D'Artagnanova dcera - nesmysl, kterej se snaží rozvíjet příběh tří mušketýrů. Aneb coby kdyby. No a tvůrci to naprosto mistrně odflákli. Vlastně neodflákli. Třeba Sophie Marceau je překrásná a scény s ní tady rozhodně stojí za to. Stejně tak i Phillippe Noiret, který předvádí více než solidní výkon. Já bejt v blbý psychický kondici (třeba po pěti pivech), tak bych se od něj nechal oloupit úplně stejně jako ten, co mu půjčuje ty prachy. Jenže tím veškerá chvála končí. Všechno ostatní je tak nějak nedotažené. Legrace to je, ale jenom jak kdy. Mušketýrské záběry tu jsou, ale jenom jak kdy. A možná i lepší, kdyby nebyly. Stejně tak i zaměření na historii, které ale zároveň dost nudí. Suma sumárum. Herci dobří, zpracování bídné. Škoda, protože pár dobrých scén v tomto filmu opravdu je.(26.8.2014)

Z uměleckého hlediska by byl film odsouzen k tabulkovým hlubinám, ale vzhledem k tomu, že člověk je tvor společenský, v nové době se však toto rčení lehce změnilo do formy sledování zábavy v televizi, pro chvíle oddechu jde o lehce nadprůměrný snímek. Tak nějak řečeno, že tvrdě pracující člověk, když přijde domů z práce, se raději podívá na tento snímek než na nějaký psychologicko-mysteriózní.(7.1.2006)

Není to zase až takový průser, jak by mohl název napovídat. Děj nám sice trošičku pokulhává, šermířské souboje jsou naivnější než devítiltá holčička co si bere bonbón od staršího neznámého slizce vypadajícího pána, ale vše zachraňují vyteční herci, Philippe Noiret, je prostě poslední jistota v dnešní nejisté době a Sophie Marceau šermuje, jezdí na koni, pere se, hádá se a je při tom všem strašně moc krásná. Škoda, víc vychytat ty šermiřské souboje a šel bych s hodnocením možná ještě výš, ale je mě jasné že ty poctivé souboje na kordy a-lá Jean Marais už dávno odvál čas. Nicméně pořád lepší koukat na tenhle film než jít utírat vedle do kuchyně nádobí.(28.12.2009)

Alexander Dumas nejspíš neměl o D'Artagnanově dceři ani tušení, avšak musím říct, že se to tvůrcům povedlo. Film začíná jako ponurý dobrodružný film dopadením uprchlého černého otroka v dívčím kláštěře a zabitím matky představené, pozdeji příběh vyústí v klasické mušketýrské dobrodružství. Sophie Marceau má půvabů na rozdávání a Philippe Noiret snad ani nestárne. Vzniknout tento film v Americe (nechci nijak snižovat schopnosti filmových tvůrců z USA, jen Francouzské věci umí nejlépe Francouzi), byl by z toho blábol. Takhle je to sice průměrná, ale i tak zábavná a svižná mušketýrská zábava.(8.10.2006)

Nazev ani zacatek nedava moc velkou nadeji na zabavny film, ale jakmile se na scene objevi D'Artagnan, zacina se film ubirat uplne jinou cestou. Jednak se pomalu zacne ukazovat, ze se veci maji hodne jinak, nez by se na zacatku zdalo (jednooky je zapleten vzdy ve spiknuti) a hlavne se film zacina menit az v blaznivou komedii. Velmi ocenuji, ze prakticky vsechny hlavni postavy maji znacny komedialni puvab, od vsech musketyru a senilniho Plancheta, pres pubertalniho krale a kardinala Mazarina (ktery chudak netusi, co se kolem nej deje), a kupodivu az po zlotrileho vevodu Crassaca. A samozrejme Sophie Marceau ma ponekud jiny puvab. Sledovat stare musketyry (navic, kdyz hlavni postavu hraje vyborny Noiret) je rozhodne prijemnejsi, nez nejaky prequel "musketyri na universite", jaky by z toho udelali dnes americani. 75%(15.8.2008)

• - Sophie Marceau byla nešťastná z filmu, konkrétně na jeho zaměření, a to na mušketýry; tvrdí, že film by měl být zcela soustředěn na její charakter, jak název napovídá.

• - Sophie Marceau (Eloïse) trénovala s meči celé dva měsíce před natáčením. 90 % všech scén s mečem je její vlastní akrobacií.