a velmi emotivní závěr, tak mi z nějakého důvodu kráter v srdíčku po shlédnutí nezůstal. Snad je to kontroverzním tematem, či poněkud častými transsexual výstupy na jevišti, nebo místy citelnou TV produkcí. Nekonvenční osudová love story patrně určená pro diváky, kteří nejsou duševní kriplometi.(5.7.2020)

Až mě to překvapilo, jak to bylo hezké. Strhující děj, vynikající herci, skvělá hudba (od J.P. Kaczmareka, který dostal za hudbu pro Hledání Země-Nezemě loni Oscara). Když si člověk uvědomí, že to byl televizní film, tak teda klobouk dolů. Spousta filmů (a nejen českých) uváděných v kinech nesahá tomuhle kousku ani po kotníky. Prostě moc příjemné překvapení.(5.1.2006)

Já mít syna, jenž se časem ukáže spíš dcerou v cizí kůži a místo držení míče ho bude zajímat, jak udržet melodii, nevím, jak to skousnu. Jenže tenhle flák není o tom, jak se s odlišností a nezařaditelností ratolesti vyrovnají rodiče, ba ani o tom, jak to zvládne ona sama, ani o tom, jak náročný a vzácný musí bejt, když taková bytost najde v životě štěstí a lásku. Není ani zrcadlem nastavující mi vtíravou otázku považuju-li někoho takovýho za „zrůdu“, protože vím, že ač bych nezvolila tak expresivní výraz, normální ani příjemný mi to není. Tenhle film je o něčem, co se může ve chvíli, kdy někdo jako „ona“ už najde konec od šňůrky životního štěstí, jevit nepodstatný – je o předsudcích ostatních. O jejich nízkým intelektu, lásce, pokrytectví, nenávisti k vlastnímu já za "zakázaný" city a o maskování onoho faktu za agresi, o strachu z neznáma, o udržení předpokládaný reputace a o válkách, který smrtelná kombinace těhle aspektů prohraje zničením členů vlastní strany barikády ještě dřív, než se vůbec ta ryze testosteronová armáda dostane k nepříteli. Je o tom, že lidi (ač je nikdo nenutí to přímo chápat), místo aby přáli radost i těm s menším štěstím nebo děkovali bohu, že právě oni nebyli terčem jeho ironickýho smyslu pro černej humor, se serou do něčeho, co jim vůbec nepřísluší a podle jejichž křesťanský „dobrotivý“ víry ani na Zem nepatří. Je o tom, že lidi jsou kurvy…a láska zabíjí.(23.9.2011)

• - Film měl premiéru 13. září 2003 na Primetime Emmy Awards. (Terva)

• - Ve skutečnosti byl Barry Winchell o šest a půl roku mladší než Calpernia Addams, zatímco ve filmu je věkový rozdíl téměř opačný, protože Troy Garity, představitel Barryho, je téměř o šest let starší než Lee Pace, filmová Calpernia. (Stanislaus)

• - Natáčení probíhalo v kanadské provincii Ontario v lokalitách Barrie, Toronto a Brampton. (Terva)