Jedná se o polskou komedii z fotbalového prostředí, kdy korupce, machinace s výsledky zápasů a přebírání hráčů jsou na denním pořádku. Prezident klubu ze Zabře vynaloží všechny své síly a finance, aby získal mladého a nadějného hráče waršavského klubu Olka Groma. To se mu nepodaří, a tak se tento prezident setká s dalšími manažery klubů, kteří navštívili tento zápas. Na tomto utkání se domluví a složí se na společnou částku 10 milionů zlotých, která bude sloužit k seřazení svých mužstev v konečné tabulce tak, jak budou potřebovat. Na svou stranu si chtějí získat i bývalého vynikajícího hráče Lagunu, který musel ukončit svou kariéru a dal se na dráhu rozhodčího. Laguna se snaží poctivě pískat utkání a dostat se na dráhu mezinárodního rozhodčího. Pro své vyvrcholení kariéry rozhodčího se rozhodne zmanipulovat výsledky posledního ligového kola tak, aby mohl inkasovat 50 milionů zlotých. (gudlak1)

Willy Kufalt

Ačkoliv hlavička i obsah zde prezentují Fotbalový poker jako komedii (IMDb dokonce jako akční komedii!) a předseda klubu s rozhodčím se během společných jednání prakticky neustále smějí, vtipné a zábavné mi na tom s výjimkou povedeného závěru nepřipadalo snad vůbec nic. Spíše jsem měl dojem lehce psychologického příběhu postavy rozhodčího a bývalého fotbalisty v jedné osobě, se zaměřením na závažné téma zákulisní korupce ve sportu. Sledovat mě to ale často moc nebavilo, stejně jako mě vůbec nebaví (a nikdy mě nezajímal) fotbal, a snad žádná z postav si mě nezískala. Pro mě tedy zase jednou míjení v tématu i podání. S přihlédnutím k autentickému náhledu do reálií těsně před zhroucením socialismu, úspěšnému pokusu o kritickou výpověď, rovněž zdařilé hudbě a zmíněnému, pěkně podanému závěru se nakonec přikloním ke 3 hvězdičkám, ale jsou značně slabší. To už ve mě o cosi víc zanechal ten šílený Rozhodčí z roku 1984. [55%] ()

Mulosz

Ze Janusz Zaorski je velmi zrucny autor, nezdiskreditovany a s dobrou povesti dodnes, mi bylo zrejme ze vsech jeho filmu, z vyjimkou Szcześliwego Nowego Jorku (ale i mistr tesar se utne), ktere jsem dosud videl. V tomto filmu navic prokazal i dobry cit pro atmosferu v dobe, kdy realny socialismus byl pomalu ale jiste stridan mafianskym kapitalismem. S nebyvalou predvidatelnosti prenesl na platno film zabyvajici se korupci ve fotbale, a to nikterak nasilne nebo fantaskne. V kontextu dnesniho deni kolem "fotbalove zumpy" (cituji soudce Vasku) mi tento film v uplynulych dnech sedl maximalni merou. Nejak se ale nedokazu ztotoznit se zarazenim do zanru komedie. Jiste, usmevne situace tam jsou, ale vetsinou je divakovi z deni kolem spise uzko. Nezpochybnitelnym tahem bylo obsazeni Janusze Gajose do hlavni role byvaleho respektovaneho fotbalisty a nynejsiho respektovaneho rozhodciho. Mnoho polskych hercu patri mezi me celkove oblibence, par z nich mam i ve sve Top 10. Obcas premyslim, ktery z nich je ci byl vlastne nejlepsi. S kazdym dalsim filmem, ve kterem Janusze Gajose vidim, nabyvam cim dal vetsiho presvedceni, ze je to prave on. ()