Řezníci

The Green Butchers

Mäsiari

Komedie / Drama

Dánsko, 2003, 100 min

"Co to máš v tom pytli? Jednoho malýho Švéda z parku...." Černá komedie po seversku, kde nemá cenu hledat zjevnou nadsázku či ironii, ale jste přinuceni se smát a zároveň stydět. Jensenovy postavy totiž nejsou jen komické figurky v šaškovském obleku, z kterých čiší to pro komedii obvyklé "jen jako", ale smutné existence s lidskou tváří. A při pohledu na ně a jejich počínání s "kuřecími" nebíčky, hláškami typu: "Chutná to jako Grethe" či porcování nepovoleného masa, vám možná bude mrznout úsměv na tváři. Ona ta komedie totiž není jen černá, ale i hořká, a to nemusí být každému po chuti. Upřímně, já se prostě dokázal smát, jsem vinen, kamenujte mě, protože ... a teď jsem dostal kopačku do holeně, naštěstí.(25.12.2016)

• emma53

Klidně ze mě udělejte roštěnky a nebo paštičku, či klobásy, ale já jsem byla zklamaná a ani můj oblíbenec Mads s Nikolajem to nezachránili. Žánrově ani ryba ani rak a já se přiznám, že jsem se snad ani nezasmála, zkrátka se tomuhle žánru, nota bene s kanibalskou příchutí příště vyhnu, možná je na tom vinna taky moje příliš velká představivost :-)(20.12.2013)

Trochu morbidní příbeh z jednoho dánského řeznictví, kde je na denním menu žádaná Specialita v podaní Svendových kuřecích plátků. Originální film, který je plný dánského černočerného humoru a napětí, vás rozhodně nudit nebude a mohu vám ho doporučit. Trochu jsem váhal s hodnocením, ale nakonec musím dát těmto nevšedním řezníkům čtyři hvězdy... 75%(18.11.2011)

Rozhodně žádné drama se sociálním podtextem, prostě čistokrevná černá komedie nejvyšší kvality, jejíž chorý humor mi naprosto kápnul do noty, až jsem pomalu i já kápnul něco k dobru. Lie Kaas přesný a Mikkelsen geniální. Spolu s Ádovo jablky nejlepší Jensenovka, alespoň určitě mezi komediemi.PS: Malý Švéd z parku....nehorázná hláška historického významu. Na tu nezapomenu do smrti.:) 90%(30.10.2013)

Řezníci jsou vyloženě bizarní příběh. I v rámci filmů Anderse Jensena. Pošahaní hrdinové jsou sice jeho trademark, ale tento příběh o dvou ujetých řeznících, kteří prodávají člověčinu svým většinou jen o trochu méně ujetým sousedům, je podán klasicky podivně přirozeným stylem, který vyloženě nevzbuzuje ani smích ani obavy, ačkoliv inklinuje k obojímu. Těžko tohle popsat. Nechybí ani klasický prvek silného přátelství a dojemný závěr. Možná je to právě ta bizarnost příběhu, která činí filmy Anderse Jensena tak přitažlivé. Samozřejmě krom skvělé filmařiny a bezchybných hereckých výkonů.(13.6.2016)

• - Automobil, které si díky výdělku z řeznictví Svend (Mads Mikkelsen) koupí, je Peugeot 504 Cabriolet z roku 1970. (Saur.us)