D'Artagnanova dcera

La Fille de d'Artagnan

D'Artagnanova dcéra

Dobrodružný / Komedie

Francie, 1994, 125 min

Sophii Marceau mám rád stejně jako Philippa Noireta, pravda, každého z úplně jiných důvodů, ale když se oba sejdou v jednom filmu, už to je pro mne zárukou slušné podívané. Při sledování tohoto snímku je dobré zapomenout na Alexandra Dumase st. a jeho knihy a brát to celé prostě jako oddechovou dobrodružnou záležitost, která dobře pobaví.(2.8.2007)

D'Artagnanova dcera - nesmysl, kterej se snaží rozvíjet příběh tří mušketýrů. Aneb coby kdyby. No a tvůrci to naprosto mistrně odflákli. Vlastně neodflákli. Třeba Sophie Marceau je překrásná a scény s ní tady rozhodně stojí za to. Stejně tak i Phillippe Noiret, který předvádí více než solidní výkon. Já bejt v blbý psychický kondici (třeba po pěti pivech), tak bych se od něj nechal oloupit úplně stejně jako ten, co mu půjčuje ty prachy. Jenže tím veškerá chvála končí. Všechno ostatní je tak nějak nedotažené. Legrace to je, ale jenom jak kdy. Mušketýrské záběry tu jsou, ale jenom jak kdy. A možná i lepší, kdyby nebyly. Stejně tak i zaměření na historii, které ale zároveň dost nudí. Suma sumárum. Herci dobří, zpracování bídné. Škoda, protože pár dobrých scén v tomto filmu opravdu je.(26.8.2014)

Film, který začíná drsně a vážně, ale nakonec se z něj vyklube docela slušná komedie. Obsahuje řadu poměrně vtipných scén, pár opravdu humorných, ale také například parodii (nechtěnou) šermířských soubojů. Ty jsou opravdu strašné. Herecké obsazení je známé, ale mě tentokrát nejvíce dostal ten Mazarin. Byl opravdu boží a vždycky když byl na plátně, smál jsem se. Jo a pro chlípníky, Sophie Marceau, jak je tomu dobrým zvykem, opět ukáže kozy. Dvakrát.(22.5.2015)

• Greg25

Bohužel dobré herecké výkony ani zdaleka nestačí, neboť se zoufale nedostává nosného děje a dobrých vět prostřednictvím scénáře. Co naplat, že Sophie Marceau šermuje jak o život a Philippe Noiret je jako vždy výborný, když to tomuhle filmu prostě nestačí, film nedělají jen herci, ale spusta filmových disciplín, které se zde neukázali zrovna v nejlepším světle. Navíc šermířské souboje patří skoro do pohádky a ne do historického snímku. Osobně nepovažuji za šťastný už námět, ačkoliv v lepším zpracování to mohlo být lepší. 40%(30.12.2009)

Z uměleckého hlediska by byl film odsouzen k tabulkovým hlubinám, ale vzhledem k tomu, že člověk je tvor společenský, v nové době se však toto rčení lehce změnilo do formy sledování zábavy v televizi, pro chvíle oddechu jde o lehce nadprůměrný snímek. Tak nějak řečeno, že tvrdě pracující člověk, když přijde domů z práce, se raději podívá na tento snímek než na nějaký psychologicko-mysteriózní.(7.1.2006)

• - Sophie Marceau (Eloïse) trénovala s meči celé dva měsíce před natáčením. 90 % všech scén s mečem je její vlastní akrobacií. (Elwanelyn)

• - Sophie Marceau byla nešťastná z filmu, konkrétně na jeho zaměření, a to na mušketýry; tvrdí, že film by měl být zcela soustředěn na její charakter, jak název napovídá. (Elwanelyn)