Otevřená srdce

Elsker dig for evigt

Open Hearts

Drama / Romantický

Dánsko, 2002, 113 min

Otevřená srdce jak trefný název pro tohle drama plné emocí. Kdyby se Marie v autě nedohadovala se Stine. Kdyby Joachim od sebe neodháněl Cecilii. Kdyby Marie neříkala Nielsovi ať zavolá Cecilii. Kdyby Niels nedal Cecilii jablko,svůj úsměv a vizitku. Kdyby osamělá neštastná Cecilie stále nevolala Nielsovi. Kdyby, kdyby, kdyby..... Citům člověk neporučí a chuť bolestný reality bývá občas hodně hořká pro všechny.(30.4.2013)

Procházím si právě Mikkelsenovu filmografii. Viděl jsem špičkové "Prag", teď přichází tematicky dosti podobné "Open Hearts". Oba filmy jsou totiž o vztazích mezi manželi a o nevěře. Možná proto, že jsem viděl filmy po sobě, Open Hearts mne zasáhl o něco méně, nedávám plné hodnocení, i když mu do něj chybí opravdu málo. Téma filmu je velmi neatraktivní (zpočátku), pak ale film nabere spád a nemá chybu. Nenechte se odradit začátkem. Postavy jsou skvěle zahrané a napsané, vše je "jako ze života". Láska je virus napadající lidskou racionalitu. To je zde dovedeno k dokonalosti. Kdo nezažil, těžko pochopí, už jsem se taky choval jako idiot a vím jaké to je...90%(6.11.2011)

Kdepak, Otevřená srdce zklamala, respektive nenadchla. Úvodní děj slibuje více než je nám nakonec servírováno. Čekal jsem hutnou zápletku vygradovanou, jak už to u Dogmatu bývá, nějakou destrukcí, ale v podstatě sledujeme jen bezcílné hledání sebe sama v podání Madse Mikkelsena a jeho bokovky Sonji Richter.(9.3.2012)

No to byla zase jedna severská sonda do lidských emocí. Připadala jsem si, jako by mě vyzvedli na zlatém podnose se vším vztekem, sobectvím, zoufalstvím, beznadějí prostě vším co nás zavalí při ranách osudu, ale byli i hodní. Film běžel tak nějak, že to pomalu opadávalo s postupně přicházejícím smířením, přijetím nezvratnosti některých situací a odpuštěním, láskou až jsem přistála na Zemi a zůstal Život sám........toto všechno k němu prostě patří... Skvělé herecké výkony, jak to už u těch seveřanů bývá, až si říkám jestli vůbec hrají, tak člověčí jsou :)(25.2.2016)

Nevera, láska, strach, hnev, bezmoc a nádej.Nie je ľahké popísať, aký vo vás tento realistický a ničím neprikrášlený príbeh vyvolá dojem, ani aký dojem vo vás zanechá.Rozhodne vám, ale môžem zaručiť, že bude veľmi silný.Nikdy som si nemyslela, že je život jednoduchý, ani, že je spravodlivý.Väčšinou trpia tí, ktorí si to zaslúžili najmenej.Odísť, alebo zostať, keď sa rozhodujete medzi hlasom srdca a záväzkami k rodine? Neľahká voľba.(30.6.2013)

• - Scéna, kdy Marie (Paprika Steen) dá facku Nielsovi (Mads Mikkelsen), nebyla ve scénáři. (zuza99)

• - Film natočený podle zásad Dogma 95. (mahler)