Jacek (Eryk Lubos) a Marek (Rafal Krolikowski) sú najlepšími priateľmi už dlhé roky a aj v práci, u kriminálnej polícii, si navzájom kryjú chrbát. Po tom, čo je jeden z nich nútený odísť náhle dôchodku, druhý, ako gesto súdržnosti a priateľstva, odovzdáva odznak a spoločne v krásnom prostredí Mazúr otvoria spolu pub a vydajú sa na podnikateľskú dráhu. Avšak ich policajný inštinkt sa u nich opäť prebudí po tom, ako sa jedného dňa u nich na nábreží objaví vyplavené telo utopenca, ktoré, ako sa neskôr ukáže, súvisí s ilegálnym predajom drog. Prípadu sa ujíma atraktívna komisárka Magda Warska (Katarzyna Dabrowska), ktorú stopy vo vyšetrovaní zavedú k osobe miestnej podnikateľky Teresy Dukszty (Aleksandra Poplawska). Atmosféra na letovisku začne byť napätá po príjazde mladej Julky (Nel Kaczmarek), ktorá sa u nich zamestná ako barmanka a ktorá ukrýva jedno šokujúce tajomstvo. (sochoking)

sochoking

Kriminálna zápletka Wyzwania ma nejak moc nechytila, ale lúbila sa mi veľmi dramatická časť filmu. Vlastne tu nájdeme zo všetkého trochu. Dokonca i romantiku. Film sa nechytá na iné poľske žánrovky, ale baví a hlavne neuráža.(Ale muzika ma teda srala!) Bol som prekvapený, koľko známych tvár v ňom vystúpilo. Ja som si ho stiahol sice iba kvôli mladej Nel Kaczmarek, ktorú som videl teraz nedávno v mini serii Rojst a musím povedať, že tým, že tu vytasila kozy pred kamerou, urobila na mňa brutálne hlboký dojem! Samotný film považujem za takú krimi pohodovku a silnejšie 3 hviezdy, alebo slabšie 4. ()