Desideria krátce po svých patnáctých narozeninách zjistí, že je adoptovaná. Což asi vysvětluje, proč se k ní Viola chová jako k cizí, vůbec není její matkou. Desideria nemá důvod žít, vždyť na narozeniny ani jeden z kamarádů nepřišel, nikdo ji nemá rád a ke všemu je příšerně tlustá. Sebevražda prášky však nevyjde a během pobytu v nemocnici dívka významně zhubne. Od této chvíle už myslí jen na pomstu. (dopitak)

dopitak

Alberto Moravia: Metráček___ Nechce se mi věřit, že by italský neorealista napsal takový blábol, a tak si budu myslet, že film zprznili tvůrci. Desideria je nejprve tlustá machna, pak jedním střihem je z ní docela kost se špičatým předkem a malým zadkem, a začne plánovat, jak by se všemi vyjebala. Kdoví proč se chce stát prostitutkou, jakou byla i její matka, ale z neznámého důvodu svou poctivost ztratí až pár minut před koncem tohoto bezduchého dramatu. Nahé jsou: Lara Wendel (Desideria), Stefania Sandrelli (Viola). Filmu se obloukem vyhněte. ()

curil

Film na motivy románu Alberta Moravii se moc   nepovedl. Přitom námět filmu je poměrně   originální (ve své době) a zaslouží si   pozornost v každém případě. Příběh dívky,   která svou fyziognomii změní téměř ze dne na   den, ale v hlavě zůstává stejná, s myšlenou   pomstít se matce za její příkoří. Kladem   filmu je představitelka Desiderie Lara Wendel v   době natáčení patnáctiletá, jako její   postava, a její nahé scény, což v Itálii   vyvolalo pobouření mezi puritány. Rovněž se   povedla změna Desiderie z neohrabané tlusťošky   ve vnadnou dívku. Ale to tak bude z těch   kladných stránek filmu asi všechno. ()