Chemical Hearts

Drama / Romantický
USA, 2020, 93 min

Trailer

silentname

"Chemical Hearts" v jadre asi moc nových momentiek neponúka, no nemôžem to označiť za zlý film. Ak čakáte dobrú romantickú drámu, myslím si, že film splní vaše očakávania. Má to srdce, má to celkom dobrý príbeh a hlavne to má dvoch hercov v hlavných rolách (Lili Reinhart a Austin Abrams), ktorí sú veľmi šikovní a dávajú tomu maximum čo môžu. No nedá sa nepriznať, že človek pri sledovaní nenadobudne dojem, že sme už niekedy niečo podobné videli. Je to príbeh, ktorý poznáme a videli sme ho veľakrát. No nie je povedaný zle. A je fajn, že niektoré klišé sa snaží celkom dobrým spôsobom odbúrať. Necháva si to pár originálnych a dobre spracovaných momentiek a myslím si, že highlight filmu sa nachádza v bazéniku pri konci. Vnútorne tam je vidno, ako veľmi je Grace traumatizovaná a čím všetkým si vnútorne prechádza. A je to ako zlepiť vázu. Môže vyzerať navonok ako hotová. Ale stopy po rozbití zostanú. A ľudská duša je na tom rovnako. Myslím si takisto, že film dobre rozpráva o problémoch tínedžerov. A snaží sa do toho dať dobré myšlienky. A úprimne, väčšinou to filmu ide dobre. Som rád, že som film videl a ak by som mal niekedy náladu na romantickú drámu zo sveta tínedžerov na strednej škole, tak toto je dobrá voľba. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()

bart_

"Love is just a chemical reaction that comes ang goes. And here's the good news. So is heartbreak." ________ Z hlediska námětu jde o relativně klasickou teenage romanci, jenže z hlediska formálního zpracování jsou 'Chemical Hearts' subtilním melodramatem, který perfektně pojímá motiv o ambivalenci adolescentních let. Velmi věrohodně totiž vyobrazuje mládí jako nesmírně sentimentální a přesto skličující životní období, které člověka svírá v oné ambivalentní fázi mezi dětstvím a diskomfortem dospělosti, kdy člověk navazuje první vztahy, a v těle zažívá intenzivní chemickou reakci jménem láska, jíž se snaží opětovat..... Každopádně v rámci žánrový kvality jsou 'Chemical Hearts' v poslední půlhodině příliš kýčovitý a klišovitý, ale na 4* to jakžtakž ujde. Objektivně určitě nejde o špatný film – ostatně to dokazuje tahle videomontáž, a místní hodnocení 58% je doopravdy mimo mísu – ale jsem veskrze rád, že jsem mu dal šanci. Jen bych chtěl upozornit, že jde o snímek natolik intimní a melancholický, že vám radím se na něj podívat ideálně o samotě. ()

Arsenal83

Tragické, ukulhané a nakoniec aj ukričané. Chémia medzi párom takmer žiadna a neviem, kde sa Lili Reinhart naučila pajdať, možno to odkukala od Kolíkovej, ale neveril som jej to (rovnako ako spomínanej krásavici, ktorá by mala celý život nosiť povinne rúško). A neveril som ani celému tomu príbehu, vôbec to nevzbudilo emócie. A samozrejme prišla aj ďalšia päsť na oko, úplne zbytočná linka s lesbami, ktoré keby tam neboli, nič sa nezmení, nikto by si to ani nevšimol, film by bol presne takým, akým je teraz. Tá umelá tlačenka politickej hyperkorektnosti je už fakt viac než rušivá. ()

BOURQUE

Film na základe knižnej predlohy Krystala Sutherlanda (knihu som Bohužiaľ nečítal) je miestami atypický a celkom slušne balansuje na hrane žánrov romantika a dráma. Samotný príbeh síce neobsahuje toľko prekvapivých momentov, avšak Richard Tanne to servíruje tak, že úroveň vašej pozornosti a záujmu nijako výrazne neklesne. Film má svoje nedostatky (napr. niektoré scény nie sú celkom vypracované, prípadne scény končiaci sa predčasne), ale tá depresívnejšia atmosféra mu sluší. Trochu mi vadí, že jednotlivé vedľajšie postavy nedostanú viac priestoru. Naopak, dostanú viac pozorností tie postavy, ktoré príbeh nijako výrazne neposúvajú dopredu. Ústredná dvojica Lili Reinhart / Austin Abrams hrá sympaticky, ale miestami nedávajú takú hĺbku svojim postávam, ktorú by potrebovali. Príbeh so smutnejším tónom, kde happy end sa odsúva na vedľajšiu koľaj. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

Aljak

Základ príbehu bol výborný. Tajuplná Grace a hanblivý Henry boli zaujímavá dvojica, a pekne to medzi nimi iskrilo. Potom sa dej postupne rozbalil, tajomstvá z minulosti postupne vystupovali na povrch, a trauma sa napokon prejavila až príliš mentálnym spôsobom. To všetko hnalo film dopredu, ale mám taký pocit, že v určitom momente zostal dej v akomsi mŕtvom bode a vyústenie bolo napokon pomerne divné (a v podstate nečakané). Miestami to bolo dosť chladné (najmä z Gracinej strany). Feeling z celého filmu však zostal napriek viacerým pozitívam priemerný, a nebyť vcelku vydarených dialógov, tak by som tomu praskol asi len 2*. Vďaka dialógom a symbolike je to napokon aspoň za 3*. ()