Ze Janusz Zaorski je velmi zrucny autor, nezdiskreditovany a s dobrou povesti dodnes, mi bylo zrejme ze vsech jeho filmu, z vyjimkou Szcześliwego Nowego Jorku (ale i mistr tesar se utne), ktere jsem dosud videl. V tomto filmu navic prokazal i dobry cit pro atmosferu v dobe, kdy realny socialismus byl pomalu ale jiste stridan mafianskym kapitalismem. S nebyvalou predvidatelnosti prenesl na platno film zabyvajici se korupci ve fotbale, a to nikterak nasilne nebo fantaskne. V kontextu dnesniho deni kolem "fotbalove zumpy" (cituji soudce Vasku) mi tento film v uplynulych dnech sedl maximalni merou. Nejak se ale nedokazu ztotoznit se zarazenim do zanru komedie. Jiste, usmevne situace tam jsou, ale vetsinou je divakovi z deni kolem spise uzko. Nezpochybnitelnym tahem bylo obsazeni Janusze Gajose do hlavni role byvaleho respektovaneho fotbalisty a nynejsiho respektovaneho rozhodciho. Mnoho polskych hercu patri mezi me celkove oblibence, par z nich mam i ve sve Top 10. Obcas premyslim, ktery z nich je ci byl vlastne nejlepsi. S kazdym dalsim filmem, ve kterem Janusze Gajose vidim, nabyvam cim dal vetsiho presvedceni, ze je to prave on.(16.11.2011)