Řezníci

Mäsiari

Komedie / Drama

Dánsko, 2003, 100 min

• emma53

Klidně ze mě udělejte roštěnky a nebo paštičku, či klobásy, ale já jsem byla zklamaná a ani můj oblíbenec Mads s Nikolajem to nezachránili. Žánrově ani ryba ani rak a já se přiznám, že jsem se snad ani nezasmála, zkrátka se tomuhle žánru, nota bene s kanibalskou příchutí příště vyhnu, možná je na tom vinna taky moje příliš velká představivost :-)(20.12.2013)

-5* po prvním zkouknutí jsem dal 4 hvězdičky, protože jsem chvilku před Řezníky viděl Adamova jablka a ty mě dostali hodně. Teď když jsem je viděl po 5 letech, tak mě bavili o dost víc a můžu tuhle řeznickou černou komedii povýšit mezi srdcovky. Příběh je napsaný dobře (pokud tedy nejste odborník a nemáte výhrady k nesmyslnému zpracování čerstvého masa) a Jensenova oblíbená partička hraje na výbornou. Takže doporučuji a nebojte se, i pro romantika se tam něco najde. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](19.11.2011)

Příjemná oddychovka u které se bohužel moc nezasmějete. I tak nápad dobrý a nudit se nebudete. Nejvtipnější zřejmě úvodní grilovačka a závěrečné koupání v míči. Bohužel morbidní humor moc nefungoval. Koho ovšem musím vyzdvihnout je Mads Mikelsen který vás udrží po celou dobu u filmu, skvělé zahraná jeho postava.(17.4.2014)

Panejo, Anders Thomas Jensen je režisér podle mého gusta. Tři filmy, co jsem od něj viděl, jsou za tři hvězdy. A Řezníků Vám hnedka vysvětlím proč. Hlavním bodem je Mads Mikkelsen, který je opět naprostý magor a opět ho hraje naprosto dokonale. Dalším faktem je pak skutečnost, že se jedná o brutálně černou komedii, která nemá problémy nasypat divákovi jednu brutální hlášku za druhou a taky nesmím zapomenout na věčně zhulenýho Nicolase Bro, bez kterého by to řeznictví nebylo nic. Paráda, vidět tohle dvacetkrát, nepřestanu se jen tak smát. A hlavně, i když jde o černou komedii, pořád je z ní cítit taková ta kamarádská atmosféra, kterou jsem cítil i z Adamových jablek a Blikajících světel.(19.2.2012)

No téma je specifické, ale zpracování mne nějak extra nebavilo. Vesměs to bylo nemám nic pak poznám lidské maso a hle točíme se mezi frontami a nepohodlnými/zbytečnými lidmi kteří "mohou" zmizet. Astrid působí jako klidná voda co dodá úsměv a pohodou. Ejgel je vesměs postava která se dala vynechat a v celém filmu působí pouze jako základ jedné zápletky. Naopak mne bavila kamera i herecké výkony, ale na víc jak 3* to bohužel nebylo.(13.12.2014)

• - Automobil, které si díky výdělku z řeznictví Svend (Mads Mikkelsen) koupí, je Peugeot 504 Cabriolet z roku 1970. (Saur.us)