Vojákova dívka (TV film)

Scénografie:

Lindsey Hermer-Bell

Kostýmy:

Patrick Antosh

Natočeno podle skutečné události: to mě vždycky zaujme. Tohle je tragický příběh, jak se divák dozví hned v první minutě, a k smutnému konci vše neodvratně směřuje. Přesto pak ale člověka zamrazí. Výkon Leeho Pace je úžasný, fakt jsem nevěděl, na koho se to koukám, to jsem zjistil až na YouTube po konci filmu.(23.8.2010)

Byl jednou jeden voják, který potkal v baru dívku, do které se okamžitě zamiloval. Tuto na první pohled fádní love story však velmi brzy rozboural fakt, že ona dívka vlastně tak docela dívkou nebyla, či spíše byla, ale spíše psychicky než fyzicky. Ale jelikož oba věřili ve skutečnou lásku, milovali se i tak. Čím dál tím méně je však mělo rádo jejich okolí... Tím bych shrnul obsah tohoto filmu zároveň i s jeho charakteristikou. Opět je tu téma homofóbní společnosti libující si v již zažitém. Nejde však o prachprostou snahu o kontroverzi, jakých bývá v poslední době dosti a dosti - jde především o příběh, nenucený, pomalý a mrazivější o to poznání, že je podle skutečné události. Jak může být lidská společnost tak nechápavá, odporná a do jakých extrémů je schopna zajít... O tom by nám mohla vojákova dívka vyprávět.(23.10.2011)

Velmi mě překvapilo, jak výborný film to byl. Skvělé výkony hlavních hrdinů, hlavně Lee Pace- jako královna klubu Visions-Calpernia Addams a krasavec Troy Garity jako vojín Barry (syn Jane Fondové), který se do ní (něj) zamiluje. Ale nebude to happy end...musím říct, že mi slzičky tekly a velkou ránou pro mě bylo zjištění, že to bylo based on a true story...(6.1.2006)

Klasicka romanticka melodrama trochu netradicnym genderovym zlozenim ustredneho paru, vdaka comu vzbudzuju kontroverziu jak u niektorych dalsich postav, tak aj u divakov. Chemia medzi jednoduchsim vojakom s dobrym srdcom Barrym a zivotom ostrielanou/neho Calperniou funguje fantasticky a ich spolocne sceny su plne emocii. Tie ma fakt bavili. Bohuzial dost vela priestoru tu ma aj linia v ktorej sledujeme Barryho zazitky z vojenskej zakladni, ktore dost zretelne postupne graduju k tragickemu finale. Holt zelene gumy su proste tupe gumy. A pokial este bojuju s vlastnou orientaciou, tak je z toho katastrofa, co vieme uz od cias Americkej krasy. Filmu dominuje hlavne famozny vykon Lee Paceho, ktory s tymi umelymi prsiami, ktore mu zakazdym nasadzovali niekolko hodin, vyzera velmi presvedcivo a nemal som najmensi problem uverit, ze je zena. Bohuzial to cely cas kazi ta otravna linia s vojakmi. Chapem, ze bez nej by to bola iba priamociara romanca a tak bolo potrebne ju nejak zdramatizovat, ale napriek tomu pre mna zaver nebol tak intenzivny ako by som si prial. Jednak bolo dost evidentne jak to skonci uz od zaciatku a jednak by som radsej stravil viac casu s tym zamilovanym parom ako s vycvikom zelenych gum. 6/10. Filmy s podobnou tematikou ale lepsim celkovym spracovanim su napriklad: The Crying Game alebo Different for Girls.(7.8.2017)

• WANDRWALL

Slouží-li voják ve válce, tak potom nemá kontrolu nad chováním a jednáním své dívky. TAhle si ovšem tančí v baru, a voják se s ní pokouší sblížit. Ale jací vlastně oba jsou? Co si od života slibují? Nakolik se jeden dokáže přizpůsobit druhému? A co společné cíle? A vytrvají? Film pochvalují ženy, aby ne, vylepšuje je, a to se jim líbí.(27.8.2010)

• - Film měl premiéru 13. září 2003 na Primetime Emmy Awards. (Terva)

• - Ve skutečnosti byl Barry Winchell o šest a půl roku mladší než Calpernia Addams, zatímco ve filmu je věkový rozdíl téměř opačný, protože Troy Garity, představitel Barryho, je téměř o šest let starší než Lee Pace, filmová Calpernia. (Stanislaus)

• - Natáčení probíhalo v kanadské provincii Ontario v lokalitách Barrie, Toronto a Brampton. (Terva)