poster

Člověk obojživelník

 • ruský

  Chelovek-Amfibiya

 • ruský

  Человек-Амфибия

 • slovenský

  Človek obojživelník

 • anglický

  The Amphibian Man

Fantasy / Sci-Fi / Mysteriózní / Romantický / Thriller

Sovětský svaz, 1962, 82 min

Scénář:

Alexej Kapler
 • darkrobyk
  ***

  Střet naivity a drsného světa je z pochopitelných důvodů zasazen kamsi do Mexika, nikoliv do Sovětského svazu. Kniha mě kdysi bavila mnohem více, hlavně jsem měl jasnou představu ústřední postavy se žábrami na krku. Příběhově film samozřejmě příliš nezestaral, avšak triky jsou i na tehdejší dobu prachmizerné. Jak pak by si s tímhle příběhem poradil takový Karel Zeman? Vyloženě zklamán nejsem, naštěstí film alespoň končí dobře. Vertinskaja byla pohledná, zato Koreněv - typická ruská držka, hrozný. Nejkrásnější jsou scény pod hladinou moře, škoda jen otřesného gumového žraloka...(28.9.2015)

 • viperblade
  ***

  Tomuto filmu hodně ublížil zub času. Dnes jsem ho viděl poprvé, nenudil jsem se, někdy jsem byl i fascinovaný, že v roce 62 mohli natočit takovýhle film (ty podmořské záběry jsou opravdu pěkné) ale bohužel ten film nemá TO něco, kvůli kterému bych si jej chtěl pustit znovu. Proto dávám "jen" 3 hvězdy. Ale jak říkám, musí se nechat, že zde soudruzi určitě neudělali chybu… :-)(13.11.2009)

 • Chrustyn
  **

  Další z bizarních kousků sovětské kinematografie, který kombinuje sci-fi s romantickým příběhem. Co se týká triků nebo spíše kostýmů a vůbec celkové výpravy filmu tak ta je v dnešní době na velice slabé úrovni ale možná někoho zaujme příběh. Mě to však nezaujalo a marně jsem ve filmu hledal nějaké emoce na které upozorňuje obal.(20.8.2008)

 • Malarkey
  **

  Sice je to trochu nadsazený, ale věřím, že tenkrát to muselo sklidit zasloužený poprask a ne ledajaký. Jenže já se u toho filmu příšerným způsobem nudil, asi tím, jak je do něj hrozně zasazená ta romantika, a že by vůbec nemusela. Asi tak, když do historickýho románu zasaděj Angeliku. Takže to bych ty autory nejradši sestřelil, protože zkazit příběh tím, že tam zamotaj lásku, a on se zamiluje, ona taky, ale nemůžou k sobě, a tady je problém. Vznikne potom hlavně důvod, proč se toho pro příště radši stranit. Jinak tedy musím uznat, že nápad to teda byl opravdu zajímavý. Už jenom ten název...Člověk obojživelník...(30.5.2008)

 • Wacoslav1
  ***

  Dnešní optikou je to taková hodně naivní utopická pohádka, ale chápu to co píše ve svém komentu Segre a určitě si dovedu v živých barvách představit ty nadšené pionýry, ostatně není se čemu divit, když nic moc lepšího nebylo, ale ok. Dá se to vidět i dneska, člověk co má rád retro si užije ty starý roztomilý trikový snímky a jako každá pohádka má, tak zrovna tahle nemá šťastný konec. Jenom se to mohlo obejít bez zjevných budovatelských narážek a poselství(např chudí dělníci zotročováni bohatým podnikatelem atd) nicméně jako relikt dávných časů určitě zajímavé a originální i když těžce nereálné, ale o to tady opravdu nejde...55%(22.11.2016)

 • - Nikolaj Simonov, který ztvárnil postavu profesora, byl za své výkony třikrát oceněn Leninovým řádem. (ClintEastwood)

 • - Film byl natočen podle stejnojmenného románu z roku 1928. (StrYke)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace