Nadie me dirá como quererte

všechny plakáty

Telenovela vypráví příběh Marie Eugenie (Marianela González), mladé rebelské krásky, která se vrací do Venezuely. Strávila pár let v Paříži, kde nabyla svobodného a pokrokového myšlení. Po smrti svého otce se ale musela vrátit do své rodné země, kde na ni nečeká nic dobrého. Je závislá na milosti svého strýce Eduarda (Javier Vidal) a tety Antonie (Dora Mazzone), kteří závidí své neteři její zcestovalost a uvědomělost. Zatímco si zvyká na život s tetou a strýcem, poznává muže, který se stane její životní láskou, Gabriela Olmeda (Hugo Vasquez), čerstvě vystudovaného lékaře, vášnivého a neústupného, který souhlasí s jejím pokrokovým a revolučním myšlením. Do toho, díky své tetě, pozná Cesara Leala (Juan Carlos Alarcón), obchodníka pevných zásad, také ale typického machistu a majitele velkého majetku, který se chce stát jejím manželem. (B.Wilde)

• Novela je natočena na motivy románu „Ifigenia“ z roku 1924 od Teresa de la Parra. (B.Wilde)
  • Poslední díl novely byl jeden z nejsledovanějších na stanici RCTV. (B.Wilde)
  • Na konci novely není známé „Fin“ neboli „Konec“, ale pasáž z Bible. (B.Wilde)
  • V této novele protagonisté neměli žádnou reálnou milostnou scénu. (B.Wilde)
  • Marianela González se původně přihlásila na roli Rity a Hugo Vasquez naopak na roli Césara. Vzhledem k jejich společnému úspěchu v novele Mi gorda bella (od r. 2002) nakonec získali role protagonistů. (B.Wilde)