Otevřená srdce

Elsker dig for evigt

Open Hearts

Drama / Romantický

Dánsko, 2002, 113 min

Taková pozitivnější verze filmu Prolomit vlny (Trier). Velmi velmi dojemné, už asi po 20 minutách jsem hledala kapesník. Jojo, vztahy, emoce, city - kdo se v tom všem a v sobě má vyznat? Film sám o sobě není nijak převratný, ale příběh mě docela zaujal, a dal mi uvědomit si, jaké je zdraví důležité. No probuzení v nemocnici ve stylu Joachima - to fakt nechceš!(17.4.2016)

Film nebyl vzhledově příliš přitažlivý, nicméně děj byl tak trochu o životě takovém, jaký je. Láska, nehoda, hádka, podpora, to jsou věci, které projdou životem snad každého z nás. Byli okamžiky, kterým se mi nechtělo věřit a děj byl taky sem tam slabší, ale konec, chvíle nerozhodnosti a samoty byl reálný víc než dost. To jsou přesně ty okamžiky, kdy se tak dlouho rozhodujeme, až nám něco podstatného v životě uteče, tímto pěkným závěrem si u mě film udržel čtvrtou hvězdu. Viděno v rámci Zahraniční výzva 2015 / Dánsko(1.2.2016)

Podobne ako v prípade Festen (1998) aj tu Manifest Dogma 95 ukázal, že má niečo do seba. Celé natočenie, forma a herecké výkony sú dovedené takmer k dokonalosti, ťažko hľadať lepší spôsob ako hodiť realitu života na filmové plátno. Príbeh odohrávajúci sa medzi Cecille, Joachimom a Nilesom je ako vystrihnutý zo života, tak reálny, tak živý, tak neskutočne emočne vyhranený. Opäť som raz po filme naplnený pocitmi, ktoré sa ani nedajú opísať. Čo sa týka Madsa Mikkelsena, už ani nemá cenu rozoberať aký neskutočne perfektný herec to je. To čo v tomto filme predviedol, klobúk dole, každý jeden pocit, emóciu dokázal stvárniť tak dokonale, až zamrazilo. Niečo podobné ukázal aj v snímku Po svadbe (2006). Svojim výkonom sa už definitívne zaradil v mojom pomyselnom rebríčku hercov na druhé miesto. Ale pozor, filmy s ním treba pozerať len v originále. Dabing všetko kazí. Jediné čo by som snáď vytkol, sú len také nepodstatné drobnosti po obsahovej stránke, hlavne v závere, mohlo sa ešte pár minút potiahnuť. 89/100(19.8.2014)

Tahle dramata já prostě můžu.. Člověk se do toho, díky perfektním hereckým výkonům, může skvěle ponořit.. Mezilidské vztahy jsou nekonečná studnice příběhů a když to někdo umí takto filmově vyjádřit, je zážitkem to sledovat... Sonja Richter mě navíc nějak očarovala, i když se tu moc nesměje, její úsměv je prostě kouzelný..(29.8.2011)

Mladý pár sediaci v aute. Lúčenie. Ulica. Ďalšie auto. Zrážka. Nemocnica. Verdikt doktorov. Smútok. Útecha v náručí doktora. Nevera. Jeho rodina. Smútok číslo dva. Takto to plynie v jednotlivých bodoch, z ktorých každý je pre aktérov deja zásadný. Šťastie snúbencov sa rozpadne ako domček z karát, vďaka chvíľke nepozornosti za volantom cudzieho človeka. Náhoda je ale sviňa, takže títo ľudia už viac cudzími nie sú. Zmení sa to za značne nepriaznivých okolností. A zmiešané pocity, ktoré situácia vzbudila u všetkých prítomných, vyústia do nevery, šíriacej sa ako rakovina po tele celej jednej rodiny. Nesmieme však zabudnúť na obeť nehody zo začiatku filmu. Joachim leží v nemocnici, v zajatí hnevu z vlastnej bezmocnosti. V podstate je to dosť arogantný hajzel, no ani ostatní nie sú bez viny. Jediné šťastie je, že majú otvorené srdcia, inak by sa zbláznili. _ Videné v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní so svetovou kinematografiou.(3.4.2015)

• - Scéna, kdy Marie (Paprika Steen) dá facku Nielsovi (Mads Mikkelsen), nebyla ve scénáři. (zuza99)

• - Film natočený podle zásad Dogma 95. (mahler)