Vojákova dívka (TV film)

Scénografie:

Lindsey Hermer-Bell

Kostýmy:

Patrick Antosh

Hodně odvážný film, kterej mě fakt zaujal. Za povšimnutí určitě stojí uvaděčka na transvestitní show, která má fakt skvělej zjev. Děj se tak nějak nepozorovaně dostal z transsexuální roviny k vraždě a bylo to fakt takový zajímavý, třeba ta touha po tom být opravdovou ženou. A zajímalo by mě, jak se točily milostné scény, protože koukám, představitel hlavní role kupodivu transvestita není (což mě fakt překvapilo!) a jestli nejsou ani homosexuálové.........(22.12.2006)

Zbožňuju kontroverzní témata a tento film ukazuje téma kontroverzní více než dost. Voják se zamiluje do transexuála a spolu prožívají opravdový láskyplný vztah, což ale ostatním vojákům není zrovna po chuti a všechno tak spěje k tragickému konci... Krásný příběh o neobvyklé lásce s velmi sympatickými hlavními hrdiny, kterým jsem věřila každý polibek i dotek a lásku jsem jim neskutečně přála. Byla jsem velmi překvapena Lee Pacem v roli Calpernie, byl tak neuvěřitelně přesvědčivý. Znám ho jen v mužských rolích (hlavně v roli Neda v Pushing Daisies, kde byl mimochodem velmi sexy), tak jsem si neuměla moc představit, jak na mě bude působit v roli transexuála. Ale Lee nezklamal a byl zde úžasný. Troy Garity v roli vojáka byl také skvělý a velmi sympatický, pro mě velmi silný a nezapomenutelný film.(13.8.2011)

Až mě to překvapilo, jak to bylo hezké. Strhující děj, vynikající herci, skvělá hudba (od J.P. Kaczmareka, který dostal za hudbu pro Hledání Země-Nezemě loni Oscara). Když si člověk uvědomí, že to byl televizní film, tak teda klobouk dolů. Spousta filmů (a nejen českých) uváděných v kinech nesahá tomuhle kousku ani po kotníky. Prostě moc příjemné překvapení.(5.1.2006)

• WANDRWALL

Slouží-li voják ve válce, tak potom nemá kontrolu nad chováním a jednáním své dívky. TAhle si ovšem tančí v baru, a voják se s ní pokouší sblížit. Ale jací vlastně oba jsou? Co si od života slibují? Nakolik se jeden dokáže přizpůsobit druhému? A co společné cíle? A vytrvají? Film pochvalují ženy, aby ne, vylepšuje je, a to se jim líbí.(27.8.2010)

Bravúrne natočený smutný príbeh jednej zvláštnej lásky. Jednoduchosť príbehu spolu s vynikajúcimi hereckými výkonmi viacerých postáv (špeciálne Troy Garity a Lee Pace) dávajú dokopy jeden skvelý film vychádzajúci s drsnej skutočnej udalosti. Caplernia je aj v skutočnosti vcelku zaujímavý transexuál a v podaní Lee Pace-a bola veľmi presvedčivá. Dávno som nevidel taký podarený film s podobnou problematikou a takými dobrými hereckými výkonmi. Úžasná bola aj pesnička The Consequences of Falling od K.D. Lang.(1.2.2008)

• - Natáčení probíhalo v kanadské provincii Ontario v lokalitách Barrie, Toronto a Brampton. (Terva)

• - Lee Pace schudol kvôli roli Calpernie 12 kg. (milealelia)

• - Film měl premiéru 13. září 2003 na Primetime Emmy Awards. (Terva)