The Golden Lady

Thriller

Hong Kong / Velká Británie, 1979

Jeden z dalších filmů od režiséra Larraza do sbírky. Levné akční špionážní béčko - něco na způsob Jamesa Bonda, ale s týmem ženských tajných agentů (vedeným Christinou World), které se snaží ochránit stát na Blízkého východě, před sovětskými agenty. Docela směšný, ale film byl natočen v období tzv "Studené války" tak proto:-) Oddechovka, pár dobrých akčních scén, vražd, trochu nahoty a sexu, ale jinak nic výjimečného, žádný veliký zázrak se nekonal, film měl celkem neuspořádaný scénář a jako celek to bylo zbytečně moc spletitý, ale zase měl docela dobrou chytlavou hudbu. Jinak ale málo, skutečně velmi málo si z tohoto filmu odnesete, není tu ni co by stálo za řeč, nic pamětihodného a tak. Film měl celkově docela dobrý potenciál, ale špatnou realizaci, beru to jako promarněnou šanci. Nakonec režisér Larraz natočil daleko lepší filmy, a pak viděl jsem i daleko lepší filmy na toto téma, třeba od asiatů.(3.4.2013)