Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Svend a Bjarne pracujú v malom dánskom mestečku ako mäsiari. A pretože ich už nebaví počúvať urážky svojho šéfa, rozhodnú sa , že si založia vlastný obchod. Začiatky podnikania sú veľmi  bezútěšné, veľmi sa  im nedarí, avšak niekoľko náhod im  pomôže získať veľkú zákazku. Šťastie im začína priať . Aj preto, že objavia tajnú ingredienciu. Jej prísun však súvisí s tým, že v meste začnú záhadne miznúť ľudia... (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (201)

berny2468 

všechny recenze uživatele

Anders Thomas Jensen je dosti osobitým tvůrcem, jehož Blikající světla považuji za jednu z nejlepších černohumorných komedií. Ale Řezníci už na tom tak dobře nejsou. Ne, že by nebyli vtipní, to jsou, ale celkově mi film tak nesedl. Základním příběhem Řezníků je snaha dvou, řekněme lehce zaostalých lidí, osamostatnit se v řeznickém umění. Jejich šéf totiž není ideálním šéfem (což tak většinou bývá) a není uplně vstřícný k zákazníkům. To se rozhodnou právě dva hlavní hrdinové změnit a otevřou si své řeznictví. Jak to tak také bývá, tak se jim moc nedaří a až díky následné náhodě, kdy naleznou tajnou přísadu a předvedou svůj um na místním banketu. Tou přísadou je lidské maso. Takže místní se stanou kanibaly a v novém řeznictví už mají navždy plno. Pojídání lidského masa ve filmu má bohatou historii. Stačí si vzpomenout na Anthonyho ,,hannibala” Hopkinse či jiné podivné osoby. Ovšem zde mi to uplně nesedlo. Byť myšlenka filmu je velmi zajímavá, zbytek filmu je poněkud divný. Jsiu zde hodně vtipné scény, ale také i nudné. Možná by film potreboval druhé shlédnutí k tomu, abych si ho oblíbil, ale nevím zda se na to dostane. Film ve výsledku špatný není vůbec, jen je znatelně o pár tříd horším než-li jiné filmy tohoto dozajista talentovaného tvůrce. Prostě průměr. 5/10. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Už vôbec nie také odľahčené a čiernohumorné ako Blikajúce svetlá. Ale aj napriek tomu sa môže Green Butchers pochváliť plejádou podivuhodých postavičiek a trefne napísaného scenára. Jensen si dokázal znova na malej ploche a v područí takmer absurdného príbehu vytvoriť priestor pre emocionálne scény, pre motív bratstva a kamarátstva siahajúceho až za hranice normy a zároveň dokázal byť uštipačný a aj napriek pomerne kontroverznej téme- úsmevný. Kaas aj Mikkelsen dokazujú, že svoje herecké postavy majú správne uchopené a aj napriek tomu, že ani jedna z tých postáv nepôsobí vábivo, sú nám od začiatku sympatické. Pri vyvrcholení to trochu pokrivkáva a koniec vyšumel do prázdna, čo ma trochu zamrzí. A aj napriek tomu to má rýchle tempo a niekoľko fakt pekných úchylností. Ale stále je to priemerný film. Dánsko vyprodukovalo už aj lepšie veci. ()

Reklama

Master19 

všechny recenze uživatele

~"Ví někdo, že jste tady?" ~"Ne, proč?" ~"Tak to vám musím ukázat náš mrazák!" Nejsem si jistý komedií, ani dramatem, ale je to taková "příjemná" jednohubka. Nemám s dánskou kinematografií moc zkušeností, ale tahle neurčitost v čase a prostoru je podobná severské produkci a mě baví vždy. Připomnělo mi to legendární Švandrlíkův Guláš. ()

ivet.ka 

všechny recenze uživatele

Dánský smysl pro humor mi dokonale sedí. Zabalit hledání vlastního úspěchu a sebevědomí do několika zcela zbytečných úmrtí, je natolik černočerný humor, že se opravdu nelze nezašklebit. Adamova jablka mi sedla přeci jen možná trochu více, ale Mads Mikkelsen v roli upoceného řezníčka film vynáší na skvělou úroveň. ()

petero 

všechny recenze uživatele

Mads Mikkelsen s divným účesom, potiaci sa ako slon a jeho kamarát čo vyfajčí 20 jointov denne, ktorý by nič neucítil ani keby mu vlasy horeli, si otvoria vlastnú mäsiareň a náhoda vo forme nechtiac zavretého elektrikára v mraziacej miestnosti rozhodne akýže to druh mäsa budú podávať... Decentne morbídna komédia, ktorá síce kvalitu predchádzajúceho Jensenovho filmu nedosahuje ale hodinu a pol spríjemní určite. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Film se natáčel v historickém dánském městě Faaborg na ostrově Fyn v regionu Syddanmark a v Dánských filmových ateliérech v Lyngby. (Trajektt)
  • Automobil, které si díky výdělku z řeznictví Svend (Mads Mikkelsen) koupí, je Peugeot 504 Cabriolet z roku 1970. (Saur.us)

Související novinky

Severský filmový podzim 2011

Severský filmový podzim 2011

05.11.2011

Po Severské filmové zimě přináší Severský filmový klub divákům letos již druhou filmovou přehlídku: Severský filmový podzim. V pořadí již počtvrté budou mít diváci možnost shlédnout vybrané snímky… (více)

Reklama

Reklama