poster

Sapphire and Steel (TV seriál)

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 1979, 34x30 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

 • PanCitron
  ****

  Osobně jsem se k tomuto seriálu dostal náhodou, přes žebříček nejlepších posledních epizod a opravdu finále tuto část "dodrželo". Sapphire a Steel jsou mimozemští agenti, kteří řeší paradoxy v čase (Občas za přispění i jiných agentů, např. úžasný Silver Davida Collingse), především na Zemi. Je to točené formou minisérií, takže některé příběhy se chvilku rozjížděly, ale v zásadě žádný ze šesti dobrodružství nebyl vyloženě slabý. Ten nejoblíbenější je asi předposlední Dr. McDee Must Die nebo již zmíněné finále The Trap(21.5.2010)

 • humanbeing
  *****

  E stands for Ellen who sat at the table, And tried to eat more than she really was able. F had a fight with his sisters and brothers, Declaring he would not divide with the others. Upstairs and downstairs.(30.11.2013)

 • Klenotka
  *****

  Další skvělý britský sci-fi seriál, který dlouho unikal (mé) pozornosti. Kupodivu není z produkce BBC, ale ITV. Má to "šest sérií", ve skutečnosti je to šest příběhů, rozdělených do několika částí. Žádný z nich není špatný, všechny jsou originální a mají svoje kouzlo. Britové opět dokazují, že i z nejobyčenějších věcí může jít hrůza (dětské říkanky, fotky) a jen s pomocí světla a tmy vytvoří parádní atmosféru. Pro mě byl nejlepší asi The Man Without a Face a závěrečný příběh, The Trap, který seriál zakončuje tradičně po britsku - víceméně otevřeně, s několika možnými výklady. David McCallum a Joanna Lumley byli skvělí od první chvíle a taky měli své postavy od začátku dokonale přečtené a zahrané. Zahrnout do příběhů i "obyčejné lidi" hodně pomohlo přiblížit příběhy divákovi. Zkrátka, další skvělý kousek z britské sci-fi školy.(29.8.2011)

 • Valentin
  *****

  Britové a staré sci-fi seriály, tahle věc jde velice dobře k sobě. Dva mimozemští agenti pod označením Sapphire a Steel řeší zarušení časoprostoru a vy doslova jásáte nadšením z každé epizody. Škoda, že jich je jen šest, ale opět ta závěrečná stojí za to (asi třetí nejlepší zakončení seriálu po Blake's 7 a Prisoner).(26.3.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace