Speed Cross

Stelvio Massi

Lucio de Caro

Giovanni Di Clemente

Mauro Bonanni

Speed Cross je Massiho pozdní poliziotteschi (viz obdobné "Speed Driver" a "Poliziotto solitudine e rabbia" oba filmy rovněž z roku '80). Pokud jsem se u Speed Driver i díky děsivé stopáži, převážně nudil, tak Sped Cross je přesným opakem nudy. Film ze světa motocrossových závodníků a závodů, snímek měl sice slabší nebo dokonce neexistující scénář, ale jinak nepostrádal grády, nechyběla i dobře natočená velká akce, nějaké to násilí (pěkný pěstní souboj Puppo vs. Testi, honičky, kaskadérské scény na motorkách v různých zpomalovačkách a nejrůznějších pádech), za zmínku stojí i celkem zajímavě ztvárněné charaktery. Pozdní Roman Puppo, často obsazovaný žánrový herec, herec pak spíše menších rolí, zde byl hodně vidět a podal opravdu dobrý výkon. Tohle byl zase starý dobrý Massi opět v té lepší formě (po zklamání u Speed Driver, které považuji, teď už to můžu říct na plno, za nejslabší Massiho poliziesco), škoda že už definitivně ve svém posledním eurocrimi. Speed Cross je zároveň filmem, kterým jsem konečně zkompletoval Massiho poliziotteschi filmy z let 74-80 (celkem 16 filmů).(15.5.2011)

Reziser Stelvio Massi /Osamely rozzlobeny Policista, Squadra Volante, Na Plny Plyn/ natocil celkom slusne poliziotteschi plne naslapanych auticok, autonahnaciek, proste parada, ovsem, nic pre vystudovaneho filmoveho teoretika -elitara. Skor len dalsia slaboducha nenarocna zabava pre laiky -nedouky. Skoda, ze tu zase vidim len komentar Karla Chrochta, a to je miestny konspiracny picus. Teda pardon, sa hlboko ospravedlnujem a chcel som napisat miestna konspiracna entita. To mam potom u mojho milovaneho zanru poliziotteschi velky problem - kvalitni komentatori ako POMO, tron, radek99, Oskar atd atd tieto filmy nekomentuju a ja zazivam komentatorsku biedu. Kazdopadne vtedy este mlady sympatak Fabio Testi bol hlavnou hviezdoiu filmu a slusne film tahal dopredu. Rezisersky namakane, ale na to bol massi ako tvorca poliziotteschi predsa expert. 70 %(5.5.2018)

• vitekpe

Tenhle film z prostredi motokrosaru me bohuzel nezaujal nicim, krome nekolika atmosferickych zaberu. K viideni na YT.(17.4.2014)