Ocelové peklo

Steel Frontier

Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1995, 105 min

• Wacoslav1

Tohle bylo celkem peklo Pm se taky vsechno nepovedlo a tohle je dukaz prilis prehnany i na duo Pepin Merhi silenost(28.4.2012)

Pozerá sa na to lepšie ako na osemdesiatkove talianske postapo pokusy. Lenže film sa zbytočne snaží štylizovať do akéhosi westernu, miesto toho, aby rozdúchal správne šialenú akciu. Je tú pár fajn scén, a celkovo chlap v kabáte s klobúkom na hlave páliaci dávkami z útočnej pušky je cool a aj finále je celkom explozívne, ale stred je akýsi hluchý... To že autá po náraze vybuchujú a potom z nich vyskakujú hrdinovia len so škrabancom či s dobným krívaním patrí k deväťdesiatkovým filmom... STRYKER, KYBORG a samozrejme aj ŠIALENÍ MAXOVIA sú lepší...(28.5.2016)

PM Entertainment Group. Pri vyslovení mena tohto filmového štúdia zaplesá nejedno srdce fanúšikov béčkovej video zábavy. Výhradný odberateľ pyrotechniky v 90. rokoch nám opäť pripravil porciu, z ktorej si odnesiete spomienky iba na akčné explozívne scény a všetok ten zvyšok je len zbytočná vata.(11.12.2011)

• choze

Béčkový post-apokalyptický akčňák z produkce Merhiho a Pepina, čímž je de facto řečeno vše, tj. málo děje a hodně vyplácané zábavné pyrotechniky. Hádám by se to prostě dalo odbýt obvyklou nálepkou "kopie ŠÍLENÉHO MAXE", z jehož druhého dílu si to bere jak futuristická vozítka, tak motorkářsko-pankáčské záporáky a zápletku "hrdina chrání mírumilovnou komunitu" (škoda jen že ne víc honiček, je tu jen jedna na začátku a jedna na konci), westernová stylizace připomene ZDIVOČELÝ SVĚT a hrdinovo nedobrovolné naverbování militaristickými padouchy zase pozdějšího POSTMANA. Pistolník Joe Lara (který si post-apokalyptický žánr vyzkoušel už v AMERICKÉM CYBORGOVI) by svým romantickým dlouhovlasým zjevem pasoval spíš do "DOKTORKY QUINNOVÉ", ale docela ujde, zato Brion James se tu objeví jen deset minut na začátku a na konci. Fanoušci postapo filmů sem - http://www.post-apocalypse.co.uk/(21.7.2008)

Klasické devädesiatkové post-apo a množstvom akcie, výbuchov a streľby. Rýchlopištolník Lara sa na rolu hodí, aj keď jeho dlhovlasá frizúra by potrebovala pristrihnúť. Takým post-apokalyptickým paradoxom je, že hl. aktéri disponujú nekonečným arzenálom streliva a nekonenčným zdrojom benzínu. A tiež, že niekedy som si pripadal, že nesledujem post-apokalyptické sci-fi, ale western.(13.10.2015)