poster

Řezníci

 • Dánsko

  De grønne slagtere

 • anglický

  The Green Butchers

 • Slovensko

  Mäsiari

Komedie / Drama

Dánsko, 2003, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pafl
  *****

  Anders Jensen podruhé a opět nekompromisní. Černá komedie, v tradici Warmerdamových Seveřanů nebo francouzských Delikates, v sobě skrývá spoustu nenápadných vtipů, ale také satiry a tu a tam dojaté posmrknutí. Je třeba se tím vším nenechat obloudit, aby člověku neuteklo precizní formální ztvárnění snímku, s několika dlouhými záběry á la Scorsese. Dánský dynamit.(7.1.2009)

 • DwayneJohnson
  *****

  Je libo lahodná paštička, masové kuličky, či výborná kuřecí nebíčka? Neváhejte a vstupte dál, určitě vám bude tuze moc chutnat. A na původu masa? Na tom zas až tak nesejde, hlavně, když se podaří marináda. Hodně ujetá, morbidní a černočerná komedie v tom nejlepším slova smyslu. Nikolaj i Mads mě poněkolikáté přesvědčili, že umí zahrát snad všechno, čehož je tenhle film důkazem. Po delším zvažování dávám opět po čase plný počet.(24.8.2015)

 • korbitch22
  ***

  Ještě jsem neviděl Jensenův poslední film, ale řezníci jsou bez debat jeho nejhorším počinem a absolutně mi nesedli. Humor je tu spíš na setinách procent a celé to úchylné téma se bere příšerně vážně, Tohle bych viděl spíš jako ujetě mrdlou černou komedii a ne do morku kostí vážné drama. Navíc Mikkelsen tu hraje opravdu děsně nesympatického kokota. Čekal jsem něco úplně jiného, nelíbilo se :/ 45%.(3.5.2017)

 • ledzepfan
  ***

  Nepopiratelně osobitá režie a perfektní herectví. Je to svým způsobem hezké, docela poutavé a ten humor je tak černý a odlišný, že vlastně ani nevím jestli mi to přišlo vtipné a jestli mi bylo příjemné na to koukat. Navíc mi nesedlo tempo, které udělalo z přijatelně se tvářících 100minut nekonečně se táhnoucí záležitost.(30.6.2014)

 • ScarPoul
  ***

  Už vôbec nie také odľahčené a čiernohumorné ako Blikajúce svetlá. Ale aj napriek tomu sa môže Green Butchers pochváliť plejádou podivuhodých postavičiek a trefne napísaného scenára. Jensen si dokázal znova na malej ploche a v područí takmer absurdného príbehu vytvoriť priestor pre emocionálne scény, pre motív bratstva a kamarátstva siahajúceho až za hranice normy a zároveň dokázal byť uštipačný a aj napriek pomerne kontroverznej téme- úsmevný. Kaas aj Mikkelsen dokazujú, že svoje herecké postavy majú správne uchopené a aj napriek tomu, že ani jedna z tých postáv nepôsobí vábivo, sú nám od začiatku sympatické. Pri vyvrcholení to trochu pokrivkáva a koniec vyšumel do prázdna, čo ma trochu zamrzí. A aj napriek tomu to má rýchle tempo a niekoľko fakt pekných úchylností. Ale stále je to priemerný film. Dánsko vyprodukovalo už aj lepšie veci.(25.9.2015)

 • - Automobil, které si díky výdělku z řeznictví Svend (Mads Mikkelsen) koupí, je Peugeot 504 Cabriolet z roku 1970. (Saur.us)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace