Řezníci

The Green Butchers

Mäsiari

Komedie / Drama

Dánsko, 2003, 100 min

Super, nasmál jsem se. Mads Mikkelsen opět podal velice slušný výkon. Skvělý černý humor, avšak s docela předvídatelným sledem událostí. Ale rozhodně je to film který se mi velice líbil jak hereckým obsazením, tak režií. Anders Thomas Jensen (Adamova jablka*****) mě začíná hodně zajímat a už se chystám na Blikající světla.(6.3.2013)

Mads Mikkelsen s divným účesom, potiaci sa ako slon a jeho kamarát čo vyfajčí 20 jointov denne, ktorý by nič neucítil ani keby mu vlasy horeli, si otvoria vlastnú mäsiareň a náhoda vo forme nechtiac zavretého elektrikára v mraziacej miestnosti rozhodne akýže to druh mäsa budú podávať... Decentne morbídna komédia, ktorá síce kvalitu predchádzajúceho Jensenovho filmu nedosahuje ale hodinu a pol spríjemní určite.(11.5.2008)

Jensen tu na môj vkus už moc tlačil na pilu a nebolo to také pohodové ako Blikajúce svetlá prevažuje dramatická linka, ktorá je pretkaná prvotriednym morbídnym humorom. Mikkelsen tu hrá ďalšie hovädo a la "Hannibal Lecter", Nikolaj Lie Kaas v dvojroli a vcelku som sa obával ako to skončí, ale nakoniec to dobre vypálilo a príbeh sa uzavrel. Bol som viacmenej spokojný. 7/10.(26.1.2016)

8/10Takovy maly s(y)urovy film o malomeste se vsemi jeho zakoutimi a nejdivnejsimi charaktery. Divak nevi, jestli by mel byt znechucen, postrasen nebo rozradostnen - zadny z pocitu kvalitniho zazitku nedokaze nabyt vrchu. Humor je tak specificky - to specificnosti opravdu nemyslim samotnou jatecnost, ale dialogy kolem - ze to muze mezi "hlavni" latkou zapadnout, coz je urcite skoda. Ale taky se musim priznat, ze ten konec se mi nelibil - scenarista se bal ukoncit film nejak jinak, takze jsme se dockali jine hruzy. A docela by me zajimalo, zda si sami dali - nebo aspon ochutnavali, coz se pri vareni obvykle dela, ale zde se to ani v jednom zaberu nedovime.(26.8.2011)

Asi jsem od filmu čekal trochu více, hlavně když se tam objevili mí dva oblíbení herci. Bohužel se film tak nějak ne a ne rozjet.. některé situace jsou teda legrační.. ale spíše jen tak jako úsměvné. Škoda, potenciál to mělo fakt velký... ale Mads Mikkelsen je tady teda skvěle slizský :) to je prostě účes na oscara :)(15.10.2015)

• - Automobil, které si díky výdělku z řeznictví Svend (Mads Mikkelsen) koupí, je Peugeot 504 Cabriolet z roku 1970. (Saur.us)