Epizody(16)

Seriál z malebné vesnice vypráví s laskavým humorem a nadhledem o veterinářce Lucii Boučkové (Tereza Kostková), která na malé vesnici zachraňuje nejen zvířata, ale často i lidské osudy. Sama se však jednoho dne ocitne před volbou, kdy se musí správně rozhodnout mezi dvěma muži, aby našla pravou lásku a zajistila šťastnou budoucnost pro sebe a svého syna Filipa (Filip Antonio). (TV Prima)

mirkath1

Beru, jak to je, ačkoliv tak málo lidí ve vesnici jsem ještě neviděla. Jako zajímavost, žádné malé děti a ejhle nahodička všichni mají zrovna děti ve věku 15cti let a v tak malé vsi je škola kam chodí :) Blbostí je tam hafo, ale nemohu popřít, že mě to bavilo. Velká škoda, že nenabrali i nějaký kompars. ()

angel74

Pohodový seriál z venkovského prostředí, který sice neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Na můj vkus to bylo až moc natahované a přeslazené, děj se někde v půli stopáže zasekl a tvůrcům se pak poměrně dlouho nedařilo hnout z místa. Kdyby ubrali tak pět epizod, celkovému vyznění by to určitě prospělo. Asi nejvíc se mi zamlouvala dvojice Pavel Zedníček a Jitka Smutná představující prototyp manželského páru po mnohaletém soužití. Jejich vzájemná interakce byla neskutečně přesná. Skoro pokaždé mě rozesmáli, jak trefně (tím pádem i dost komicky) většinu situací sehráli. Hodně se mi líbila titulní píseň, kterou nazpívala Elizabeth Kopecká. No a Rokycansko mě uchvátilo natolik, že se tam budu muset někdy vypravit. (60%) ()

ostravak30

Hvězdy nad hlavou jsou prostě fajn pohodový seriál, který netrápí zapeklitými zápletkami nebo důmyslnými problémy. Hlavní hrdinové většinou řeší obyčejné věci, skoro až banality, a to velmi svérázným přístupem. Pokud se jedná o různé postavičky z vesnice, pak v rámci legrace jejich zvláštní přístup, postupy, chování či vlastnosti očekávám. Občas jsem ale postrádal logiku a chladné řešení od postav, které jsou prezentovány jako normální a běžným lidem nejpodobnější. Seriál Hvězdy nad hlavou je zkrátka pohodová a dost nenáročná záležitost, u které se i sem tam pobavíte a klidná alternativa ke kriminálkám a dramatům jež jsou nám v posledních letech předkládány. Ostatně rejža Martin Kopp a David Laňka mají na kontě Ohnivý kuře či Vinaře, tedy něco podobného. Druhý jmenovaný pak Jedlíci aneb Sto kilo lásky, takže nic světoborného. ()

kajas

Jeden z nejlepších seriálů Primy hlavně díky rozumnému rozhodnutí tvůrců napsat a natočit opravdu jenom těch 16 epizod a uměle nenatahovat děj několik let (zdravím Slunečnou). Retro soundtrack přesně dokresloval vesnickou atmosféru, z postav se mi nejvíce líbily ty nejmladší (syn hlavní hrdinky) spolu s nejstaršími (báječní pan Nárožný s panem Vlachem). V záplavě kriminálek příjemná oddychovka k vaření. Skoro 4*. ()

mira007

Romantický seriál TV Prima z prostředí jedné hezké české vesnice má pár pozitiv: 1) točeno v exteriérech 2) je to lepší než jak vypadá úděsný první díl 3) sluníčko svítí pěkně 4) pár živých koní . Jinak je to klasický scénář nekonečných ničím nepřekvapujících vztahovek, nic do zlatého fondu. Kvalita jednotlivých dílů se pohybuje od trapna, nudy až po solidní zábavnou komedii. Režiséři naplnili klišé o tom, jak svlíkají mladý herečky. Zatímco Fialová (*1997) šla úplně do naha ( např. E08), tak v milostných scénách Vojtek ( už docela starej na playboya a zase romatizace vztahů s věkovým rozdílem 20+, WTF? ) nebo Kostková ani omylem. Ta jde asi za vyšší částky jen do kalendářů hazardních společností. Druhá hvězda za titulní song. ()

• Karásek (Oldřich Vlach) má v chalupě čtyři historická rádia značky Tesla. Jedná se o typy 308U Talisman, 401U Accord, 306U Talisman a 315A Sonatina. (sator)
  • Vojanda (Alžbeta Stanková), která přijede na inzerát, má na sobě uniformu americké armády z II. světové války s hodností technika 5. stupně. Přijela ruským vozem UAZ 469, vyráběným od roku 1971. (sator)
  • Premiéru epizody sledovalo více než milion diváků starších 15 let (1,02 mil.). Stala se tak nejsledovanějším pořadem pondělního večera po 20:00. (rublik05)