Nattens engel

Angel of the Night

Horor

Dánsko, 1998, 98 min

• ricci.s

Historická, akčná, komediálna, fantazijná a bohvie ešte aká upírina. Je to vlastne poviedkový horor, v ktorom sa hlavní hrdinovia nasťahujú no starého sídla a rozprávajú si upírske báchorky zo starej knihy. Jedna bola nudnejšia ako druhá. Ináč strašne mi to pripomínalo fínsky Kohtalon kirja, je dosť možné, že sa jeho tvorcovia inšpirovali práve týmto snímkom. Ten sa mi však najmä kvôli originálnemu striedaniu žánrov zdal o niečo zaujímavejší. Ale aby som len nekritizoval, tak tvorcovia sa pekne pohrali s maskami (najlepší bol ten upír-vlkolak na začiatku, či čo to vlastne bolo), gore však už bolo o niečo slabšie. Ďalším a súčasne aj posledným plusom je pekná hudba. Nebol to teda úplne stratený čas.(16.10.2011)

• Aaron.

Naprostý béčko, spíš komedie než horor. Nejchytlavější byla část s "Mikkelsenovou" partou za účasti dobré hudby. Na Madsův skok do strany a následné vyplivnutí cigára asi nezapomenu.(9.3.2015)