Sestřičky Modrý kód

Česko, (2020–2021), 74 h 38 min (Minutáž: 55–66 min)

Sabina Laurinová, Adéla Gondíková, Marek Němec, Natálie Halouzková, Jan Nedbal, Daniela Kolářová, Saša Rašilov nejml., Jiří Štěpnička, Igor Chmela (více)

Epizody(78)

Míša, Katka, Lukáš a Mery. Čtyři sestřičky z Nemocnice Rubava, čtyři silné příběhy a nespočet osudů, které mají v rukou. Milují svoji práci, ale také mají své rodiny, přátele, svá trápení i touhy... Oblíbení hrdinové, nové tváře a příběhy jako ze života! Nový seriál FTV Prima Sestřičky Modrý kód spojuje to, co měli diváci Modrého kódu nejraději, s tím, co na seriálech milujeme: romantiku, napětí a vztahová dramata, která známe z vlastních životů. (TV Prima)

rublik05

Obyčejný laciný televizní seriál z lékařského prostředí, od Modrého kódu se liší snad jen omlazením ústředních postav, zajímavými vedlejšími zápletkami a větší porcí humoru. Jinak ale seriál v ničem nevybočuje z podobných projektů, natáčí se převážně v ateliérech, s logikou si nikdo moc hlavu neláme, milostné zápletky jsou trapné, herecké výkony vesměs příšerné, lékaři musí u sledování neskutečně trpět. Na druhou stranu mě zaujali mladší herci, ti působili asi nejvíce autenticky, občas se povedla i zápletka, humor či dobrá atmosféra. Sympatický je rovněž fakt, že seriál má začátek a konec, že z něj není taková druhá Ordinace. Zbytečně se tím pádem nevykrádá, neopakuje, nenastavuje, za tohle jednoznačně palec nahoru. Mě osobně seriál Sestřičky docela bavil, i když je to samozřejmě extrémně podprůměrná podívaná. 3/10. ()

ostravak30

Sestřičky Modrý kód je klasický televizní seriál, který se nevymyká ničím ze současné televizní produkce. Jistě, že to bude hodně lidí kritizovat, ale diváci to evidentně chtějí a milují. Seriál je natáčen ve studiích, odehrávají se zde klasické milostné, rodinné a medicinské zápletky a ničím se de facto neodlišuje od Ordinace či dalších podobných. Mě jen udivuje, kolik lidí je schopno akceptovat, že sestřičky jsou nám prezentovány jako uštěpačné drbny, klebetnice a nedělají nic jiného, společně s doktory, než že chodí na sváču do kantýny a drbou. Na druhé straně, přestože se jedná o urgentní příjem, přijímají v podstatě každého, kdo jde zrovna okolo a má zájem se nechat prohlédnout a ošetřit. Primáš hledá, kde by ušetřil, ale tohle mu nevadí. Sestry a lékaři, vůbec všichni zdravotníci musí doslova trpět, jestliže lidé toto očekávají i od nich (a že se takoví najdou). Druhá stránka mince je, že kdybychom sledovali přesně to, co se leckdy odehrává v nemocnicích, možná by seriál neměl ani zdaleka takovou sledovanost a diváci by jej nemilovali. Ovšem vyšetřování důchodkyně a bývalé policistky opravdu častokrát hraničilo až s trapností. Stačí se jen podívat na režisérská jména. Každý si už střihl nějaký ten primácký seriál. Osvědčené tváře spolu s lákavou znělkou a sem tam i zápletkami (když nejsou zrovna úplně mimo společně s uvažováním celé řady postav), které známe z vlastních domovů lákají. A když tam zrovna nic lepšího není, Sestřičky jako výplň postačí. ()

• Skupina Prima v rámci projektu Prima SVĚT za podpory herců ze seriálu Sestřičky, České asociace sester a Českého červeného kříže založila iniciativu Sestřičky sestřičkám. Ta podporovala sestry v první linii, které byly denně v kontaktu s covid pozitivními pacienty. Cílem této iniciativy bylo finančně podpořit sestry v nemocnicích s nejvyšším počtem pacientů. (Duoscop)
  • Herečky Michaela Tomešová a Natálie Halouzková, alias sestřičky Barča a Katka, se při pohledu na zničený urgent neubránily slzám. „Nám je to všechno líto, zbořený urgent je sám o sobě depresivní. Smějeme se, ale to je obranný mechanismus. Je to jak na pohřbu,“ zhodnotila Míša. „Jak to končí, dojíždíme tady dneska s takovým divným smířením,“ dodala Natálie. (Duoscop)