Mariňák Briggs ve výslužbě dostane úkol, který se ukáže být možná tím nejsložitějším v celé jeho kariéře. Má dopravit psí fenku jménem Lulu, na pohřeb jejího bývalého pána. Vyrážejí společně na cestu autem podél pobřeží Tichého oceánu, aby se do jednoho týdne dostali na místo určení. Namachrovaný lehkovážný frajer a svéhlavá psí dáma jsou ale poměrně neslučitelní, pes Lulu je k tomu často o krok napřed. Umí zdemolovat auto, zničit nadějné rande a taky umí utéct. V sérii průšvihů se z nich ale začíná stávat tým. Briggs postupně zjišťuje, co všechno Lulu už v životě prožila a co má ráda, Lulu si uvědomí, že by z něj přecijen mohl být solidně vychovaný a vycvičený člověk. Jenže k tomu všemu je potřeba dorazit včas! (Bontonfilm)

filmfanouch

Jednou za čas dostane nějaký herec nápad, že je na čase zkusit si i režii. Jinak na tom není Channing Tatum. I když je nutné dodat, že Pes je jeho režijním debutem pouze napůl. Krom Tatuma jde totiž i o režijní prvotinu pro scenáristu a producenta Reida Carolina. Pro Tatuma jde poté o projekt osobní, hlavní pes totiž nenese jméno Lulu pro nic za nic. Šlo totiž o jméno Tatumova psa, kterého Tatum vzal před jeho smrtí na poslední společný výlet, který též inspiroval tento film. Podnetěm poté byla i práce Carolina na dokumentu o vojenských psovodech a vojenských psech. To co se tak z počátku jeví jako čistá sázka na jistotu skrze němé tváře může ve finále působit i jako sázka na jistotu skrze očividný útok na emoce a patos. A ano, Pes přesně takovým typem filmu je. Což ovšem neznamená, že by nešlo o poměrně zábavnou a sympatickou podívanou.   Tatum se rovněž po pár letech zase objevuje v hlavní herecké úloze a opět dokáže, že od toho mladíka ze série Let´s Dance ušel dlouhý kus cesty a jde ho definitivně uznat jako seriózního herce. Pes se poté jeví jako jasné lákadlo pro široké publikum, protože je ve filmu v ústřední úloze sice divoký, přesto pořád roztomilý. Děj se poté vyvíjí tak nějak očekávaným směrem. Dvě ústřední postavy, které tak trochu pošramotila služba v armádě se musí naučit sebe navzájem snášet, projít si nějakými těmi překážkami a nakonec si uvědomit, že i když si lezou na nervy, mají se přeci jen vlastně tak trochu rádi. Psa jde tedy vnímat jako buddy komedii, kdy ovšem Pes za pochodu přeskakuje z komedie o dramatu, kde se dva poznamenaní vojáci musí vyrovnávat s následky své služby a za pochodu dojde i na jistou kritiku vojenského systému. Pochopitelně ovšem ne v takovém rozsahu jako u Narozen 4. července nebo Olověné vesty.   Tatum film dokáže se psím doprovodem utáhnout, ve vedlejší roli zaujme Ethan Suplee k nepoznání a i fandové Billa Burra ve finále nepřijdou úplně zkrátka. Nebýt sexuálních narážek a vulgarismů by Pes v pohodě mohl obstát jako solidní film pro celou rodinu. Scénář se pochopitelně nevyhne faktu, že se to celé vydává očekáváným směrem a v podstatě epizodické vyprávění ve finále dělí různé příhody Briggse a Lulu na pasáže zajímavější a více obohacující i pasáže méně zajímavé i přihlouplé. Dojde k nějakému náznaku ohledně toho, že Briggsovi ztroskotal osobní vztah a nikdy to není vyloženě prozkoumáno, stejně tak dojde i na ty momenty, kdy se řeší, co s muži dělá armáda. Od těch vážných a chvílemi vyloženě temných momentů se utíká vstříc více veselým a tak trochu přihlouplejším momentům (spirituální komunikace, hraní si na slepého), o tu milost vlastně ovšem Pes nepřichází v průběhu ani jednou.   Pes nevstoupí do historie jako kdovíjak zásadní dílo, zahřát na duši ovšem skutečně dokáže a to především pokud má člověk pro němé tváře skutečně slabost. Je zábavné sledovat interakce Tatuma s divokým a nebezpečným psem, i díky ním je výsledná road movie skutečně zábavná. Právě ohledně lehké kritiky vůči armádě a lehkému načrtnutí PTSD si možná Pes ukousne až příliš velké sousto, které není schopen za těch 100 minut adekvátně spolknout, Pes ovšem díky tomu dokáže mít i pár silných momentů, které dokážou s člověkem tak trochu zakolísat. V případě, že na film skutečně vyrazí celá rodina tak děti sice dostanou roztomilého psa, na rozdíl od dospělého doprovodu ovšem nebudou moci docenit onu ústřední linku. Pes ovšem minimálně schopně kombinuje ony zábavné momenty s těmi momenty, které alespoň částečně dokážou nahnat nějakou tu slzu.   Je to sice příběhově generické, řemeslně ovšem solidní. Kameraman Newton Thomas Sigel nezklamal a na jeho kameru se většinu času poměrně hezky dívá. Soundtrack Thomase Newmana též dokáže splnit svou funkci, více času ovšem v hudební dramaturgii zaplňují písně typu ´´ In the Jungle, the mighty jungle ´´. V průběhu jde poté možná navíc vypozorovat, že Pes ani tolik není o titulním psovi Lulu, nýbrž právě o Briggsovi. Ve finále se tak celý scénář jeví tak, že Lulu tolik nepotřebovala Briggse, ale spíše Briggs potřeboval do života Lulu. V součtu je ovšem očividné, že spíše dvojice potřebovala skutečně sebe navzájem a i když se to celé vydá očekáváným směrem, srdíčko ten film má. A je skutečně v jistých ohledech velmi sympatický.   Režijní debut Channinga Tatuma a Reida Carolina je ve finále fajn road movie/buddy komedií, která si možná v rámci toho, co chce světu sdělit ukousne až příliš velké sousto, nikdy ovšem nepřestane být milou podívanou. Sázka na němou tvář tak v podobě Psa nepůsobí jako jistotový kalkul. Naopak působí dojmem, že za filmem stojí někdo s citem a láskou k ústřednímu tématu.... () (méně) (více)

Malarkey

Normálně bych podobnému filmu dal tři hvězdy a byl spokojený s tím, že jsem vlastně dostal to, co jsem chtěl. Jenže čtvrtou hvězdu jsem nakonec přidal za to, že tu Channing Tatum překvapivě neprvoplánově hraje týpka, který na první dobrou vůbec není sympaťák. Spíš tak trošku debílek. Jenže tak, jak se mění vztah jeho s oním psem, který zde má hlavní roli, tak se mění i jeho osobnost a musím říct, že mi to ke konci přišlo hrozně fajn. Dobrý, tady se Channing vyšvihl. Konečně zase film, kde je fajn a nehraje něco, co mě vysloveně odpuzuje. ()

Rimsy

Hladivé dramátko o hledání sebe sama prostřednictvím nečekaného parťáka hýří množstvím klišé, ale dokazuje řemeslné schopnosti lidí za kamerou i živočichů před ní. Více zde. ()

Superpero

Nenáročná rutina se sympaťákem Tatumem. Víte přesně, jak se to bude odvíjet a vůbec to nevadí. Jen mi přišlo, že na to jak byla ta fena popisována, jako nevyrovnaná vraždící mašina, tak vlastně nic tak hrozného nevyvedla. ()

EvilPhoEniX

Sympatická rodinná Road-movie Drama, která sice jede dle zajeté šablony, ale nemá čím urazit. Takový ten feel-good film na nedělní odpoledne, který potěší slečny kvůli Tatumovi a pejskaře. Námět je sám o sobě trochu netradiční. Tatum je mariňák, kterého kvůli úrazu mozku nikdo už do Armády nechce, ale dostane úkol dopravit psí fenku na pohřeb svého bývalého pána. Pes je hodně agresivní a zkrotit jej nebude žádná sranda  a díky tomu v první půlce vznikne i pár komickích situací ( Hotel ! :D ), v závěru to chtělo silnější emocionální tah na bránu, to se moc nestalo, ale i tak dobrý pocit z filmu zůstává. 6/10. ()

tron

„Rekognícia? To vážne?!“ Väčšine psích filmov som dal 4*, česť výnimkám (sorry, ale u Snežných psov s Cubom Goodingom Jr. to fakt nešlo). Preto ma prekvapilo, že Psovi nemôžem, lebo po vzhliadnutí traileru som 4* považoval za automatickú samozrejmosť. No a nestalo sa. Film mi pripomenul staré (dobré?) časy, keď som na DVD pozeral vystrihnuté scény. Presne tak na mňa Pes pôsobil: ako keby som nevidel plnohodnotnú snímku, ale len nekonečné vystrihnuté scény. Tie síce samé osebe neboli zlé, ale po ich dopozeraní som na DVD skoro vždy usúdil, že rozumiem dôvodom, pre ktoré/prečo boli vystrihnuté. Vyložene „filmovo“ na mňa pôsobila azda len (silná) scéna pohrebu. Všetko ostatné divným spôsobom šumelo do prázdna (vykradnuté auto). Komediálne scény mi vyvolali maximálne úsmev na tvári (dole klobúk za „fľašu“, keď uvidíte pochopíte). Páčilo sa mi, ako naplno do toho Channing Tatum šiel, páčil sa mi samozrejme fotogenický chlpatý granát alias belgický ovčiak Lulu (aj soundtrack a výprava) a potešilo ma, že sa tvorcovia česť výnimkám vyvarovali klišé zvratom. Niekedy mi ale pravdupovediac práve prítomnosť klišé chýbala (väčšie finálne dojatie by akiste bodlo). ()

Spiker01

Navenek prachobyčejný psí drama, ale já se rád nechám unést podobně skvěle natočeným, leč mírně patetickým, feel good příběhem. Pokud už člověk pár filmů z podobného ranku viděl, tak jej tu zde absolutně nic nepřekvapí a děj se ubírá přesně tím směrem, jakým čekáte. Důležitá je však ta cesta a Channing Tatum je jeden ze světlých bodů snímku, který přivedl na plátno zřejmě svůj vysněný kousek a umně jej taktéž zčásti zrežíroval. Pro "psí lidi" povinnost. ()

Xmilden

Tatum, který měl ještě před pár lety solidně nastartováno na pěknou kariéru se jaksi zadrhnul. Pro své znovuoživení se rozhodl vzít na pomoc pejska. Channing je stále poměrně solidní sympaťák, pejsek je fajn, ale z filmu čouhají moralitky, náboženská agitka a přestože se na scéně objeví i ohraný konec, tak alespoň za něj dík. Zbytek filmu na mě totiž absolutně nefungoval. 40% ()

Pepinec

Původně jsem chtěl nechat napsat komentář našeho psa, ale ten během filmu usnul, tak to vemu za něj. Čeněk Tátum se už roky snaží najít toho správnýho hereckýho partnera a já mám pocit, že s belgickým ovčákem už je docela blízko. Jestli měl ve mně film zanechat ještě nějakou jinou stopu, tak jsme se asi navzájem nepochopili... ()

misterz

Zoberú psa na bojisko, samé výbuchy a streľba, a potom sa čudujú, že je psík traumatizovaný. A akoby to nestačilo, ešte ho chcú aj utratiť... Mám rád filmy so zvieratami. Pravdou je, že po obsahovej stránke to síce nebolo bohviečo, ale dalo sa na to pozerať bez problémov a bez nudy. Lepší priemer. 65/100 ()

liskam

To je zase po dlouhé době, kdy mi Tatum nevadil jako herec. Možná díky roli, která mu vyloženě sedla, nebo pro něj byla napsaná, možná proto, že jako protějšek měl jen psa. možná pro to, že se podílel na režii. Nevím, ale mohu říci to, že mě to bavilo od začátku do konce. A rozhodně to nepovažuji za komedii, ale spíše za drama. 4* a 74% ()

HoneyBunny

Nekomplikované, milé a pro milovníky psů nutnost. Tohle je osvěžující mix road movie a buddy comedy, kde se sbližuje bývalý voják Briggs s traumatizovanou služební fenkou Lulu, která mu ze začátku dělá ze života peklo. A jak to tak bývá, nakonec k sobě cestou na pohřeb bývalého páníčka Lulu najdou cestu. Oceňuju, že Lulu je obyčejný pes, film z ní nedělá superinteligentní, supervtipné zvíře. O to silnější je milé vyznění filmu. A Channing Tatum znovu dokazuje, že pod těmi bicáky je kvalitní a sympatický herec, který si umí vybrat dobré projekty. ()

silentname

Nový film s Channingom Tatumom sa nakoniec ukázal byť veľmi príjemnou a pohodovou komédiou s dobrými prvkami drámy. "Dog" možno nebude na konci roka medzi filmami s najväčšou výpovednou hodnotou, no rozhodne je treba uznať, že má niečo do seba a na konci pôsobí vysoko zaslúžene. Filmu je síce primárne jasné, že ide o komédiu a tak sa dočkáme niekoľkých situácií, ktoré vedia pobaviť. Ako scénky v hoteli, kde sa ide Briggs pretvarovať, že je slepý, alebo časti na farme, kde Lulu na malý moment utečie. Prináša to pár zaujímavých postáv, no hlavne to krásne hovorí aj to, že tak ako si ľudia počas vojny a bojov prejdú určitou traumou, tak psy sú na tom rovnako. A tieto traumy nás robia tým kým vlastne sme. Preto musím povedať, že ten záver funguje brilantne. Lebo to tomu presne dodáva to, čo by ste chceli, aby sa stalo. Lulu nemôže za mnohé veci a Briggs si to počas tej cesty s ňou začne postupne uvedomovať tiež. Ale ako je povedané, je treba dať aj psovi najavo lásku a pocit, že všetko je dobré. A potom môžu aj veci byť zase lepšie. Jediné čo film degraduje je podľa mňa skutočnosť, že dokopy vieme veľmi dobre predpokladať ako to celé na konci dopadne. V momente ako si spojíme našich dvoch hrdinov a dáme tomu road-trip... už to v podstate je skôr len otázka cez čo všetko pôjdeme, než aký bude výsledok. Ale je treba priznať, že ten výsledok je dostatočne uspokojivý na to, aby som povedal, že film stojí za to vidieť. A ak ste milovník psov, ešte o to viac. Hodnotenie: B+ ()

SeBig

Pes mi přijde že má málo prostoru. Spíš sem viděl jen smutný držky Tejtuma. A taky jsem čekal nějakou zábavu a né jen breky a drama. ()

Arsenal83

Tatum sa chytil osvedčenej témy z posledných rokov, dáme tam zlatého pejska a úspech je zaručený. Chytré, ale zároveň aj už také prvoplánové. Vtipné scény nie celkom vyšli, ale zopár sa podarilo. Dramatická vložka bola trocha gýčovitá, no a Tatum hrá to, čo vždy, tá istá mimika ako napríklad v Jump Street, herecky nikam nepostúpil. Psičkári ale asi budú hodnotiť aj vyššie kvôli emóciám. ()

Chrustyn

Milý nenáročný filmeček o přátelství zahořklých válečných veteránů psa a člověka. Film je překvapivě více protiválečným filmem než rodinnou komedii ve stylu K9. Ale i na poli dramatu funguje a neurazí, jen jsem očekával něco jiného a na to jsem byl naladěn. ()

Marze

Citlivy pribeh o uzdravne cesre a nasledcich valky.Je to dojemne jak byste od tohoto druhu filmu ocekavali.Neni to film pro deti,spise potesitel davu. Solidne odvypravene. Neni zde nic prekvapiveho ani zneklidnujiciho. ()

Stanislaus

Pes by měl mít v kolonce žánr vedle komedie i drama, protože i když snímek obsahuje nejeden humorný moment, zabývá se i vážnějšími tématy (duševní i fyzická traumata, rodinná pouta, hledání sebe sama), která nejsou vyloženě prvoplánová, byť film zavání klišé a předvídatelností. Briggs i Lulu bojují se svými démony a jak už tomu bývá, ve dvou se vždy bojuje snáz - jen je třeba k tomuto poznání dospět. I když je jednou z hlavních postav pes, tvůrci nijak netlačili na city, jak tomu u podobných filmů bývá - přesto jsem se nechal trochu unést při pohřební scéně a sekvenci s Ethanem Supleem. Průměrná, ale nadmíru sympatická jednohubka o na první pohled nepravděpodobném přátelství mezi člověkem a psem. ()

TheEvilTwin

Tyhle tuctové snímky o poutu člověk-zvíře mě většinou ničím nepřekvapí, jsou na stejné brdo jen s malou obměnou a skrze emoční ždímání se snaží prodat svůj prázdný obsah. A to stejné jsem čekal i zde. K mému překvapení jsem ale dostal nečekaně solidní snímek, ve kterém funguje prostý, ale přesto nenudící příběh, jenž přes spoustu chvályhodných situací jede zdárně až do konce a prodává nám 100 minut skvělé chemie mezi hlavní dvojkou - paradoxně ale ne jen kvůli Tatumovi, ale hlavně kvůli skvělé fence Lulu, které to divák prostě věří od začátku do konce. Pořád jde o zbytečný film ze zbytečného žánru, který se pořád dokola zbytečně přetáčí, ale na to, s jakou startovní pozicí a cejchem Dog začínal, se toho ujal relativně skvěle a mohu říct, že jsem až překvapený, jak “vpohodě” byl. Fajn strávený čas. ()

Striptérské drama Bez kalhot se dočká trojky

Striptérské drama Bez kalhot se dočká trojky

30.11.2021

Třetí snímek ze striptérské série Bez kalhot je oficiálně na cestě. Zprávu potvrdili režisér Steven Soderbergh (Nákaza, Dannyho parťáci) spolu s hlavní hvězdou filmu Channingem Tatumem (21 Jump… (více)