Bylo příjemné sledovat, že někteří herci, které jsem až doposud viděla vyloženě jen v kladných rolích, umí perfektně i ty záporné a dokážou se do nich přepnout během jediného okamžiku a to tak věrohodně, až mi z jejich výkonu poklesla čelist. Nenazvala bych tenhle film hned komunistickou trapárnou. Pravda, byl trošku více rozvleklý, takže působil, že je mnohem delší, než je jeho skutečná stopáž.(8.12.2014)

Menšíka mi zastřelili, šmejdi ! Jak pak můžu hodnotit objektivně ?:-) Trochu rozvleklé a pomalé, ale ne úplně nejhorší.Vejražka -herec jednoho výrazu...(17.1.2011)

Nepíchatelná hranatá almara paní Brandová vodkrouhne svýho manžela, a díky tomu se přijde na bandu příšernejch dekadentních slizounů co dělaj daleko horší věci, totiž falšujou občanky. Vzhledem k roku vzniku je tu téměř podprahové množství ideologie, chudáček Tosim moc neví, o čem žvaní.(17.12.2014)

Napínavá krimi s mnoha zápletkami tak jak to uměl ve svých románech jen Eduard Fiker. Tajemní V.Menšík a S.Neumann. Velmi dobré!(22.8.2004)

• BigBang

Pokus o žánr mimo prostor a čas. Ne moc vydařený, ale koukatelný. Zaujali mě herci, kteří nejsou moc hezcí: i klaďasové jsou dost vyžraní.(8.6.2014)

• - Stejnojmenná tříaktová hra o charakteru člověka Eduarda Fikera poprvé vyšla v roce 1955. (NinadeL)