A Killer Next Door

YumiOkami

andrew jones, druhý nejhorší režisér “true crime” filmů (první je samozřejmě daniel farrands) natočil další trapnou sračku o reálném případu, který přeměnil na thriller à la disturbia. radši doporučuju film the stepfather (REMAKE prosím, originál je taky celkem na hovno). — a teď (tohle musím udělat u všech snímků od jonese lol) vám, místo smysluplné recenze, sepíšu to, co nedávalo smysl nebo co mě nasralo: 𝟏. angličani se snažili mluvit americkým přízvukem, většině to nicméně nevyšlo a spíš zněli jako irové zkřížení s britama (hlavně ten její táta tvl); 𝟐. film se má odehrávat v 80. letech, ale i tak vidíme moderní auto z 21. století; 𝟑. nikdo z postav nemá periferní vidění; 𝟒. týpek vypadá po 18 letech ÚPLNĚ STEJNĚ; 𝟓. herci neuměli hrát, trapný střihy,…. jediný plus byl ten námět. ★ kdo byl john list? americký masový vrah, jenž v roce 1971 vyvraždil celou svojí rodinu. udělal to kvůli tomu, aby “zachránil jejich duše před hříšným životem”. mnoho lidí nicméně věří tomu, že to udělal kvůli dluhům. john byl velmi tichý a neudržel si dlouho práci. byl vyhozen a místo toho, aby uznal chybu a řekl o vyhazovu rodině, je chladnokrevně zabil. chtěl začít úplně nový život - s novým štítem, novou rodinou a hlavně bez dluhů. utekl do jiného státu, našel si manželku, začal chodit znovu do kostela a stal se součástí komunity. po 18 letech se objevil v pořadu “america’s most wanted”; přesněji jeho busta. sousedka ho ihned poznala a list byl v roce 1989 zatčen. zemřel ve vězení na zápal plic. bylo mu 82 let. ★ ()